Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

JAV infliacijos duomenys pristabdė dolerio brangimą

Gegužė 14, 2018 12:05

Praėjusią savaitę rinkose vyravo išaugęs rizikos apetitas, kuris sulėtino JAV dolerio brangimą. Daug įtakos turėjo šalies infliacijos rodikliai, kurie paskatino rinkos lūkesčius, kad monetarinės politikos griežtinimas JAV gali būti lėtesnis nei buvo tikimasi anksčiau. Po šių duomenų JAV doleris koregavosi ir bendras savaitės rezultatas buvo neutralus.

Didžiausioje pasaulio ekonomikoje nebuvo skelbiama daug svarbių duomenų. Rinkos dalyviai aktyviai sekė infliaciją, kuri pastaraisiais mėnesiais nuosekliai kyla ir turi daug įtakos centrinio banko tonui bei obligacijų rinkai. Balandžio mėnesio duomenimis metinis kainų augimas JAV pasiekė 2.5% bei nuo praėjusio mėnesio didėjo 0.1%. Tuo tarpu grynoji infliacija nevertinant kuro ir maisto kainų pokyčių buvo 2.1% ir liko nepakitusi bei nepasiekė rinkos lūkesčių, kurie buvo 2.2%. Šie duomenys buvo gera proga atsipūsti nuo paskutines kelias savaites vykusio spartaus JAV dolerio brangimo. Naujų bedarbių paraiškų skaičius siekė 211 tūkstančius ir išliko ciklo žemumose signalizuodamas stiprią darbo rinką šalyje.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD savaitės viduryje rado palaikymą ties 1.185 lygiu ir bent trumpam pristabdė nuvertėjimo tendenciją. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne buvo įvairūs. Vokietijoje pramonės įmonių užsakymai traukėsi antrą mėnesį iš eilės ir balandį sumažėjimas siekė 0.9%. Nepaisant to, šalies pramonės produkcija balandį augo 1.0% ir neženkliai viršijo rinkos lūkesčius. Įdomu, kad Europoje skaičiuojamas mažmeninių pardavimų vadybininkų pirkimo indeksas nukrito iki 48.6 punktų ir signalizavo apie sektoriaus traukimąsi artimiausiais mėnesiais. Pastarąjį ketvirtį sparčiai mažėjanti indekso vertė verčia nerimauti, nes rodo prastą tendenciją ir sentimentą tarp žemyno vartotojų. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -0.2%.

Svarbiausioje Azijos poroje USD/JPY vyravo konsolidacinės nuotaikos. Investuotojų pirkimo sentimentas nebuvo pakankamai stiprus, kad pora viršytų gegužės pradžioje suformuotą viršūnę ties 110.0 lygiu. Tai rodo bent jau trumpalaikio periodo aukščiausią tašką šioje poroje. Ekonominių duomenų nebuvo skelbiama daug, iš kurių svarbiausias buvo namų ūkių išlaidos, kurios per metus traukėsi 0.2%. Paskutinių mėnesių ekonominiai duomenys sufleruoja apie išliekantį augimą šalies pramonės ir verslo segmentuose, tačiau vidaus vartojimas ir infliacija nedemonstruoja tokių gerų tendencijų. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0.2%.

Prekyba Didžiosios Britanijos svaru praėjusią savaitę buvo ganėtinai rami ir vyko virš 1.35 lygio. Daugiausiai dėmesio sulaukė Anglijos centrinio banko susirikimas, kurio metu buvo sprendžiama dėl palūkanų normų didinimo. Kaip ir tikėtasi, banko nariai išliko konservatyvūs ir nekėlė palūkanų normų. Ekonominiai duomenys buvo įvairūs: pramonės produkcijos augimas siekė 2.9%, o statybų sektorius traukėsi 4.9% per metus, prekybos balanso deficitas didėjo nuo 10.4 milijardų iki 12.3. GBP/USD prekybą užbaigė pakilusi 0.2%.

Ši savaitė prasidės ganėtinai ramiai. Pirmadienį svarbių duomenų skelbimo nėra suplanuota. Antradienis prasidės mažmeninių pardavimų bei investicijų rodikliais iš Kinijos, vėliau dėmesys kryps į Vokietijos ir Europos ekonomikų augimą bei Anglijos darbo rinkos rodiklius. Taip pat bus laukiami JAV mažmeninės prakybos rodikliai, kurie ypač svarbūs, nes vidaus vartojimas šalyje sudaro didžiąją dalį ekonomikos. Trečiadienį investuotojai stebės Vokietijos bei Europos infliaciją bei JAV pramonės rodiklius. Ketvirtadienį svarbiausi duomenys bus JAV Filadelfijos pramonės sektoriaus indeksas. Penktadienį svarbių duomenų nesuplanuota.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 54% investuotojų (krito -10 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 57% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+7 procentiniais punktais). GBP/USD poroje 61% dalyvių tikisi kilimo (-11 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas pigimas EUR/USD GBP/USD bei USD/JPY porose. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.