​Naujienos iš JAV nuteikė optimistiškai

Liepa 11, 2016 15:26

Praeitos savaitės naujienos iš JAV padėjo atsakyti į klausimą, ar JAV ekonomika nežengia recesijos link. Penktadienį paskelbti darbo rinkos duomenys buvo ženkliai geresni nei tikėtasi, per birželį didžiausios pasaulio ekonomikos ne žemės ūkio sektoriuje sukurta 287 tūkst. naujų darbo vietų (tikėtasi 175 tūkst.). Nors valandinis atlyginimas augo 0,1%, metiniais duomenimis darbuotojų atlyginimas padidėjo 2,6%, o tai geriausias rodiklis nuo finansų krizės pradžios. Taip pat buvo paskelbtas kiek prastesnis nei tikėtasi nedarbo lygio rodiklis (4,9%, laukta 4.7%), tačiau tai optimistinės rinkos dalyvių nuotaikos ypatingai nepaveikė, mat nedarbo lygio padidėjimas buvo sąlygotas 0,1% padidėjusio dalyvavimo darbo rinkoje rodiklio (angl. labor participation rate). Kiek nustebino gegužės mėnesio ne žemės ūkio sektoriuje sukurtų darbo vietų skaičius, kuris buvo patikslintas į dar mažesnį, 11 tūkst. O štai antradienį 17 val. paskelbti geresni nei tikėtasi ISM ne žemės ūkio sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenys kartu su analogiško gamybos sektoriaus indekso duomenimis (paskelbtais liepos pirmą) nuteikė optimistiškai. Šie abu indikatoriai yra laikomi pralenkiančiais indikatoriais (angl. leading indicators) ir jų reikšmės, esančios virš 50 punktų ribos, byloja sektoriaus augimo lūkesčius. Šios naujienos prisidėjo prie dolerio brangimo euro ir svaro atžvilgiu.

Savaitę pradėjusi ties 1,1125 zona, EUR/USD pora penktadienio prekybą pabaigė 80 punktų žemiau. Kai antradienio kilimas iki aukščiausio lygmens po Brexit buvo sąlygotas naujienų apie galimą pagalbos paketą Italijos bankams, penktadienį, sąlygota darbo rinkos naujienų iš JAV, pora siekė 1,10 palaikymo zoną. Iš kitų svarbesnių naujienų, trečiadienį sulaukėme paskutiniojo (birželio 14-15 d.) Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio protokolas, kuris, kadangi įvykęs prieš Brexit, rinkos dalyvių ypatingai nenustebino. Kaip ir tikėtasi, protokole atkreiptas dėmesys į prastėjančius darbo rinkos rodiklius, tačiau pastebėta, jog realaus BVP augimas antrąjį ketvirtį augo greičiau. EUR/USD savaitės prekybą pabaigė pakritusi 0,75%.

Japonijos jena praeitą savaitę buvo linkusi brangti ir penktadienį siekė 100 JPY už JAV dolerį ribą. Panašu, jog jenos stiprėjimą labiausiai sąlygojo diskusijos dėl neigiamų obligacijų pajamingumų, kai ypatingų naujienų (be penktadienį paskelbtų einamosios sąskaitos duomenų) nesulaukėme. Tiesa, šiandien, pirmadienį, Japonijos valiuta linkusi pigti, mat Shinzo Abe vadovaujamai koalicijai laimėjus savaitgalį vykusius rinkimus šiandien anksti ryte sulaukėme užuominų apie galimą papildomą ekonomikos skatinimo paketą. USD/JPY praeitos savaitės prekybą pabaigė pakritusi 2,04%.

Didžiosios Britanijos svaras sterlingų toliau tęsė kritimą rinkos dalyviams vis labiau suvokiant, ką šalies pasitraukimas iš Europos Sąjungos gali reikšti ekonomikai. Prie sumaišties prisidėjo ir savaitės pradžioje paskelbtos naujienos apie tris Didžiojoje Britanijoje veikiančius nekilnojamo turto fondus, pristabdžiusius prekybą fondų vienetais. GBP/USD per savaitę nukrito 2,55%.

Kaip minėta aukščiau, šią savaitę bus ypatingai stebimos naujienos iš Japonijos, tikintis daugiau užuominų apie galimą papildomą ekonomikos skatinimo paketą. USD/JPY pirmąją savaitės prekybos dieną pradėjusi kiek aukščiau nei 100,50, 14:00 val. jau prekiavo virš 102 pasipriešinimo zonos.

Iš kitų naujienų, dėmesys ir toliau bus kreipiamas į įvykius Didžiojoje Britanijoje. Antradienį M. Carney kalbės apie Anglijos centrinio banko išleistą finansinio stabilumo ataskaitą, ketvirtadienį vyks Monetarinės politikos komiteto posėdis, kurio metu, tikėtina, bus paskelbta daugiau užuominų apie ekonomikos skatinimo poreikį ir galimybes. M. Carney apie finansinę situaciją kalbės ir penktadienį Toronte.

Penktadienį sulauksime kitų svarbesnių makroekonominių rodiklių – 12 val. bus paskelbti euro zonos infliacijos duomenys, popiet sulauksime JAV infliacijos ir mažmeninių pardavimų duomenų. 17 val. bus paskelbti JAV vartotojų pasitikėjimo indekso duomenys.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 13:55 val. duomenis, 32.6% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 37.5% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 47.2% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD ir USD/JPY porų brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.