Neigiamas spaudimas JAV doleriui vėl išaugo

Lapkritis 18, 2019 14:56

Praėjusią savaitę investuotojai ir vėl buvo atsargūs JAV dolerio atžvelgiu ir pasaulio rezervinės valiutos indeksas pasikoregavo. Nors bendros tendencijos nesikeitė, tačiau prie JAV dolerio silpnėjimo prisidėjo šalies ekonominiai duomenys, kurie neženkliai nuvylė rinkos dalyvius, o JAV centrinio banko vadovas Jerome Powell buvo atsargus dėl tolimesnio ekonomikos augimo, kas sufleravo, kad laisvesnė monetarinė politika didžiausioje pasaulio ekonomikoje tikėtina išliks ilgesniam laikui.

USD

Ekonominiai duomenys JAV buvo daugiausiai prastesni nei laukta. Metinė šalies infliacija buvo 1.8%, o eliminavus energijos ir maisto kainų dedamąsias siekė 2.3%. Mažmeniniai pardavimai augo 3.1% per metus ir nepasiekė rinkos lūkesčių. Blogiausi duomenys buvo ir vėl iš pramonės sektoriaus, kuriame apimtys traukėsi -1.1% per metus, o pramonės kainų indekso augimas sulėtėjo nuo 2.0% iki 1.6% per metus, kas tikėtina ilgesniame laikotarpyje gali lemti ir neigiamą spaudimą bendrai infliacijai. Naujų bedarbių paraiškų skaičius buvo 225 tūkstančiai bei pakilo nuo 212 tūkstančių praėjusią savaitę.

EUR

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD buvo teigiamai veikiama geresnių nei laukta duomenų iš Europos ir nuvylusių JAV rodiklių. Ekonominiai duomenys Europoje sufleravo nelauktą teigiamą impulsą. Europos ir Vokietijos ZEW indekso duomenys buvo atitinkamai -1.0 ir -2.1 punktai, kas yra ženklus pokytis nuo prieš mėnesį siekusio daugiau nei -20 punktų lygio. Europos pramonės produkcijos apimtys traukėsi -1.7% ir tai buvo mažiau nei ankstesniais mėnesiais bei rinkos lūkesčiai. Taip pat svarbios naujienos pasiekė iš Vokietijos, kurios ekonomika trečiame ketvirtyje augo 0.5% per metus ir kuriai pavyko išvengti techninės recesijos. Nors pramonės sektoriaus ir eksportas pasirodė prastai, tačiau pasiekti gerą rezultatą pavyko dėl vidaus vartojimo ir verslo atsargų augimo. Europos preliminarus pramonės augimas trečiame ketvirtyje irgi nustebino, kuomet buvo 1.2% per metus ir neženkliai paspartėjo. Bendrai šios naujienos leido investuotojams atsikvėpti, kad Europoje situacija bent šiek tiek stabilizavosi ir nebesitęsia kritimas. EUR/USD pora savaitės prekybą baigė pakilusi 0.3%.

JPY

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY atspindėjo silpnėjančio JAV dolerio tendenciją ir neįsitvirtino virš 200 dienų slankiojo vidurkio. Tarp ekonominių rodiklių investuotojų dėmesys buvo sutelktas į Japonijos trečio ketvirčio augimo rezultatus, kurie neatitiko lūkesčių, nes metinis augimas siekė vos 0.1% ir nukrito nuo praeitame ketvirtyje buvusio 1.8% lygio. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.4%.

GBP

Didžiosios Britanijos svaras nuosaikiai kilo praėjusios savaitės metu. Šalyje laukiama Parlamentų rinkimų gruodžio viduryje, kurie tikimasi leis suformuoti daugumą ir priimti sprendimą dėl Brexit. Tarp ekonominių duomenų buvo šalies trečio ketvirčio ekonomikos augimas, kuris siekė 1.0% per metus. Pramonės apimtys krito -1.4% per metus ir toliau rodo apie sektoriuje besitęsiančią nežinomybę. Infliacija siekė 1.5% ir buvo žemiausia nuo 2016 metų pabaigos. Vieninteliai mažmeninės prekybos duomenys buvo geri ir rodė 3.1% augimą per metus. GBP/USD prekybą pabaigė pakilusi 1.0%.

Svarbiausi ekonominiai įvykiai šią savaitę

Ši savaitė prasidės ramiai ir pirmadienį bei antradienį svarbių ekonominių naujienų nesuplanuota. Trečiadienis prasidės Japonijos tarptautinės prekybos duomenimis, o vakare bus skelbiamos JAV centrinio banko paskutinio susirinkimo minutės, kuriose investuotojai ieškos užuominų apie tolimesnę monetarinę politiką ir galimus palūkanų normos pokyčius. Ketvirtadienį bus skelbiami JAV antrinės nekilnojamo turto rinkos pardavimo rezultatai. Penktadienį dėmesys nukryps į preliminarius pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksus pagrindinėse ekonomikose, taip pat spaudos konferenciją rengs naujoji Europos centrinio banko vadovė Christine Lagarde.

Rinkos nuotaikos

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 51% investuotojų (krito -20 procentinių punktų lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 40% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (kilo +12 procentinių punktų). GBP/USD poroje 24% dalyvių tikisi kilimo (krito -26 procentiniais punktais). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip priešingas indikatorius, todėl tikėtinas USD/JPY ir GBP/USD kilimas, o EUR/USD sentimentas yra subalansuotas tarp pirkėjų ir pardavėjų. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų lapkričio 18 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas


Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.