Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

Naujuosius metus JAV doleris pasitiko 4 mėnesių žemumose

Sausis 09, 2018 08:45

Praėjusi savaitė valiutų rinkose buvo rami ir prekyba pagrindinėmis poromis pasižymėjo konsolidacinėmis nuotaikomis. Investuotojai išliko atsargūs po gruodžio pabaigoje įvykusio ženklaus JAV dolerio nuvertėjimo iki 4 mėnesių žemumų. Per kelias paskutines metų savaites pasaulio rezervinė valiuta prarado net -2.3% vertės ir bendrai tai buvo vieni blogiausių metų šiai valiutai per pastarąjį dešimtmetį. Nepaisant to, šalies akcijų rinkos išliko pozityvios ir kopė į naujas visų laikų aukštumas.

Ekonominiai duomenys JAV išliko geri ir skatino didesnę investuotojų riziką akcijų rinkose, tačiau neturėjo ženklesnės įtakos valiutų segmente. Vadybininkų pirkimo indeksai ir darbo rinkos duomenys atitiko rinkos dalyvių lūkesčius, todėl tikimasi, kad JAV centrinis bankas nekeis savo prognozių dėl tolimesnio palūkanų kėlimo 2018 metais. Naujasis banko vadovas Jerome Powell pirmininkaus pirmajam susirinkimui kovą, kuomet tikimasi pamatyti pirmąjį palūkanų kėlimą. Rinkos dalyvių lūkesčiai yra pamatyti 2-4 palūkanų normos didinimus šiais metais, kas dar labiau išryškins monetarinės politikos skirtumus su kitomis išsivysčiusiomis šalimis.

Prekyba pagrindine valiutų pora EUR/USD praėjusią savaitę vyko siaurame rėžyje tarp 1.200 ir 1.208. Geros ekonominės naujienos iš Senojo žemyno palaikė valiutų porą aukščiausiame lygyje per pastaruosius 2 metus. Bendras Europos vadybininkų pirkimo indeksas išliko aukščiausiame taške per pastarąjį dešimtmetį ir siekė 60.6 punktus. Ypač stiprius Europos rezultatus į aukštumas pastūmėjo Vokietija, kurios pramonės sektoriau vadybininkų pirkimo indeksas buvo net 63.3 punktai. Preliminarūs žemyno metinės infliacijos duomenys buvo 1.4% gruodžio mėnesio skaičiavimais, kas atitiko rinkos lūkesčius. Tarp neigiamų dalykų išliko politinė krizė Vokietijoje, kur Angela Merkel bando suburti valdančiąją koaliciją. Šią savaitę turėtų vykti derybos su šalies socialdemokratų partija dėl bendradarbiavimo galimybių. EUR/USD savaitė prekybą baigė pakilusi 0.2%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY buvo linkusi brangti, kas rodė investuotojų sentimentą išlaikyti kapitalą rizikingesniuose aktyvuose. Skirtumas tarp JAV ir Japonijos 10 metų trukmės obligacijų pajamingumo pasiekė 2.5% ir buvo didžiausias per pastaruosius 9 metus. Ekonominiai duomenys Japonijoje išliko geri – pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas buvo 54.0 punktai. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pabrangusi 0.3%.

Prekyba Didžiosios Britanijos svaru išliko optimistiška ir valiuta buvo linkusi brangti. Ekonominiai duomenys buvo geri: vadybininkų pirkimo indeksai signalizavo tolimesnį augimą pirmajame metų ketvirtyje, o būsto kainos šalies mastu kilo. GBP/USD pora prekybos savaitę užbaigė pakilusi 0.4%.

Šią savaitę pradės Europos mažmeninių pardavimų rezultatai. Antradienį bus skelbiami Vokietijos ir Prancūzijos tarptautinės prekybos rodikliai. Trečiadienį bus laukiama Britanijos pramonės sektoriaus rezultatų ir tarptautinės prekybos skaičių. Ketvirtadienį bus skelbiamos Europos centrinio banko susirinkimo minutės bei Kinijos prekybos rezultatai. Penktadienį didžiausias dėmesys bus skiriamas JAV ir jos infliacijos bei mažmeninių pardavimų rodikliams.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 32% investuotojų. Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 35% investuotojų turi ilgąsias pozicijas. GBP/USD poroje 29% dalyvių tikisi kilimo. Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD, GBP/USD, USD/JPY porose. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.