​Pagrindinės kryptys liko nepakitusios

Lapkritis 23, 2015 15:14

Bendrai fundamentinei aplinkai liekant nepakitusiai, pagrindinės valiutų poros praeitą savaitę buvo linkusios tęsti pastarojo laikotarpio kryptį. Nors šioks toks euro ir svaro brangimas savaitės viduryje kai kuriems rinkos dalyviams įpūtė noro pozicionuoti prieš JAV dolerio brangimą, visgi EUR/USD ir GBP/USD poros buvo linkusios kristi dėka trumpalaikių pelnų fiksavimo penktadienį. Iš trečiadienį paskelbto pastarojo Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio protokolo nieko ypatingo nesužinojome, o kitos naujienos, panašu, žymesnės įtakos valiutų kursų pokyčiams neturėjo.

Iš euro zonos antradienį sulaukėme geresnių nei tikėtasi Vokietijos ZEW pasitikėjimo indekso duomenų, tačiau tai euro kritimo nesustabdė, o ir kiek vėliau paskelbti JAV infliacijos augimo tempų rezultatai pagrindinės valiutų poros judėjimus sąlygojo nežymiai, pora judėjo pagal bendrą kryptį. Antra vertus, EUR/USD atšokimui tonas buvo užduotas trečiadienį, kai buvo paskelbtas pastarojo FOMC posėdžio protokolas – nors iš dokumento nieko ypatingo nesužinojome, kaip tik tai dar labiau patvirtino lūkesčius dėl palūkanų normos kėlimo gruodį, doleris buvo linkęs koreguotis, taip parodydamas, jog bent jau dalis galimo gruodžio mėnesio sprendimo jau įkainota į valiutos kursą. Korekcija tęsėsi ir ketvirtadienį, o per penktadienį populiariausia valiutų pora krito apie 90 punktų taip kompensuodama didžiąją dalį minėtos korekcijos. Viena vertus, tai galėjo būti sukelta M. Draghi kalbos, kurios metu buvo patvirtinta, kad ECB gali imtis veiksmų infliacijai didinti, iš kitos pusės – tai galėjo būti tiesiog pelnų, uždirbtų iš valiutų poros kilimo, fiksavimas. EUR/USD savaitės prekybą pabaigė nukritusi 0,98%

Kai kuriems prekiautojams praeitos savaitės GBP/USD judėjimas galėjo sukelti vilčių dėl galimo tolesnio kurso kilimo link 1,55 ar 1,56 pasipriešinimo zonos – mat trumpalaikis 1,5237 pasipriešinimo lygmuo daug kartų buvo testuotas ir pagaliau pramuštas, tačiau valiutos kursui pavyko pakilti tik iki 1,5333 kainos ketvirtadienį, o penktadienį, trumpam patestavus suformuotą pasipriešinimo lygmenį, kursas šovė žemyn, krisdamas daugiau nei 130 punktų. Didžiojoje Britanijoje antradienį paskelbti vartotojų kainų indeksų duomenys analitikų nenustebino (nors po naujienų paskelbimo GBP/USD buvo linkusi kilti), o ketvirtadienį sulaukėme prastesnių nei tikėtasi mažmeninių pardavimų duomenų. Nors svaras trumpam atšoko, vėliau pora kilo dėl bendros korekcijos nuotaikos valiutų rinkoje. Po penktadienio judėjimų GBP/USD savaitės prekybą pabaigė rodydama -0,37% pokytį.

Nors USD/JPY praeitą savaitę pakito sąlyginai nedaug - +0,2%, doleris spėjo patestuoti 123,6 JPY kainos pasipriešinimo zoną, o ketvirtadienį-penktadienį suformuota žemuma įspėja apie galimą kylančio trikampio figūrą, matomą h1 grafike. Ar trikampis ištrūks viršun priklausys nuo to, kaip (ar) bus testuojama 123,6 kainos pasipriešinimo riba vėl. Iš Japonijos praeitą pirmadienį sulaukėme prastesnių nei tikėtasi III ketv. bendrojo vidaus produkto augimo duomenų (-0,2%), o iš ketvirtadienį vykusios centrinio banko spaudos konferencijos apie galimus pokyčius monetarinėje politikoje nesužinojome.

Šiandien, pirmadienį, pagrindinės valiutų rinkos kryptys yra linkusios tęstis – EUR/USD krenta toliau link 1,0550 palaikymo lygmens, USD/JPY po penktadienio korekcijos kyla iki 123,6 pasipriešinimo lygio, o GBP/USD siekia naujų dviejų savaičių žemumų judėdama link psichologinio 1,51 palaikymo lygio. Eurui atsilaikyti bendrai nuotaikai kol kas padeda paskelbti kiek geresni nei tiktasi Vokietijos ir euro zonos gamybos, paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indekso rezultatai. Šiandien vakarop skelbiamas FED pranešimas dėl diskonto normos gali padidinti dolerio kintamumą, tačiau dauguma analitikų tikisi, kad diskonto normos pokyčio nesulauksime.

Antradienį sulauksime Vokietijos IFO verslo sektoriaus klimato rodiklio, JAV preliminarių III ketv. BVP augimo rezultatų (tikimasi, kad BVP augo 2%), vėliau bus paskelbtas vartotojų pasitikėjimo indeksas. Trečiadienį dėmesys gali būti kreipiamas į 15:30 skelbiamus ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenis, o ketvirtadienį biržos JAV bus uždarytos dėl Padėkos dienos.

Penktadienį sulauksime įdomesnių duomenų iš Japonijos – vartotojų kainų indekso pokyčio ir namų ūkių išlaidų. Tačiau vėlgi abejotina, ar šios naujienos sąlygos jenos kursą, kai teigiama, jog jokie pokyčiai monetarinėje politikoje artimiausiu metu neturėtų įvykti. Kiek vėliau sulauksime antrojo Didžiosios Britanijos III ketv. BVP augimo įverčio.

Atkreiptinas dėmesys, kad dėl nedarbo dienos JAV apyvartos valiutų rinkoje turėtų sumažėti, tuo pačiu didindamos aukštesnio kintamumo tikimybę.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition antradienio 13:55 val. duomenis, 46,9% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 52,3% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 48,2% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys įžvalgų analizei nepateikia.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.