Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

​JAV doleris tęsė korekciją nepaisant mokesčių reformos progreso

Lapkritis 20, 2017 13:34

Praėjusią savaitę investuotojai atsargiai vertino JAV dolerio ateities perspektyvas. Nors naujasis mokesčių įstatymas gan sėkmingai skinasi kelią į priekį ir rinkos dalyviai tikisi, kad centrinis bankas gruodžio mėnesį kels palūkanas, tačiau JAV dolerio vertė prieš pagrindinių porų krepšelį praėjusią savaitę sumažėjo -0.8%. Kiek prastesni nei laukta ekonominiai duomenys iš didžiausios pasaulio ekonomikos temdė investuotojų optimizmą tikėtis ženklaus tolimesnio palūkanų kėlimo 2018 metais.

Mažmeninės prekybos apimtys JAV spalio mėnesį augo 0.2%, o eliminavus naujų automobilių pardavimus tik 0.1% ir nuvylė investuotojus. Metinis infliacijos rodiklis nukrito iki 2.0% nuo praėjusį mėnesį buvusio 2.2% dėl mažesnių maisto ir energijos kainų. Prastesni nei laukta ekonominiai duomenys greičiausiai nesustabdys šalies centrinio banko nuo palūkanų normos didinimo ateinantį mėnesį, ateities sandorių rinka sufleruoja net 87% tikimybę pamatyti jų kėlimą, tačiau tikėtina, kad banko vadovų prognozės ateinantiems metams bus atsargesnės.

Taip pat investuotojai atidžiai sekė JAV mokesčių įstatymo priėmimo procesą. Nors praėjusią savaitę Senato finansų komitetas patvirtino siūlomą įstatymo versiją, tačiau paskutinės minutės pokyčiai dėl sveikatos apsaugos finansavimo ir gyventojų pajamų mokesčio sulaukė Respublikonų senatorių nepritarimo. Kadangi Respublikonų dauguma Senato rūmuose labai maža, laukia įdomi kompromisų kova, kaip keisis įstatymo projektas, kad pavyktų gauti Senato pritarimą. Vėliau lauks Atstovų rūmų ir Senato patvirtintų mokesčių įstatymo versijų suvienodinimas ir bendro projekto svarstymas Kongrese.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD brango vedama gerų ekonominių duomenų iš senojo žemyno ir investuotojų nerimo dėl JAV mokesčių įstatymo svarstymo nesklandumų. Pramonės produkcija Europoje augo 3.3% per metus, perkybos perteklius rugsėjį buvo 26.4 milijardai eurų, infliacija siekė 1.4% ir buvo nuosekli rinkos lūkesčiams. Tuo tarpu politinė atmosfera Europoje išlieka gan įtempta, kuomet buvusiam Katalonijos prezidentui Carles Puigdemont gresia kalėjimas, o Vokietijoje Angela Merkel susiduria su sunkumais formuojant vyriausybę net iš keturių visiškai skirtingų pažiūrų partijų. EUR/USD savaitė prekybą baigė pakilęs 1.1%.

Svarbiausia Azijos pora ženkliai nuvertėjo iki 112.0 lygio, labiausiai paveikta neigiamo JAV dolerio sentimento ir pasirodžius geriems duomenims Japonijoje. Šalies ekonomikos metinis augimas siekė 1.4% ir viršijo rinkos lūkesčius. Ekonomikos plėtra vyksta jau 7 ketvirčius iš eilės ir tai ilgiausias nuoseklus augimas nuo pat 2000 metų. Investuotojai tai vertina ypač teigiamai, o pagrindinis šalies akcijų indeksas Nikkei 225 per pastaruosius mėnesius pakilo 20% ir yra aukščiausiame lygyje nuo pat 1991 metų. USD/JPY pora savaitės prekybos sesiją pabaigė nukritusi -1.3%.

Prekyba Didžiosios Britanijos svaru vyko siaurame rėžyje tarp 1.31 ir 1.32 lygių, nepaisant gausaus ekonominių naujienų srauto. Infliacija šalies viduje išliko stabili ir siekė 3.0%, o darbo užmokestis kilo tik 2.2%. Rinkos dalyviai nerimauja, kad krentanti gyventojų perkamoji galia turės neigiamą įtaką šalies mažmeninės prekybos rodikliams ir bendrai ekonomikos augimo trajektorijai. Spalio mėnesio duomenimis, metinis mažmeninės prekybos pokytis šalyje buvo neigiamas ir siekė -0.3%. Gyventojų vartojimo traukimas užfiksuotas pirmą kartą nuo 2013 metų. GBP/USD prekybos savaitę užbaigė pakilusi 0.2%.

Šią savaitę pradės Japonijos tarptautinės prekybos duomenys ir Mario Draghi kalba pirmadienį. Trečiadienį rinka lauks JAV ilgalaikių prekių gamybos apimčių, bedarbių paraiškų skaičiaus bei centrinio banko susirinkimo minučių. Ketvirtadienį Europoje bus skelbiami preliminarūs vadybininkų pirkimo indeksai ir Didžiosios Britanijos ekonomikos augimo duomenys. Ketvirtadienį taip pat minima Padėkos diena JAV, todėl akcijų rinkos bus uždarytos, o valiutų aktyvumas šios sesijos metu tikėtina bus mažesnis nei įprastai. Penktadienį investuotojai stebės Vokietijos Ifo indekso rodiklius.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 42% investuotojų (-7 procentiniai punktai lyginant su praeitos savaitės rodikliu). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 65% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+31 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 66% dalyvių tikisi kilimo (+16 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD bei pigimas USD/JPY ir GBP/USD porose. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.