Admiral Markets apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Įstaigos „Financial Conduct Authority“ (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.

​Palūkanų normos didinimą doleris pasitiko kilimu

Gruodis 21, 2015 15:04

Pagrindinis praeitos savaitės įvykis įpūtė kiek ramumo finansų rinkų dalyviams. Pagaliau, po devynerių metų pertraukos pradėta didinti bazinė palūkanų norma didžiausioje pasaulio ekonomikoje. Kadangi šio Federalinio atvirosios rinkos operacijų (FOMC) komiteto sprendimo buvo laukta jau ilgai, JAV doleris į trečiadienį paskelbtas naujienas sureagavo sąlyginai ramiai. Pranešime spaudai buvo teigiama, kad tokiam monetarinės politikos pokyčiui esamas nedarbo lygis yra pakankamas, o infliacija, tikimasi, pasieks 2% tikslą vidutiniu laikotarpiu. Antra vertus, klausimas išlieka, kokiu tempu bus keliamos palūkanų normos ateityje, kai yra atotrūkis tarp FOMC narių pateiktos taškinės diagramos (angl. dot-plot) prognozių ir rinkos dalyvių lūkesčių. JAV doleris buvo linkęs kilti dar prieš paskelbiant naujienas.

EUR/USD praeitos savaitės prekybą pabaigė nukritusi 1,06%. Nors 1,1040 pasipriešinimo zona buvo testuota kelis kartus savaitės pradžioje, euras neatlaikė dolerio spaudimo žemyn. Prie pagrindinės poros kritimo prisidėjo lūkesčius atitikę JAV infliacijos duomenys - mėnesinė infliacija buvo 0,0%, vartotojų kainų indeksas, kuris skaičiuojamas neįtraukiant maisto ir energetikos produktų kainų pokyčių kilo 0,2%. Analogiška metinė infliacija buvo 0,5% ir 2,0%. Į duomenis iš euro zonos valiutų pora reagavo neženkliai – nors Vokietijos ZEW ekonomikos lūkesčių indikatorius paskelbtas geresnis nei tikėtasi, o ketvirtadienį sulaukėme geresnių nei tikėtasi infliacijos duomenų (+0,2% met./met.), euro šios naujienos ypatingai nepajudino. Rinkos reakcija buvo menka ir į ketvirtadienį paskelbtus prastesnius nei tikėtasi Vokietijos IFO verslo indekso rodiklius (108,7, kai laukta 109,2)

Didžiosios Britanijos svaras buvo linkęs kristi JAV dolerio atžvilgiu taip pat. Nors antradienį paskelbti metiniai infliacijos duomenys atitiko lūkesčius (+0,1%) ir buvo geresni nei praeito periodo, trečiadienį sulaukėme nevieningų darbo rinkos duomenų. Nors nedarbo lygis susitraukė labiau nei tikėtasi, iki 5,2%, bedarbių paraiškų skaičius išaugo, o vidutinio atlyginimo indeksas augo lėčiau nei tikėtasi (2,4%, laukta 2,5% augimo, praeito laikotarpio 3,0% augimas). GBP/USD savaitės prekybą pabaigė pakritusi 2,04%.

Įdomesnių naujienų sulaukėme iš Japonijos. Penktadienį Japonijos centrinis bankas pranešė apie papildomą biržoje prekiaujamų fondų (ETF) supirkimo programą. Nors momentinė reakcija buvo jenos pigimas, valiutų poros, kaip ir Nikkei 225 akcijų indekso, judėjimas apsiramino rinkos dalyviams įsigilinant į paskelbtą informaciją. Mat paskelbta programa nepadidins Japonijos centrinio banko balanso (jis didėja po 80 trln jenų kasmet pagal aktyvų supirkimo programą), ji yra skirta pagrinde galimiems centrinio banko aktyvų išpardavimo programos efektams kompensuoti, ir jos dydis bus 300 mlrd. jenų. Tai neturėtų būti suprasta kaip papildoma ekonomikos stimuliavimo programa, ir, bendrai paėmus, Japonijos centrinio banko komunikavimas buvo labiau išreiškiantis ekonomikos atsigavimą, o ne susitraukimą (BVP trečiąjį ketvirtį augo, kai laukta šiokio tokio susitraukimo, gamybos produkcijos rodiklis didėjo). Po šių naujienų Japonijos jena buvo linkusi kilti. Antra vertus, sąlygota bendro JAV dolerio judėjimo, USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0,31%.

Ši savaitė rinkose turėtų būti ramesnė iš naujienų pusės. Nors, atkreiptinas dėmesys, kad galimas didesnis volatilumas dėl prasidėjusio atostogų sezono. Dauguma analitikų prognozuoja, kad į "normalias" vėžias rinkos judėjimai grįš sausio ketvirtąją.

Iš makroekonominių rodiklių, rinkos dalyvių dėmesys gali būti kreipiamas į rytoj skelbiamus JAV galutinio III ketv. bendrojo vidaus produkto augimo duomenis (tikimasi 1,9% augimo), vėliau sulauksime parduoto gyvenamojo nekilnojamo turto objektų skaičiaus. Trečiadienį bus paskelbti Didžiosios Britanijos galutiniai III ketv. BVP augimo tempai ir naujo būsto pardavimų skaičius JAV, ketvirtadienį sulauksime infliacijos ir darbo rinkos duomenų iš Japonijos.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 14:30 val. duomenis, 27,7% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 46,5% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 54,7% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD poros kilimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 supreme edition, fxstreet.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.