Pirmąją šių metų savaitę makroekonominiai rodikliai stebino teigiamai

Sausis 09, 2017 14:22

Pirmoji 2017-ųjų prekybos savaitė prasidėjo ženklesniais judėjimais. Antradienį EUR/USD trumpam smuko žemiau 1,035 ribos, atitinkamai savaitės žemumą pasiekė ir GBP/USD pora, o USD/JPY kilo šiek tiek viršydama 118,5 jenų už JAV dolerį kainą. Antra vertus, tokie judėjimai buvo trumpalaikiai ir savaitės prekybai įsibėgėjant JAV doleris pradėjo silpti analitikams diskutuojant, ar jau prasidėjo ilgai brangusios valiutos korekcija. Prie diskusijų (ir dolerio pigimo) prisidėjo ir trečiadienį paskelbtas gruodžio mėn. įvykusio Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio protokolas, kuriame įžvelgta, jog FOMC nariai tikisi ekonomikos skatinimo iš fiskalinės pusės ir pagal šiuos lūkesčius pateikė savo palūkanų normos kėlimo prognozes. Antra vertus dar nėra aišku, ar ekonomika bus skatinama iš fiskalinės pusės tiek, kiek laukia monetarinės politikos vykdytojai. Taigi, yra rizika, kad, lūkesčiams nepasitvirtinus, palūkanų normos gali būti keliamos mažiau nei tris kartus. Penktadienį JAV doleris buvo linkęs brangti po paskelbtų geresnių nei tikėtasi darbo rinkos duomenų (geresnis nei prognozuota vidutinio valandinio atlyginimo augimas).

EUR/USD, svyravusi daugiau nei 250 punktų amplitudėje, savaitės prekybą pabaigė pakitusi vos -0,03%. Iš dar nepaminėtų naujienų, prie poros atšokimo prisidėjo ir geresni nei prognozuota infliacijos duomenys. Mat infliacija Vokietijoje per metus augo 1,7%, o euro zonoje prekių ir paslaugų krepšelio kaina per metus kilo 1,1%. Nors kai kurie analitikai į tai žiūri skeptiškai (toks infliacijos augimas didžiąja dalimi įmanomas dėl palyginamosios bazės efekto – prieš metus buvusių žemų naftos kainų), visgi buvo diskutuojama, ar į augančią infliaciją Europos centrinis bankas atkreips reikšmingą dėmesį artimiausio posėdžio metu.

GBP/USD praeitą savaitę pigo 0,34%. Nors sulaukėme geresnių nei prognozuota pralenkiančių indikatorių (gamybos, statybos ir paslaugų sektorių pirkimų vadybininkų indeksų) duomenų, svarui viršun ištrūkti trukdė diskusijos apie Brexit.

USD/JPY savaitės prekybą pabaigė 0,17% kilimu. Poros judėjime galima įžvelgti uždelstą reakciją į trečiadienį vakare paskelbtą FOMC posėdžio protokolą ir į atšokimą, sąlygotą geresnių nei prognozuota JAV darbo rinkos duomenų. Reikšmingesnių naujienų iš Japonijos pirmąją šių metų savaitę) nesulaukėme.

Šiandien, pirmadienį, svaras yra linkęs pigti. Didžiosios Britanijos valiutą žemyn spaudžia savaitgalį išsakyti T. May komentarai, jog išstojant iš Europos Sąjungos prioritetas turėtų būti teikiamas imigrantų srautų valdymui ir savos, nepriklausomos teisinės aplinkos puoselėjimui, o ne tarptautinės prekybos sąlygoms su kitomis ES valstybėmis. GBP/USD smuko iki žemumų, nematytų nuo 2016-ųjų spalio pabaigos.

Iš svarbesnių makroekonominių naujienų, ankstyvų antradienio rytą bus paskelbti Kinijos infliacijos duomenys, trečiadienį – gamybos produkcijos Didžiojoje Britanijoje duomenys, penktadienį – JAV mažmeninių pardavimų duomenys, gamintojų kainų indeksas, išankstiniai Mičigano universiteto skaičiuojami vartotojų pasitikėjimo duomenys.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 13:15 val. duomenis, 48% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 52,8% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 66,6% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas GBP/USD poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.