Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

Valiutų poros konsolidavosi

Birželis 25, 2018 12:34

Praėjusi savaitė valiutų rinkoje buvo ganėtinai rami ir pagrindinės poros neužfiksavo ženklių vertės pokyčių. Daugiausiai dėmesio pritraukė politinės naujienos, tarp kurių buvo JAV prezidento nauji importo tarifų grasinimai šįkart Europai bei Vokietijos valdančios koalicijos krizė dėl imigracijos politikos.

JAV ekonominiai duomenys buvo geri, nors statybų sektoriaus rodikliai kiek nuvylė investuotojus. Jau pastatytų namų pardavimai siekė 5.43 milijonus per metus ir krito iki žemiausio taško per pastarąjį pusmetį. Diskutuojama ar nekilnojamo turto rinkoje jau pasiektas aukščiausias taškas, kuomet namų kainos yra itin didelės ir augančios palūkanų normos didina finansavimo kaštus, kas daro namus sunkiai įperkamus šalies gyventojams ir mažina jų pardavimus. Naujų bedarbių paraiškų skaičius siekė 218 tūkstančių ir išliko žemiausiame lygyje per paskutinį dešimtmetį. Filadelfijos centrinio banko padalinio skaičiuojamas pramonės sektoriaus indeksas buvo 19.9 punktai ir nukrito iki žemiausio taško per paskutinius 9 mėnesius. Didžiausią neigiamą įtaką indeksui padarė naujų užsakymų komponentas. Taip pat buvo skelbiamas preliminarus vadybininkų pirkimo indeksas pramonės sektoriuje, kuris nukrito iki 54.6 nuo 56.4 punktų praėjusį mėnesį.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD pirmoje savaitės pusėje pasižymėjo neigiamomis nuotaikomis ir trumpam buvo nukritusi iki žemiausio taško nuo pat 2017 metų liepos, tačiau antroje pusėje atsigavo ir atsispyrė nuo 1.15 palaikymo lygio. Įdomu, kad penktadienį buvo pranešta, kad Vokietijos valdančioje koalicijoje auga nesutarimai dėl šalies imigracijos politikos ir partijos galimai rengiasi naujiems rinkimams, kurie anksčiausiai galėtų įvykti rugsėjo mėnesį. Tokia situacija būtų dar vienas didelis nežinomasis ir neigiamas faktorius vertinanti euro valiutos perspektyvas ateityje. Svarbių ekonominių duomenų Senajame žemyne nebuvo skelbiama, tačiau penktadienį investuotojai stebėjo preliminarius Europos vadybininkų pirkimo indeksus, kurie išliko nepakitę lyginant su praėjusio mėnesio duomenims. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilęs 0.4%.

Svarbiausioje Azijos poroje USD/JPY įsivyrauja korekcinės nuotaikos, kuomet paskutinį mėnesį jos vertė svyruoja apie 110.0 lygį ir 200-dienų slankųjį vidurkį. Šalyje buvo skelbiami tarptautinės prekybos duomenys ir gegužės mėnesį buvo užfiksuotas prekybos deficitas, nes importas augo greičiau nei tikėtasi ir pokytis siekė 14%, o eksportas tik 8%. Japonijos verslo sentimento indeksas Tankan kilo iki 26 punktų ir buvo pirmasis augimas per paskutinį pusmetį. Infliacijos duomenys šalyje irgi demonstravo pozityvią tendenciją, kuomet metinis kainų augimas buvo 0.7% ir viršijo rinkos lūkesčius. Taip pat praėjusią savaitę buvo skelbiamos centrinio banko susirinkimo minutės, kuriose buvo minima, kad banko nariai artimiausiu metu neplanuoja mažinti skatinimo programos ir mato stabilią monetarinę politiką. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.6%.

Didžiosios Britanijos svaras savaitės pradžioje buvo linkęs nuvertėti ir trumpam krito iki 1.31 lygio, kuris yra žemiausias nuo 2017 lapkričio. Antroje savaitės pusėje investuotojų sentimentas pasitaisė, kuomet buvo paskelbta, jog šalies centrinio banko susirinkime buvo 3 balsai už palūkanų didinimą bei 6 už nekeitimą. Toks balsų pasiskirstymas buvo netikėtas rinkoms, kurios manė, kad bus tik 2 balsai už palūkanų didinimą, ir išaugę lūkesčiai dėl agresyvesnės monetarinės politikos paskatino svaro brangimą. Šalyje nebuvo skelbiama svarbių ekonominių naujienų. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -0.1%.

Ši savaitė prasidės Vokietijos Ifo ekonominio indekso duomenimis bei JAV naujų namų pardavimo rodikliais. Antradienį bus skelbiami JAV vartotojų pasitikėjimo duomenys. Trečiadienį investuotojai stebės JAV ilgalaikių prekių užsakymų pokyčius. Ketvirtadienį sužinosime mažmeninių pardavimų duomenis Japonijoje bei Vokietijoje ir ekonominio sentimento pokyčius Europoje. Taip pat bus skelbiami faktiniai JAV ekonomikos augimo rodikliai pirmajame 2018 metų ketvirtyje. Penktadienį sužinosime Vokietijos darbo rinkos pokyčius bei preliminarią infliaciją Europoje.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 56% investuotojų (krito -2 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 63% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+23 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 66% dalyvių tikisi kilimo (-3 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas pigimas EUR/USD, USD/JPY bei GBP/USD porose. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.