​Pagrindinės valiutų poros konsolidavosi, JAV doleris šiek tiek atsigavo

Liepa 10, 2017 12:49

Praeitą savaitę pagrindinės valiutų poros buvo linkusios konsoliduotis. EUR/USD kiek atsikvėpė po birželio pabaigoje pasiektų aukštumų, naujų aukštumų neįstengė suformuoti ir GBP/USD pora. Aiškesnį JAV dolerio atsigavimą buvo galima stebėti USD/JPY poroje, kuri buvo linkusi judėti gegužės mėnesio aukštumų link.

EUR/USD savaitės prekybą pabaigė pakritusi 0,21%. Vienos svarbiausių praeitos savaitės naujienų iš euro zonos buvo ketvirtadienį paskelbtas birželį vykusio ECB posėdžio protokolas, rodęs, jog centrinis bankas linkęs komunikuoti labiau apie galimą ekonomikos skatinimo mažinimą, o ne papildomą skatinimą esant poreikiui. Diskusiją dėl ekonomikos griežtinimo perspektyvų buvo galima įžvelgti ir trečiadienį paskelbtame birželį vykusio JAV Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio protokole. Neaiškumas dėl vangaus infliacijos augimo (ar mažėjantys infliacijos augimo tempai yra susiję su trumpalaikiais, ar su ilgalaikiais veiksniais) didžiausioje pasaulio ekonomikoje skatino dvejones, kada pradėti 4,5 trln. JAV dolerių FED balanso mažinimą, ar tai turėtų prasidėti „po poros mėnesių", ar visgi derėtų palaukti ilgiau. Daugiau aiškumo nesuteikė ir penktadienį paskelbti JAV darbo rinkos duomenys. Nedarbo lygis gegužę šiek tiek išaugo iki 4,4%, tuo tarpu ne žemės ūkio sektoriuje per mėnesį darbo vietų sukurta daugiau nei prognozuota (222 tūkst.). Investuotojus nuvylė kiek prastesni vidutinio valandinio atlyginimo augimo duomenys (0,2%, prognozuotas 0,3% augimas per mėn., 2,5% augimas per metus).

GBP/USD pora pirmąją liepos savaitę atpigo 1,10%. Diskusijos apie galimą palūkanų normos kėlimą Didžiojoje Britanijoje aprimo ir dėmesys krypo į lūkesčių neatitikusius gamybos, statybos ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų duomenis kartu su prastesniais nei tikėtasi gamybos produkcijos duomenimis.

USD/JPY per savaitę pabrango 1,37%. Japonijos jenos, kaip saugaus aktyvo, judėjimuose nebuvo matyti savaitės pradžioje aštrėjusios politinės įtampos tarp Šiaurės Korėjos ir kitų valstybių, labiau panašu, kad jena buvo linkusi pigti stingant diskusijų apie ekonomikos griežtinimo perspektyvas Japonijoje.

Šią savaitę rinkos dalyvių dėmesys ir vėl labiausiai kryps į naujienas iš JAV. Trečiadienį ir ketvirtadienį J. Yellen pristatys pusmetinę ataskaitą Kongrese. Nors ataskaita yra paviešinama dar prieš jos aptarimą (ji buvo paskelbta praeitą penktadienį), visgi yra laukiama klausimų-atsakymų sesijos rinkos dalyviams sekant komentarus apie tris pagrindines temas:

  • 1.Palūkanų normos kėlimo perspektyvos ir FED balanso mažinimo pradžia;
  • 2.Akcijų rinkos: prieš kelias savaites J. Yellen yra užsiminusi, jog kai kurių JAV bendrovių akcijos gali būti pervertintos žvelgiant iš P/E ir kitų santykinių rodiklių perspektyvos;
  • 3.J. Yellen vadovavimo laikotarpis: ar J. Yellen sutiks vadovauti FED antrą kadenciją ir ar buvo diskusijų šia tema su D. Trumpu. Numatyta, jog dabartinė J. Yellen kadencija baigsis 2018-jų vasario 2 d.

Iš makroekonominių naujienų pusės, rinkos dalyviai seks penktadienį skelbiamus infliacijos duomenis. Prognozuojama, jog birželį infliacija augo 0,1% ir metinis infliacijos augimo tempas turėtų siekti 1,7%. Prognozių neatitikusios naujienos galėtų sąlygoti aštresnius JAV dolerio svyravimus pozicionuojant lėtesniam ekonomikos augimo griežtinimui. Tuo pat metu bus paskelbti ir mėnesiniai mažmeninių pardavimų duomenys.

Rinkos dalyvių dėmesį atkreips ir trečiadienį skelbiami Didžiosios Britanijos darbo rinkos duomenys. Ypatingai bus sekamas vidutinio atlyginimo indeksas siekiant įžvelgti bent menkiausias atsigavimo perspektyvas. Pastebima, jog vangus atlyginimų augimas neleidžia centriniam bankui kelti palūkanų normų, nors metinė infliacija gerokai viršija išsikeltą 2% augimo tikslą.

Šią savaitę taip pat bus sekamas ir Kanados centrinio banko (BOC) sprendimas palūkanų normos didinimo klausimu. Prognozuojama, jog BOC pirmą kartą per kelis metus kels palūkanų normas iki 0,75% (nuo dabartinių 0,5%). Šias prognozes palaiko ir praeitą penktadienį paskelbti gerokai geresni nei prognozuota darbo rinkos duomenys.

Ekonomistams diskutuojant apie galimus centrinių bankų veiksmus ekonomikos augimo stimului mažinti, dėmesys gali krypti ir į naujienas iš antros didžiausios pasaulio ekonomikos, Kinijos. Pirmadienį bus skelbiami Kinijos infliacijos duomenys, ketvirtadienį – prekybos balanso duomenys. Ženkliai prastesni duomenys galėtų sąlygoti ne tokias optimistines diskusijas globalios ekonomikos atsigavimo perspektyvų klausimu.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition šiandienos 8:50 val. duomenis, 29% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 37% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 44% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas EUR/USD, USD/JPY ir GBP/USD porų brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.