​Paskutinė balandžio savaitė pasibaigė optimistiniu tonu

Gegužė 02, 2017 15:35

Praeitą savaitę rizikingesni aktyvai buvo linkę brangti. Prancūzijos prezidento rinkimų pirmojo turo rezultatai leido kiek atsikvėpti euro zonos valiutos buliams, rizikingesnių aktyvų brangimą skatino aiškesnės užuominos apie mokesčių reformą didžiausioje pasaulio ekonomikoje.

EUR/USD praeitą savaitę svyravo šių metų aukštumose. Euras šovė viršun paaiškėjus, jog antrame Prancūzijos prezidento rinkimų ture varžysis F. Macron ir M. Le Pen. Praeitą pirmadienį taip pat paskelbti kiek geresni nei tikėtasi Vokietijos IFO verslo klimato duomenys, o ketvirtadienį vykusio Europos centrinio banko posėdžio metu apie jokius pokyčius monetarinėje politikoje nepaskelbta (tačiau paminėta, jog euro zonoje bazinės infliacijos, apskaičiuojamos neįtraukiant maisto ir alkoholio, tabako ir energetikos produkcijos, augimas vis dar per žemas). Penktadienį paskelbti euro zonos preliminarūs infliacijos duomenys: 1,9% metinės infliacijos augimas ir 1,2% bazinės infliacijos augimas. Iš JAV sulaukėme naujienų apie prastesnį nei tikėtasi preliminarų I ketv. BVP augimą (0,7%), taip pat buvo pateikta aiškesnių užuominų apie galimą mokesčių reformos paketą, tačiau aiškiai nenumatyta, kokiais šaltiniais bus finansuojamas minėtas mokesčių mažinimas. Populiariausia valiutų pora savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1,60%.

USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 2,24%. Praeitos savaitės judėjimas kompensavo didžiąją dalį balandžio mėnesį vykusio smukimo. Bulių grįžimą į šią porą pagrinde sąlygojo naujienos iš JAV, kai iš ketvirtadienį vykusio Japonijos centrinio banko posėdžio (be sumažintų infliacijos augimo prognozių) nieko naujo nesužinojome apie centrinio banko vykdomos monetarinės politikos perspektyvas.

GBP/USD paskutinės balandžio savaitės prekybą pabaigė siekdama praeitų metų rugsėjo pabaigos kainas. Nors paskelbti prastesni nei tikėtasi I ketv. preliminarūs BVP augimo duomenys (+0,3%), svaras buvo linkęs brangti pagal bendrą ganėtinai optimistinę nuotaiką rinkoje ir įsibėgėjančias derybas dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos. GBP/USD praeitą savaitę brango 1,09%.

Nors vakar, pirmadienį, buvo kiek ramesnė prekyba valiutų rinkoje, sulaukėme ne itin gerų naujienų iš JAV. Pranešti kiek mažesni nei tikėtasi asmeninių išlaidų duomenys, mėnesinis ISM gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indeksas susitraukė daugiau nei tikėtasi, iki 54,8 punkto. Antra vertus, prekiautojai JAV doleriu į šias naujienas buvo linkę reikšmingai reaguoti.

Šiandien, antradienį, jau sulaukėme ženkliai geresnių nei prognozuota Didžiosios Britanijos gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenų, rytoj ir ketvirtadienį bus paskelbti analogiški statybos ir paslaugų sektorių duomenys.

Rytoj bus paskelbti preliminarūs euro zonos I ketv. bendrojo vidaus produkto augimo duomenys (laukiama 0,5% augimo, 1,7% augimo met./met.), popiet bus laukiama ADP bendrovės skaičiuojamų mėnesinių JAV darbo rinkos duomenų, ISM ne gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenų. Vakare bus pateiktas JAV Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto (FOMC) sprendimas dėl palūkanų normos (jokio pokyčio nesitikima), tačiau FOMC ataskaita gali paskatinti aštresnes diskusijas dėl birželį vyksiančio FOMC posėdžio, po kurio bus numatyta ir spaudos konferencija

Ketvirtadienį be aukščiau minėtų naujienų iš Didžiosios Britanijos svarbesnių makroekonominių duomenų neturėtume sulaukti, o penktadienį, kaip ir kiekvieną mėnesį, rinkos dalyviai lauks oficialių mėnesinių JAV darbo rinkos duomenų: nedarbo lygio, vidutinio valandinio atlyginimo indekso ir ne žemės ūkio sektoriuje sukurtų darbo vietų skaičiaus duomenų.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 13:10 val. duomenis, 24% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 47% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 19% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas EUR/USD ir GBP/USD porų brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com