Nuvylus ekonominiams rodikliams – investuotojai pirko JAV dolerį

Kovas 12, 2019 15:32

Pastarąją savaitę rinkose buvo jaučiama įtampa, nes ekonominiai rodikliai rodė tolimesnį lėtėjimą. Ši tendencija buvo matoma visose pagrindinėse šalyse – JAV, Europoje ir Kinijoje, kurios sudaro apie 50% visopasaulio BVP. Augant investuotojų nerimui, kad šie pokyčiai gali lemti pasaulio ekonomikoje rimtesnį sukrėtimą ar krizę, rinkos dalyviai pirko JAV dolerius.

Taip pat daug investuotojų dėmesio sulaukė pagrindiniai centriniai bankai. JAV bankas buvo pirmasis, kuris ėmėsi veiksmų. Jau sausio mėnesį sustabdė palūkanų normų didinimą, o vasarį ėmė kalbėti apie balanso mažinimo proceso sustabdymą. Praėjusią savaitę panašų retorikos pasikeitimą pademonstravo Europos centrinis bankas, kuris ne tik ženkliai apkarpė ekonomikos augimo ir infliacijos prognozes, bet ir paskelbė apie naują likvidumo programą, skirtą įlieti pigių pinigų žemyno komerciniams bankams. Tokios programos buvo naudojamos ir 2014 bei 2016 metais, o jų pagrindinis tikslas paskatinti bankus aktyviau skolinti. Mario Draghi taip pat minėjo, kad palūkų kėlimas atidedamas vėlesniam laikui ir šiais metais neįvyks. Taip pat praėjusią savaitę Kinija sumažino 2019 metų ekonomikos augimo prognozę 0.5%, kas puikiai sufleruoja apie bendras rinkoje vyraujančias nuotaikas.

Ekonominiai duomenys JAV buvo ganėtinai prasti. Svarbiausi rodikliai buvo skelbiami penktadienį apie šalies darbo rinkos situaciją. Vasario mėnesį buvo sukurta vos 20 tūkstančių naujų darbo vietų, nors rinkos prognozė buvo 181 tūkstantis. Dalinai tą lėmė prastos oro sąlygos, ypač šalčiai šiaurinėje šalies dalyje, todėl didžiausią darbų skaičiaus sumažėjimą užfiksavo statybų sektorius. Darbo užmokesčio augimas išliko spartus ir siekė 3.4% per metus. Naujų bedarbių paraiškų skaičius praėjusią savaitę išliko stabilus ties 223 tūkstančiais.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD pasidavė pesimistiškoms nuotaikoms ir nuvertėjo iki žemiausio taško nuo pat 2017 metų birželio. Didžiausią pokytį paskatino Europos centrinio banko sumažintos prognozės. Laukiamas ekonomikos augimas buvo apkarpytas nuo 1.7% iki 1.1% šiems metams. Toks ženklus lūkesčių keitimasis lėmė banko narius atsitraukti ir monetarinės politikos griežtinimo klausimu, todėl buvo minima, kad šiais metais palūkanos nebus keliamos. Tarp ekonominių duomenų itin svarbių naujienų nebuvo, bet rodiklių rezultatai buvo įvairūs. Mažmeninės prekybos apimtys per metus augo 2.2%, tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad bendra paskutinių metų tendencija sufleruoja apie vartojimo lėtėjimą. Taip pat įdomu, kad buvo paskelbtas galutinis Europos ekonomikos 4 ketvirčio augimo rezultatas, kuris buvo netikėtai sumažintas nuo preliminaraus 1.2% iki 1.1%. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -1.2%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY praėjusią savaitę koregavosi ir rodė stiprėjančios jenos tendenciją. Japonijos jena taip pat laikoma saugia užuovėja, kuomet išauga nežinomybė finansų rinkose. Šalyje nebuvo skelbiama daug ekonominių duomenų, tačiau jie buvo neblogi: namų ūkių išlaidos augo 2.0% per metus, o pajamos augo 1.2%. Bendrai paskutinių mėnesių šalies duomenys sufleruoja, kad Japonijos gyventojai kol kas rodo stabilumą, tačiau šalies verslas ir pramonė yra laipsniškai veikiama pasaulinių lėtėjimo tendencijų. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.7%.

Didžiosios Britanijos svaras nuvertėjo nepasirodžius geroms naujienoms dėl Brexit bei GBP/USD pora buvo veikiama stiprėjančio JAV dolerio. Didesnių pokyčių Brexit klausimu neįvyko ir šią savaitę bus rengiamas naujas balsavimas Anglijos Parlamente, kuomet premjerė bandys ratifikuotą anksčiau pasiektą susitarimą. Rinka tikisi, kad pasiūlymas bus atmestas ir bus balsuojama dėl pratęsto derybų termino. Tačiau tą turės patvirtinti ir Europos sąjunga. Svarbių ekonominių naujienų šalyje nebuvo skelbiama. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -1.4%.

Ši savaitė prasidės Vokietijos tarptautinės prekybos duomenimis ir JAV mažmeninės prekybos pokyčiais. Abu turi didelę įtaką vidaus ekonomikų tendencijoms. Antradienį bus laukiami Anglijos pramonės rodikliai ir Parlamento balsavimas dėl Brexit susitarimo. JAV bus skelbiami infliacijos rodikliai. Trečiadienį bus skelbiami Europos pramonės pokyčiai ir JAV pramonės užsakymų skaičius. Ketvirtadienis prasidės duomenimis iš Kinijos, kur bus paskelbta pramonės, mažmeninių pardavimų ir investicijų pokyčiai. Penktadienį bus stebimi Europos infliacijos rodikliai.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi65% investuotojų (kilo +4procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 48% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+29procentiniais punktais). GBP/USD poroje 63% dalyvių tikisi kilimo (+19 procentinių punktų).Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD ir GBP/USD pigimas bei USD/JPY brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų kovo 12 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Atsakomybės atsisakymas: pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Tai yra rinkodaros pranešimas. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo. Jis nebuvo parengtas remiantis teisiniais reikalavimais, kuriais siekiama užtikrinti investicinio tyrimo nepriklausomumą, o prieš išplatinant investicinį tyrimą nebuvo taikomi jokie su prekyba susiję draudimai.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (profesionalus prekiautojas ir analitikas Jens Klatt, toliau – „Autorius"), remdamasis asmeniniu Autoriaus vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.