Nepaisant prastų naujienų JAV doleris neženkliai koregavosi

Gegužė 13, 2019 12:04

Pastarąją savaitę finansų rinkose vyravo įtampa, nes JAV prezidentas Donaldas Trumpas užsiminė, kad derybos su Kinija dėl tarptautinės prekybos sąlygų nevyksta taip sklandžiai kaip buvo komunikuota anksčiau. Po paskutinio susitikimo tarp JAV ir Kinijos atstovų penktadienį Vašingtone, JAV padidino importo muitus kiniškoms prekėms įvežamoms į šalį. Šis sprendimas palies prekes, kurių metinis prekybos mastas siekia apie 200 milijardus JAV dolerių, ir jų apmokestinimo tarifas didinamas nuo 10% iki 25%. Ilgalaikėje perspektyvoje tai neigiamai palies vartojimą ir gamybą, nes išaugs prekių kainos bei sumažės paklausa. JAV derybų atstovai taip pat sakė, kad Kinijai yra duodamas 3-4 savaičių periodas pasiekti prekybos susitarimą, nes kitaip bus įvestas 25% tarifas papildomoms 325 milijardų JAV dolerių metinėms prekybos apimtims.

Didžiausioje pasaulio ekonomikoje duomenų buvo nedaug, tačiau jie buvo geri ir atitiko lūkesčius. Daugiausiai dėmesio sulaukė šalies infliacija, kuri rodė 2.0% metinį kainų kilimą. Toks lygis dera su centrinio banko politika ir nedidina jo nariams spaudimo kelti palūkanų normas, kas leidžia investuotojams užimti pozicijas rizikingesnėse valiutose. Naujų bedarbių paraiškų skaičius praėjusią savaitę išliko stabilus ties 228tūkstančiais.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD atspindėjo bendrą tendenciją dėl išaugusios rizikingų aktyvų paklausos. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne buvo įvairūs: Vokietijos rodikliai rodė stabilizaciją, tačiau likusios šalys užfiksavo tolimesnį aktyvumo mažėjimą. Kovo mėnesio duomenimis Vokietijos pramonės produkcija augo 0.5% lyginant su praėjusiu mėnesiu, pramonės užsakymų skaičius kilo 0.6%, o eksportas didėjo 1.5%, kas bendrai signalizuoja, kad didžiausia Europos ekonomika gavo galimybę bent jau trumpai atsikvėpti nuo lėtėjančio pasaulio ir pagrindinių prekybos partnerių augimo. Tuo tarpu kitos svarbios ir didelės šalys, kaip Italija ar Ispanija, užfiksavo neženklius mažėjimus ekonominiuose rodikliuose. Svarbu pastebėti, kad didesni prekybos tarifai tarp JAV ir Kinijos neigiamai paveiks Kinijos verslo sentimentą ir tikėtina gamybos apimtis, todėl ilgesniame laikotarpyje ši tendencija pasijaus ir Vokietijoje bei visoje Europoje, todėl ilgos pozicijos šioje poroje turėtų būti daugiau taktinės nei ilgalaikės. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 0.3%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY demonstravo itin neigiamas nuotaikas, kuomet investuotojai nerimaudami dėl augančios įtampos tarp didžiųjų pasaulio ekonomikų, rinkosi Japonijos jeną, kuri laikoma saugia alternatyva. Šalyje nebuvo skelbiama daug ekonominių duomenų, o tarp svarbiausių buvo namų ūkių išlaidos, kurios didėjo 2.1% per metus ir sufleravo apie pozityvias tendencijas tarp gyventojų. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nuvertėjusi -1.0%.

Didžiosios Britanijos svaras pasidavė neigiamoms nuotaikoms ir pora nuvertėjo nepaisant silpnėjančio JAV dolerio. Tam daugiausiai įtakos turėjo tebevykstančios derybos tarp konservatorių ir leiboristų dėl galimos koalicijos bandant ratifikuoti Brexit pasitraukimo susitarimą. Šiam sprendimui reikia stabilios 320 balsų koalicijos, kad galėtų būti priimti visi Brexit pasiūlymai, todėl Theresa May reikia turėti stiprų ir ženklų palaikymą iš leiboristų partijos, su kuria derybos vis dar tęsiasi. Anglijoje svarbių ekonominių naujienų skelbiama nebuvo. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -1.3%.

Ši savaitė prasidės darbo rinkos naujienomis iš Anglijos bei pramonės duomenimis iš Europos. Antradienį anksti ryte Kinija skelbs mažmeninių pardavimų, pramonės ir investicijų rodiklius, kuriuos investuotojai atidžiai stebės, laukdami ženklų dėl ekonomikos augimo stabilizacijos. Trečiadienį bus skelbiami Vokietijos ir Europos preliminarų pirmo ketvirčio augimo rezultatai, o vėliau JAV mažmeninių pardavimų ir pramonės apimčių duomenys. Ketvirtadienį bus laukiamos naujienos iš JAV nekilnojamo turto sektoriaus, o penktadienis bus ganėtinai ramus ir bus skelbiami tik Europos infliacijos rodikliai.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi40% investuotojų (krito -8procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 72% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (augo +22procentiniais punktais). GBP/USD poroje 71% dalyvių tikisi kilimo (kilo +48 procentiniais punktais). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD brangimas, o GBP/USD bei USD/JPY porų pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų gegužės 13 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.