Makroekonominių rodiklių kalendorius leis kiek atsikvėpti

Rugpjūtis 08, 2016 16:49

Diskusijomis dėl Brexit (o vėliau, ir referendumo sprendimu pasitraukti iš Europos Sąjungos) prasidėjusi vasara iki šiol prekiautojams valiutų rinkoje nesuteikė progos atsikvėpti. Nevienareikšmiai JAV ekonomikos indikatoriai, diskusijos dėl galimo papildomo Japonijos ekonomikos skatinimo paketo, nesklandumai Italijos bankų sektoriuje, teroro išpuoliai didino neapibrėžtumą pasaulio finansų rinkose. Pirmoji rugpjūčio savaitė taip pat buvo ypatinga pagrindinėms valiutų poroms. Japonijoje paskelbtas naujas fiskalinio stimulo paketas, Didžiosios Britanijos centrinio banko vadovas M. Carney pranešė apie papildomą šalies ūkio skatinimo paketą, o penktadienį sulaukėme netikėtai gerų JAV darbo rinkos rodiklių, rodančių kiek kitokį didžiausios pasaulio ekonomikos paveikslą, negu liepos 29-ą paskelbti ženkliai prastesni nei tikėtasi antrojo ketvirčio BVP augimo duomenys.

EUR/USD praeitą savaitę neįstengė išsilaikyti virš 1,1170 zonos ir antradienį grįžo į po Brexit prasidėjusią konsolidacijos zoną. Iš pagrindinių makroekonominių rodiklių, sąlygojusių poros judėjimus, galima išskirti prastesnius nei tikėtasi JAV gamybos ir ne gamybos sektorių pirkimų vadybininkų indeksus, penktadienį paskelbtus JAV darbo rinkos duomenis, rodančius, jog vidutinis valandinis atlyginimas liepą augo 0,3% (tikėtasi 0,2% augimo), ne žemės ūkio sektoriuje sukurta 255 tūkst. naujų darbo vietų (laukta 180 tūkst.), nedarbo lygis išliko nepakitęs, 4,9%. Per savaitę pagrindinė valiutų pora nukrito 0,82%.

USD/JPY praeitą savaitę beveik kompensavo visas nepasitvirtinusias kalbas, susijusias su prognozuotu, bet neįvykusiu papildomu ekonomikos skatinimu iš pinigų politikos pusės – savaitės viduryje pora siekė – 100-101 palaikymo zoną, kurioje pora paskutinį kartą buvo prekiaujama liepos mėnesio pradžioje. Antradienį sulaukėme naujienų apie fiskalinio stimulo paketą, apimantį 28 trilijonus jenų (5,6% BVP), antra vertus, ši skatinimo programa nėra vertinama ypač optimistiškai. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakitusi -0,27%.

Didžiosios Britanijos centrinis bankas nustebino rinkos dalyvius pranešdamas apie kone visas įmanomas prognozuotas ekonomikos stimuliavimo priemones: bazinė palūkanų norma sumažinta 0,25%, aktyvų supirkimo mastai padidinti 60 mlrd. svarų, už kuriuos bus superkamos ilgalaikės Didžiosios Bitanijos vyriausybės obligacijos, bei įmonių obligacijos (iki 10 mlrd. svarų). Taip pat pristatyta ilgalaikio finansavimo schema, kuri yra panaši į Europos centrinio banko vykdomą TLTRO programą. Taipogi pranešta, kad centrinis bankas gali dar labiau mažinti palūkanų normą, tačiau apie neigiamas palūkanų normas kalbėta ganėtinai atsargiai. Kartu sąlygota ir penktadienio JAV dolerio stiprėjimo, GBP/USD savaitės prekybą pabaigė pakritusi 1,20%.

Ši savaitė, tikėtina, bus ramesnė. Makroekonominių naujienų kalendorius ne toks įtemptas, taigi, tikėtina, kad rinkos dalyviai „virškins" anksčiau paskelbtas naujienas, pagrindinį dėmesį kreipdami į JAV ekonomikos rodiklius. Po ženkliai geresnių nei tikėtasi darbo rinkos duomenų pagrindinis dėmesys turėtų krypti į JAV Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto narių pasisakymus ir rugpjūčio 26-ą vyksiantį Jackson Hole simpoziumą.

Šią savaitę, iš svarbesnių makroekonominių rodiklių, antradienį ryte sulauksime Kinijos infliacijos duomenų, vėliau bus paskelbti Didžiosios Britanijos gamybos sektoriaus produkcijos duomenys. Penktadienį ryte bus paskelbti Kinijos gamybos sektoriaus produkcijos duomenys, vėliau sulauksime Vokietijos ir euro zonos preliminarių antrojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto augimo duomenų. Taip pat kreiptinas dėmesys į popiet skelbiamus JAV mažmeninių pardavimų ir gamintojų kainų indekso duomenis. 17 val. bus paskelbtas JAV vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 14:00 val. duomenis, 48,4% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 66,4% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 44,8% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD poros brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 supreme edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.