Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:500 Mažmeninės prekybos klientams
 • Kintamumo apsauga
 • Apsaugos nuo neigiamo sąskaitos balanso politika
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
  1:500 Profesionaliems klientams
 • FSCS apsauga
 • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
  1:500 Profesionaliems klientams
 • Garantijų fondas
 • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
 • Svertas iki:
  1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
  1:500 Profesionaliems klientams
 • ICF apsauga
 • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

JAV importo tarifai išgąsdino dolerio šalininkus

Kovas 26, 2018 08:45

Praėjusi savaitė buvo kupina ekonominių ir politinių naujienų, kurių daugelis nustebino rinkos dalyvius. Investuotojai mažino rizikingas pozicijas akcijų rinkose, o valiutų tarpe vengė JAV dolerio, nes šalies prezidentas Donald Trump išlaikė agresyvią retoriką importo tarifų klausimai ir investuotojai ėmė bijoti bręstančio prekybos karo su Kinija.

Taip pat ypač svarbios naujienos pasiekė iš JAV, kur šalies centrinio banko pirmininkas Jerome Powell jau pirmojo savo susirinkimo metu pakėlė palūkanų normas ketvirtadaliu procento. To rinkos dalyviai laukė ir tikėjosi, tačiau didžiausias kintamasis buvo lūkesčiai dėl bendro palūkanų kėlimo šiais metais. Rinkos dalyviai turėjo vilčių išgirsti net apie 4 didinimus šiais metais, tačiau J. Powell išliko konservatyvus ir kalbėjo, kad nariai tikisi 3 kėlimų, nors tai gali keistis su naujais ekonominiais duomenimis. Po susirinkimo rinkos lūkesčiai dėl dar 2 palūkanų didinimų siekė apie 70% tikimybę, o dėl papildomų 3 tik apie 25%. Nuvylus rinkos lūkesčius, JAV doleris nuvertėjo.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD savaitės pradžioje pigo, tačiau po JAV centrinio banko susirinkimo ir naujų importo tarifų paskelbimo ėmė brangti. Savaitės prekybos tendencijoms didžiausią įtaką darė JAV doleris, kurio rinkos dalyviai vengė bijodami prekybos karo įtakos, nes ekonominiai duomenys Senajame žemyne buvo ganėtinai prasti ir nepalaikė euro brangimo. ZEW ekonominis sentimentas nukrito iki 5.1 punkto ir buvo gerokai žemiau 13.1 rinkos lūkesčių, o preliminarūs vadybininkų pirkimo indeksai visoje Europoje nuvylė prognozes ir rodė apie toliau nuosaikiai lėtėjantį augimą. EUR/USD savaitės prekybą baigė pabrangęs +0.6%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY taip pat atspindėjo JAV dolerio tendencijas. Investuotojai bijodami neigiamos įtakos šalies ekonomikai ir valiutai pardavinėjo dolerius ir pirko kitą saugia valiuta laikomą jeną. Ekonominiai duomenys Japonijoje buvo įvairūs: prekybos balansas buvo perteklinis ir siekė 3 milijardus jenų, nors prognozės buvo apie 100 milijardų deficitas, Tankan verslo apklausų indeksas buvo 28 ir išliko panašiame lygyje kaip ir praėjusį mėnesį, o preliminarus vadybininkų indeksas mažėjo apie 1 punktą iki 53.2 lygio. USD/JPY prekybą pabaigė nupigusi -1.1%.

Prekyba Didžiosios Britanijos svaru buvo kupina optimizmo ir pora prasiveržė pro 1.40 pasipriešinimo lygį. Daug dėmesio sulaukė šalies centrinio banko susitikimas, kurio metu nariai nubalsavo vis dar palikti esamas 0.5% palūkanų normas. Iš viso 7 nariai pasisakė už esamos normos išlaikymą, o 2 nariai balsavo už didinimą. Rinkos lūkesčiai pamatyti palūkanų didinimą gegužės mėnesio susirinkimo metu siekia net 86%. Taip pat Didžiojoje Britanijoje buvo skelbiami kiti svarbūs ekonominiai rodikliai: infliacija siekė 2.7% ir neženkliai lėtėjo, pajamų augimas pasiekė 2.8% per metus ir teigiamai nudžiugino investuotojus, o nedarbo lygis sumažėjo iki 4.3%. GBP/USD prekybą užbaigė pakilusi +1.5%.

Ši savaitė prasidės ramiai ir svarbesni ekonominiai duomenys bus skelbiami tik antradienį, kuomet sužinosime Europos ir JAV vartotojų bei verslo sentimentą. Trečiadienį bus paskelbtas JAV ketvirto ketvirčio augimo rezultatas. Ketvirtadienį pirmiausia sužinosime Japonijos mažmeninės prekybos pokyčius, o vėliau rinkos dalyvių dėmesys nukryps į Jungtinę karalystę, kur bus skelbiami ekonomikos augimo ir verslo investicijų rodikliai. Penktadienis bus laisvadienis dėl Velykų savaitgalio.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 36% investuotojų (krito -12 procentinių punktų lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 74% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+9 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 45% dalyvių tikisi kilimo (+10 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD bei GBP/USD ir pigimas USD/JPY poroje. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 85% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.