Po centrinio banko susirinkimo JAV doleris tęsė korekciją

Vasaris 04, 2019 11:35

Pastarąją savaitę finansų rinkose tendencijos nesikeitė ir investuotojai toliau pirko rizikingus aktyvus. Išaugusį rizikos apetitą lėmė JAV centrinio banko susirinkimas bei spaudos pranešimas apie diskusijas jo metu. Nariai dar labiau atsitraukė nuo idėjos toliau didinti palūkanas 2019 metais ir daugiau kalbėjo apie balanso mažinimo proceso lėtinimą, jeigu jis būtų reikalingas dėl ekonominės situacijos šalyje. Tokią banko poziciją investuotojai pasitiko labai džiugiai ir akcijų rinkos kito, o JAV doleris nuvertėjo.

Ši situacija yra įdomi, nes dar gruodžio mėnesį buvo pakeltos palūkanų normos ir nariai buvo nusiteikę labai agresyviai dėl tolimesnės monetarinės politikos. Nepaisant to, vos per šiek tiek daugiau nei mėnesį, palūkanų kėlimas jau nebėra alternatyva ir aktyviai diskutuojama, kad bus imtasi balanso mažinimo lėtinimo. Atsižvelgiant į tai, kad JAV ekonominiai duomenys praktiškai nepasikeitė – infliacija, darbo rinka, verslo aktyvumas išliko stiprūs – investuotojams kyla abejonių kiek banko nariai atsižvelgia į ekonominius rodiklius ir kiek į akcijų rinkos rezultatus ir kintamumą.

Ekonominiai rodikliai JAV buvo geri. Pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas ISM buvo 56.6 punktai ir kilo nuo 54.3 praėjusį mėnesį. Naujų užsakymų skaičius rodė kilimą, tačiau darbuotojų ir kainų komponentai krito. Bendrai, indeksas sufleruoja, kad šalies verslo sektoriaus aktyvumas išlieka aukštas, nors ekonomikos augimas šiek tiek lėtėja. Darbo rinkos rezultatai buvo labai geri – šalyje sausio mėnesį buvo sukurta 304 tūkstančiai darbo vietų, kas buvo ženkliai daugiau nei 165 tūkstančiai rinkos prognozė. Darbo užmokesčio didėjimas buvo 3.2% per metus ir neženkliai lėtėjo. Bendrai JAV ekonomikos rezultatai išlieka patys stipriausi ir geriausi tarp išsivysčiusių šalių.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD atspindėjo JAV dolerio nuvertėjimo tendenciją, todėl brango. Nepaisant to, ekonominiai rodikliai Senajame žemyne ir toliau prastėjo, kas ima kelti didesnį nerimą dėl ateities perspektyvų. Preliminarus Europos ekonomikos metinis augimas siekė 1.2% per metus ir nukrito nuo 1.6%, o Italijoje ekonomika traukėsi antra ketvirtį iš eilės, kas įstūmė šalį į techninės recesijos situaciją. Pramonės sektoriaus vadybininkų indeksas Europoje signalizuoja apie neslūgstantį spaudimą ir indeksas buvo 50.5 punktai bei nukrito nuo 51.4 praėjusį mėnesį, o Vokietijoje šis rodiklis buvo 49.7 punktai ir sufleravo apie galimą ekonomikos traukimąsi ateinančiais mėnesiais. Preliminariais duomenimis, metinė Europos infliacija lėtėjo nuo 1.6% iki 1.4%. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 0.4%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY visos praėjusios savaitės metu nuosaikiai nuvertėjo, tačiau penktadienį kilo ir bendras rezultatas buvo neutralus. Ekonominiai duomenys šalyje įvairūs. Nors mažmeniniai pardavimai augo 1.3% per metus, tačiau pramonės vadybininkų indeksas nukrito iki 50.3 punktų. Šalies verslo sentimentas prastėja, pramonės produkcija nebeauga, kas sufleruoja, kad pramonė ima jausti pasaulio ekonomikos augimo lėtėjimą ir tai ilgesniame laikotarpyje tikėtina neigiamai paveiks šalies augimą ir infliaciją, kurią pastaraisiais metais buvo taip stipriai stengiamasi grąžinti į teigiamą teritoriją. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nepakitusi.

Didžiosios Britanijos svaras nestipriai koregavosi, kuomet sąstingis šalies politinėje arenoje tęsėsi. Parlamente buvo išsakomos nuomonės dėl tolimesnių veiksmų Brexit klausimu ir buvo nuspręsta kaip labiau įmanoma vengti pasitraukimo iš Europos sąjungos be jokio susitarimo. Toks sprendimas Theresa May artimiausiu metu verčia Europos sąjungos prašyti pasitraukimo termino pratęsimo. Labai tikėtina, kad finansų rinkos šį žingsnį jau yra įskaičiavusios, nes svaras yra ženkliai pabrangęs, todėl tolimesnis vertės didėjimas yra itin sudėtingas, jeigu nebus pasiekta teigiamų naujienų derybose ir nebus matoma progreso. Ekonominių duomenų Anglijoje buvo skelbiama nedaug – pramonės vadybininkų pirkimo indeksas buvo 52.8 punktai ir mažėjo nuo 54.2 praėjusį mėnesį. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -0.9%.

Ši savaitė prasidės ganėtinai ramiai. Pirmadienį svarbių duomenų nesuplanuota. Antradienį investuotojai stebės paslaugų sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksus pagrindinėse pasaulio ekonomikose. Trečiadienį bus laukiami JAV mažmeninės prekybos duomenys. Ketvirtadienį bus stebimi Vokietijos pramonės produkcijos rezultatai bei Anglijos centrinio banko susirinkimas. Penktadienį svarbių duomenų nesuplanuota.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 35% investuotojų (krito -3 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY42% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-18procentinių punktų). GBP/USD poroje 39% dalyvių tikisi kilimo (+14 procentinių punktų).Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD, GBP/USD bei USD/JPY brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų vasario 4 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus bei informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Tai yra rinkai skirtas pranešimas. Šis turinys skelbiamas tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinamas kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo. Jis nebuvo parengtas remiantis teisiniais reikalavimais, kuriais siekiama užtikrinti investicinio tyrimo nepriklausomumą, o prieš išplatinant investicinį tyrimą nebuvo taikomi jokie su prekyba susiję draudimai.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o Admiral Markets Group AS investicinės įmonės (Admiral Markets) nebus laikomos atsakingos už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šiuo turiniu, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (toliau – „Autorius"), remdamasis asmeniniu Autoriaus vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą Admiral Markets sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų turinio šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, buvo dedamos visos įmanomos pastangos, Admiral Markets negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo.
  6. Bet kokie ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti su finansiniais instrumentais susiję veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu Admiral Markets pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų veiklos rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  7. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti, turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.