​Laukiamas Japonijos centrinio banko sprendimas

Liepa 25, 2016 16:21

Praeitą savaitę JAV doleris, nors ir neženkliai, buvo linkęs brangti pagrindinėse porose. Bendra teigiama didžiausios pasaulio ekonomikos makroekonominė aplinka leido išsiskirti dolerio valiutai iš kitų. Mat ir toliau bandoma įvertinti Italijos bankų riziką euro zonos ūkiui, teigiamas Didžiosios Britanijos darbo rinkos naujienas užgožė prasti pirkimų vadybininkų indeksų rezultatai, o Japonijoje vis dar kalbama apie galimą ekonomikos stimuliavimo paketo praplėtimą. Tiesa, ketvirtadienį Japonijos jena pasižymėjo ypatingu stiprėjimu, mat buvo paskelbtas interviu su H. Kuroda, kuriame Japonijos centrinio banko vadovas paneigė poreikį papildomam ekonomikos stimuliavimo paketui. Į šias naujienas jena sureagavo kilimu, tačiau, paaiškėjus, jog pats interviu buvo atliktas prieš mėnesį, jenos brangimas baigėsi ir kalbos apie galimus padidintus aktyvų supirkimo programos mastus grįžo. Brexit tema taip pat neišnyko iš analitikų dėmesio centro - pirmoje savaitės pusėje Tarptautinis valiutos fondas paskelbė dėl Brexit suprastintą pasaulio ūkio augimo prognozę, o savaitgalį įvyko G20 valstybių atstovų suvažiavimas, kurio metu pabrėžta Brexit rizika globaliai ekonomikai.

EUR/USD praeitą savaitę pramušė 1,1000-1,1020 palaikymo zoną. Prie bendro naujienų fono prisidėjo prastesni nei tikėtasi ZEW ekonomikos lūkesčių indekso rezultatai, o ketvirtadienį M. Draghi pranešė, jog Europos centrinis bankas, esant reikalui, yra pasiryžęs dar labiau skatinti euro zonos ekonomiką, tačiau papildomo ūkio stimuliavimo poreikis bus įvertintas rugsėjį, kuomet bus pateiktos ekonomikos augimo prognozės. Apie galimą obligacijų, tinkamų supirkti pagal dabartinę skatinimo programą, trūkumą centrinio banko vadovas nekalbėjo. EUR/USD per savaitę nukrito 0,87%.

USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0,65%. Pagrindinės naujienos iš Japonijos buvo aukščiau minėtas interviu, kurio metu centrinio banko vadovas H. Kuroda teigė, kad šalies ūkio papildomai skatinti nėra poreikio. Antra vertus, paaiškėjus kad pats interviu įvyko prieš mėnesį, ir rinkos dalyviams suvokiant, kad situacija dabar gali būti pasikeitusi, jenos brangimas sustojo ir USD/JPY savaitės prekybą pabaigė konsoliduodamasi šiek tiek aukščiau nei savaitės pradžioje.

Į Didžiosios Britanijos makroekonomikos naujienas nebuvo reaguojama vieningai. Nors antradienį sulaukėme geresnių nei tikėtasi infliacijos duomenų, šalies valiuta buvo linkusi pigti reaguodama į bendrą rinkos aplinką, tuo tarpu trečiadienį svaras atšoko, kai buvo paskelbti lūkesčius pralenkę darbo rinkos rodikliai. Ketvirtadienį optimistines nuotaikas prasklaidė prastesni nei tikėtasi mažmeninių pardavimų duomenys, o penktadienį buvo paskelbti gamybos ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksai, rodantys abiejų sektorių susitraukimą ateityje. GBP/USD savaitės prekybą pabaigė pakritusi 0,89%.

Šią savaitę pagrindinis rinkos dalyvių dėmesys krypsta į Japonijos centrinio banko (BOJ) posėdį, kurio metu tikimasi, kad bus nuspręsta apie papildomą ekonomikos stimuliavimo paketą – mat Bloomberg naujienų agentūros liepos 15-22-ą dienomis vykdytos apklausos duomenimis, 32 iš 41 respondentų ekonomistų tikisi, jog BOJ nuspręs papildomai skatinti šalies ūkį, taigi, penktadienio naujienos ypatingai laukiamos. Antra vertus, centrinio banko vadovas dar nėra aiškiai išreiškęs nuomonės apie papildomo ekonomikos skatinimo poreikį.

Iš kitų naujienų, rinkos dalyvių dėmesys, tikėtina, kryps į antradienį skelbiamus JAV vartotojų lūkesčio indekso duomenis, trečiadienį sulauksime Didžiosios Britanijos preliminarių antrojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto augimo duomenų. Taip pat tą pačią dieną bus paskelbti JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenys, o vakare bus paskelbtas antradienį-trečiadienį vyksiančio Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio protokolas. Nors pokyčių monetarinėje politikoje nesitikima, bus laukiama FOMC narių nuomonės dėl bendros pasaulio ekonomikos būklės ir kaip pastarieji įvykiai (Brexit, nepavykęs perversmas Turkijoje, teroro išpuoliai) gali sąlygoti didžiausios pasaulio ekonomikos ūkį. Ketvirtadienį sulauksime preliminarių Vokietijos infliacijos duomenų, penktadienį, be aukščiau minėto Japonijos centrinio banko posėdžio pranešimo, sulauksime Japonijos namų ūkių išlaidų ir infliacijos duomenų. Taip pat bus pateiktos Japonijos ūkio augimo prognozės. Tą pačią dieną sulauksime euro zonos infliacijos, JAV BVP augimo duomenų. Vakare bus paskelbti Europos bankininkystės institucijos (EBA) vykdyti euro zonos bankų testavimo nepalankiomis sąlygomis (angl. stress tests) rezultatai.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 13:30 val. duomenis, 34.0% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 36.4% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 37.5% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas visų trijų, EUR/USD, USD/JPY ir GBP/USD porų brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.