Admiral Markets apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Įstaigos „Financial Conduct Authority“ (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.

​Kiek pakilo, tiek nukrito

Sausis 04, 2016 09:28

EUR/USD paskutinę šių metų savaitę pasižymėjo pigimu. Nuo aukščiausio savaitės taško pora krito daugiau nei 130 punktų taip pilnai kompensuodama pastarųjų dviejų savaičių judėjimą ir grįždama į gruodžio 21-osios palaikymo lygį. USD/JPY tarpušvenčių prekyboje ypatingais judėjimais nepasižymėjo, o Didžiosios Britanijos svaras buvo linkęs pigti, paskutinį 2015-ųjų vakarą krisdamas iki balandžio mėnesį matytų kainų. Ženklesniais judėjimais pasižymėjo antradienis ir ketvirtadienis, kuomet EUR/USD krito po kiek daugiau nei 70 punktų, o GBP/USD – daugiau nei 90. Pagrindinė valiutų pora paskutiniąją metų savaitę nukrito 0,86%, USD/JPY judėjo neženkliai, -0,09%, GBP/USD krito 1,15%.

Makroekonominių rodiklių sąrašas kalendoriuje buvo ganėtinai trumpas ir vargu ar atsispindėjo porų ilgesnio laikotarpio judėjimuose. Pirmadienį sulaukėme prastesnių nei tikėtasi mažmeninių pardavimų duomenų iš Japonijos (-1,0%, laukta -0,1%, met./met.), antradienį teigiamai nustebino 17 val. paskelbtas ženkliai geresnis nei tikėtasi JAV vartotojų lūkesčių indikatorius (96,5, laukta 93,9). o trečiadienį sulaukėme 0,9% sumažėjusių nekilnojamo turto pardavimų sutarčių skaičiaus (laukta 0,6% augimo).

Šiandien, pirmadienį, jau stebime aštresnius valiutų kursų judėjimus. Išsiskiria Japonijos jena, kuri brangsta kaip saugi valiuta rinkos dalyviams nerimaujant dėl Kinijos ekonomikos perspektyvų. Ankstyvų rytą sulaukėme prastesnių nei tikėtasi gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenų (48,2, laukta 48,9). Antra vertus, Japonijos jenos judėjimą gali sąlygoti ir kalbos dėl to, kad centrinis bankas gali sumažinti infliacijos augimo prognozę 2016-iems. Šiandien sulauksime Vokietijos preliminarių infliacijos duomenų, vėliau (11:30 val.) bus paskelbti Didžiosios Britanijos gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso rezultatai, analogiškų duomenų sulauksime iš JAV (17:00 val.).

Antradienį prekiautojų dėmesys gali krypti į duomenis iš statybų sektoriaus Didžiojoje Britanijoje, preliminarius euro zonos vartotojų kainų indeksų pokyčio rezultatus (tikimasi, kad metinė infliacija augo 0,4%, (rodiklis, neįtraukiantis maisto prekių, tabako, alkoholio ir energetikos produktų, laukiama, augo 1,0%).

Iš svarbesnių naujienų, trečiadienį bus paskelbti Didžiosios Britanijos paslaugų sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenys, 15:15 bus skelbiami ADP bendrovės skaičiuojami darbo rinkos duomenys, o 21:00 val. sulauksime paskutiniojo Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio protokolo. Dokumentas gali atskleisti daugiau informacijos apie šalies ekonomikos padėtį ir priežastis, dėl kurių buvo nuspręsta pakelti palūkanų normą gruodžio mėnesio posėdžio metu.

Ketvirtadienis galėtų būti tinkama diena pasiruošti penktadienio naujienoms. Mat prieš paskutinę savaitės prekybos dieną ypatingų naujienų iš JAV neturėtume sulaukti, o rinkos dalyviai gali pradėti pozicionuoti penktadienį skelbiamiems mėnesiniams didžiausios ekonomikos darbo rinkos indikatoriams.

Taigi, penktadienį 15:30 lauksime mėnesinių JAV darbo rinkos duomenų: tikimasi, kad nedarbo lygis išliks 5,0%, o ne žemės ūkio sektoriuje gruodį buvo sukurta 200 tūkst. darbo vietų. Prognozuojama, kad vidutinis valandinis atlyginimas augo 0,2%.

Taip pat sekančio pirmadienio kainas gali sąlygoti šeštadienį skelbiami Kinijos infliacijos duomenys. Prognozuojama, kad vartotojų krepšelis per metus pabrango 1,7%.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 8:02 val. duomenis, 25,8% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 63,6% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 42,6% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD ir GBP/USD porų kilimas, USD/JPY poros kritimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.