Nedrąsūs dolerio judėjimai kelia diskusijas dėl tolimesnės populiariausios valiutos krypties

Vasaris 20, 2017 14:16

Nors praeitą savaitę sulaukėme reikšmingų naujienų iš J. Yellen, visgi JAV dolerio reakcija į šalies Federalinės rezervų sistemos vadovės griežtesnius komentarus apie palūkanų normos kėlimą ateityje nebuvo ilgalaikė. Dvejose pagrindinėse porose matomas ženklus JAV dolerio brangimas antradienį ir trečiadienį buvo iš dalies ar su kaupu kompensuotas likusiomis savaitės dienomis vykusios korekcijos metu.

EUR/USD per praeitą savaitę pakito neženkliai – -0,25%, nors, kaip minėta, savaitės viduryje sulaukėme staigesnių judėjimų. Antradienį buvo paskelbti prastesni nei tikėtasi Vokietijos ir euro zonos IV ketv. BVP augimo duomenys (+0,4%), o trečiadienį sulaukėme ženkliai geresnių nei prognozuota JAV infliacijos ir mažmeninių pardavimų duomenų (atitinkamai +0,6% mėn./mėn. ir 0,4% mėn./mėn.).

Praeita savaitė svarui nebuvo sėkminga. Antradienį, dar prieš J. Yellen kalbą svaras smuko dėl prastesnių nei tikėtasi metinės infliacijos duomenų (+1,8%), svaro bulių optimizmą temdė ir trečiadienį paskelbti darbo rinkos duomenys. Nors bedarbių paraiškų skaičius traukėsi daugiau nei prognozuota, visgi 3 mėn. vidutinio atlyginimo indeksas augo prasčiau nei laukta, 2,6%, kai tikėtasi 2,8% augimo. Nors GBP/USD pora kompensavo didžiąją dalį antradienio ir trečiadienio smukimo, penktadienį svaro smukimas sutapo su paklausos saugesniems aktyvams didėjimu ir prastesniais nei tikėtasi mažmeninės prekybos duomenimis (-0,3% susitraukimas per sausį). GBP/USD savaitės prekybą pabaigė pakritusi 0,62%.

USD/JPY pora buvo vienintelė iš pagrindinių porų pilnai kompensavusi J. Yellen kalbos sukeltą JAV dolerio brangimą. Doleriui nepavyko pramušti psichologinės 115 JPY pasipriešinimo ribos, kas sutapo su bendru pozicionavimu rinkoje populiariausios pasaulyje valiutos korekcijai. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakritusi 0,34%.

Šiandien, pirmadienį, žiniasklaidoje tęsiasi diskusijos apie artėjantį pirmąjį Prancūzijos prezidento rinkimų turą siekiant atsakyti į klausimą, ar M. Le Pen gali laimėti šalies vadovo postą antrajame rinkimų ture. Taip pat kalbama apie ganėtinai optimistinę JAV Klivlendo FED vadovės Mester kalbą, kurioje Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto narė užsiminė apie gerėjančią ekonomikos situaciją JAV ir poreikį palūkanų normoms kelti. Šios diskusijos apie monetarinės politikos griežtinimą didžiausioje pasaulio ekonomikoje turėtų sąlygoti JAV dolerio brangimą, tačiau ženklių JAV dolerio judėjimų pagrindinėse porose nematyti. Skeptiškus rinkos dalyvių lūkesčius atspindi ir JAV palūkanų normos ateities sandoriai, kurie, remiantis penkadienio kainomis, rodo 17,7% palūkanų normos kėlimo tikimybę kovo mėnesio FOMC posėdžio metu. Šiandien, pirmadienį, JAV biržos yra uždarytos dėl nedarbo dienos šalyje.

Kalbant apie makroekonominių rodiklių kalendorių, šią savaitę svarbesnių naujienų sulauksime antradienį (euro zonos pirkimų vadybininkų indeksų duomenys, Didžiosios Britanijos infliacijos ataskaita), trečiadienį bus pateikti patikslinti Didžiosios Britanijos BVP augimo duomenys ir galutinai euro zonos infliacijos duomenys, vakare bus paskelbta pirmojo šiemet FOMC posėdžio ataskaita. Ketvirtadienį ypatingų makroekonominių naujienų nenumatyta, o penktadienį bus paskelbti naujų namų pardavimų JAV duomenys ir patikslinti vartotojų pasitikėjimo duomenys.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 13:50 val. duomenis, 41% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 45% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 25% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas EUR/USD ir GBP/USD porų brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 supreme edition, fxstreet.com