Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

Po įvykių kupinos savaitės rinka liko neapsisprendusi

Kovas 12, 2018 10:57

Praėjusią savaitę finansų rinkose buvo skelbiama daug svarbių ekonominių naujienų ir didžiųjų ekonomikų centriniai bankai komentavo monetarinės politikos gaires, tačiau tai nepadėjo investuotojams pasirinkti ryškesnės tendencijos. Valiutų bei obligacijų kainos liko mažai pakitusios, tik akcijų indeksai kilo, tačiau vedini vos kelių didelių įmonių.

Ekonominiai duomenys didžiausioje pasaulio ekonomikoje toliau stebino investuotojus. Savaitės pradžioje paskelbtas paslaugų sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas ISM buvo 59.5 punktai ir viršijo 58.9 rinkos lūkesčius. Taip pat sužinojome svarbius JAV darbo rinkos rodiklius: šalyje buvo sukurta 313 tūkstančių naujų darbo vietų nevertinant žemės ūkio segmento. Tai buvo vienas geriausių rezultatų per pastaruosius metus ir ženkliai viršytos 200 tūkstančių rinkos prognozės. Esant tokiems geriems ekonominiams rodikliams, investuotojai nebeturi abejonių, kad dar šį mėnesį JAV centrinio banko vadovas Jerome Powell padidins palūkanų normas.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD savaitės pradžioje brango laukiant Senojo žemyno centrinio banko vadovo spaudos pranešimo ir detalesnių užuominų apie pokyčius monetarinėje politikoje. Taip pat tarp teigiamų naujienų buvo Vokietijos Socialdemokratų rinkimų rezultatai, kurie nusprendė, kad partija nori sudaryti valdančiąją koaliciją su A. Merkel. Tai suteikė rinkos dalyviams pozityvumo, kad didžiausioje žemyno ekonomikoje pagaliau bus išspręstas politinis vakuumas ir valdančios jėgos bus stabilios ir nuspėjamos. Ekonominiai rezultatai buvo geri, nors signalizavo apie neženklų lėtėjimą. Paslaugų sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas buvo 56.2 punktai ir mažėjo lyginant su 56.7 praėjusiu mėnesiu ir rinkos lūkesčiais. Tuo tarpu mažmeninės prekybos augimas siekė 2.3% ir viršijo 2.1% rinkos lūkesčius. Ketvirtadienį pasisakęs Mario Draghi ryškesnių sprendimų ir naujienų nepateikė, tik iš banko kalbos buvo ištrinta dalis apie galimą kiekybinės programos didinimą, jeigu to reikalautų ekonominės sąlygos. Tai signalizuoja apie banko narių pozityvų požiūrį į ekonomines ateities perspektyvas. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi -0.1%.

Prekyba svarbiausia Azijos pora USD/JPY praėjusią savaitę vyko gan optimistiškai ir ypač kilo po Japonijos centrinio banko vadovo Haruhiko Kuroda kalbos, kuomet jis nepateikė jokių ryškesnių užuominų apie banko monetarinės politikos griežtinimą. Taip buvo nuvilti rinkos dalyvių lūkesčiai ir investuotojai pardavinėjo Japonijos jeną. Ekonominiai duomenys buvo pozityvūs: šalies bendrasis vidaus produktas augo 1.6% per metus, namų ūkių išlaidos didėjo 1.9% bei vidutinis uždarbis kilo 0.7%. USD/JPY prekybą pabaigė pakilusi +1.0%.

Didžiosios Britanijos svaro vertė neženkliai kito ir investuotojai laukė ryškesnių naujienų. Pramonės produkcijos augimas sulėtėjo iki 1.6% per metus, tačiau paslaugų sektoriaus vadybininkų indeksas kilo iki 54.5 punktų. Brexit derybos nepateikė jokių naujienų. GBP/USD prekybą užbaigė pakilusi +0.3%.

Ši savaitė prasidės ramiai. Tik antradienį sulauksime Vokietijos ir Europos ZEW indekso rezultatų, kurie turės ryškesnę įtaką rinkos tendencijoms, o JAV bus paskelbti infliacijos rodikliai. Trečiadienį sužinosime Kinijos investicijų ir pramonės duomenis, o Vokietijoje infliacijos ir Europos pramonės pokyčius. Taip pat investuotojai stebės JAV mažmeninės prekybos rodiklius, nes tai didžiausia šalies ekonomikos dalis. Penktadienio prekybos sesijos metu lauksime Europos infliacijos skaičių bei JAV statybų sektoriaus rezultatų.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 43% investuotojų (kilo +6 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 70% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+5 procentiniai punktai). GBP/USD poroje 43% dalyvių tikisi kilimo (-15 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD bei GBP/USD ir pigimas USD/JPY poroje. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.