Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

Laukiant centrinio banko susirinkimo JAV doleris konsolidavosi

Rugsėjis 16, 2019 11:57

Praėjusią savaitę valiutų rinkoje buvo jaučiamos konsolidacinės nuotaikos ir pagrindinių porų vertės keitėsi neženkliai. Investuotojai laukė JAV centrinio banko susirinkimo, kuris įvyks rugsėjo 17-18 dienomis, ir jo narių sprendimo dėl palūkanų normos bei tolimesnės šalies monetarinės politikos. Paskutiniais duomenimis rinkos dalyviai priskiria apie 80% tikimybę pamatyti 0.25% palūkanų sumažinimą.

JAV makroekonominiai duomenys buvo įvairūs, o pramonės ir vartotojų nuotaikos rodė tolimesnį išsiskyrimą. Šalies mažmeninės prekybos apimtys rugpjūčio mėnesį kilo 4.1% per metus ir užfiksavo sparčiausią augimą nuo 2018 metų pabaigos. JAV vartotojai išlieka nusiteikę optimistiškai ir kol kas nerodo signalų, kad jaučia nerimą dėl pramonės sektoriaus ženklaus sulėtėjimo bei išaugusios rizikos netekti darbo. Metinė infliacija siekė 1.7% bei šiek tiek atsiliko nuo 1.8% rinkos lūkesčių. Naujų bedarbių paraiškų skaičius buvo 205 tūkstančiai bei sumažėjo nuo 219 tūkstančių praėjusią savaitę.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD atspindėjo JAV dolerio nuotaikas, tačiau savaitės viduryje poros kintamumą padidino Europos centrinio banko susirinkimas ir jame priimti sprendimai. Jo nariai ėmė ryžtingų veiksmų ir paskelbė apie keletą skatinimo priemonių. Palūkanų norma mažinama 0.1% punktų iki -0.5% lygio, taip pat atnaujinama žemyno obligacijų supirkimo programa, kuri nuo lapkričio 1 dienos kiekvieną mėnesį rinkoje nupirks skolos instrumentų už 20 milijardų eurų. Ši programa neterminuota ir bus įgyvendinama kol infliacija pasieks centrinio banko keliamus tikslus. Įdomu, kad ši skatinimo programa yra ganėtinai didelė, tačiau po jos paskelbimo euras ėmė brangti, kas sufleruoja, kad investuotojų lūkesčiai buvo pamatyti dar didesnio masto skatinimo priemones. Tarp ekonominių rezultatų buvo Europos pramonės produkcijos apimtys, kurios mažėjo -2.0% per metus, o infliacija Vokietijoje siekė 1.4%. EUR/USD pora savaitės prekybą baigė pakilusi 0.5%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY nuosekliai kilo visos savaitės metu ir penktadienio augimas buvo 7 teigiama diena iš paskutinių 8. Japonijoje tarp ekonominių duomenų buvo antro ketvirčio augimas, kuris siekė 1.3% per metus ir sumažėjo iki žemiausio lygio šiais metais. Pramonės produkcijos apimtys liepos mėnesio duomenimis kilo 0.7% per metus. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1.1%.

Didžiosios Britanijos svaras tęsė kilimą prieš JAV dolerį, kuomet rinkoje ir toliau vyravo optimistiškas sentimentas, kad Anglijos premjerui Borisui Johnsonui nebus leista įgyvendinti Brexit pasitraukimo be susitarimo su Europos sąjunga. Ženklių naujienų praėjusią savaitę nebuvo, šalies Parlamento veikla buvo sustabdyta, o penktadienį buvo kalba, kad šią savaitę vyksiančio susitikimo metu tarp Anglijos ir Europos sąjungos galima išgirsti pozityvų dialogą, kas paskatino gerus investuotojų lūkesčius.Tarp ekonominių duomenų buvo pramonės apimčių pokytis, kuris siekė -0.9% per metus, ir vidutinis darbo užmokesčio augimas, kuris kilo net 4.0% per metus.GBP/USD prekybą pabaigė pakilusi 1.0%.

Ši savaitė prasidės svarbiais duomenimis iš Kinijos, kur bus skelbiami pramonės apimčių, investicijų ir mažmeninių pardavimų pokyčiai. Antradienį investuotojai stebės Europos ir Vokietijos ZEW indekso rezultatus ir JAV pramonės apimčių duomenis. Trečiadienį bus laukiami Europos ir Anglijos infliacijos rodikliai bei JAV centrinio banko sprendimas dėl palūkanų normų. Ketvirtadienį vyks Japonijos ir Anglijos centrinio bankų susirinkimai bei bus skelbiami Didžiosios Britanijos mažmeniniai pardavimai. Penktadienį svarbių duomenų nesuplanuota.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 39% investuotojų (krito -8 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 34% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (krito -11 procentinių punktų). GBP/USD poroje 39% dalyvių tikisi kilimo (krito -14 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip priešingas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD, GBP/USD bei USD/JPY kilimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Rinkos nuotaikos įrankis padeda pamatyti santykį kitų prekiautojų turimų ilgų ir trumpų pozicijų

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų rugsėjo 16 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.