Po svarbių naujienų JAV doleris nerado krypties

Kovas 04, 2019 11:00

Pastarąją savaitę finansų rinkose buvo gausu svarbių ekonominių ir politinių naujienų. Pagrindiniai kintamieji, kurie turi didžiausią įtaką valiutų kursams, demonstravo ženklius pokyčius, todėl investuotojai vertino šias naujienas ir ieškojo užuominų apie besiformuojančias tolimesnes tendencijas.

Tarp pagrindinių kintamųjų buvo JAV centrinio banko vadovas, kuris savo pranešime apie šalies ekonominę situaciją užsiminė, kad banko atstovai dirba ties balanso mažinimo programos sustabdymu ir tikisi pradėti tai įgyvendinti artimiausiu metu. Nors Jerome Powell nepateikė konkrečių datų, tačiau rinkos lūkesčiai yra pamatyti naują planą sekančio susirinkimo metu kovo mėnesį ir užbaigti procesą jau trečiąjį šių metų ketvirtį. Tai didelis pokytis finansų rinkoms, nes tai suteiks didesnį likvidumą, kas tikėtina gali lemti aukštesnes rizikingų aktyvų kainas.

Taip pat svarbi naujiena buvo iš politinės arenos, kur JAV prezidentas pratęsė tarptautinės prekybos paliaubas su Kinija. Padidinti tarifai Kinijoje pagamintoms prekėms turėjo įsigalioti kovo 1 dieną, tačiau Donaldas Trumpas sakė, kad derybos juda palankia kryptimi ir yra laukiamas susitarimas, todėl neskuba didinti importo tarifų. Savaitės pabaigoje, D. Trumpas užsiminė, kad siekia ženkliai padidinti žemės ūkio produktų prekybos apimtis iš JAV į Kiniją. Tai būtų labai naudinga JAV, nes Kinija yra tapusi viena pagrindinių jos pirkėjų ir prieš pusmetį Kinijai sumažinus importą, sektorius ženkliai nukentėjo.

Ekonominiai duomenys JAV ir toliau nuvylė rinkos lūkesčius. Pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas ISM buvo 54.2 ir sumažėjo nuo 56.6 punktų. Visi indekso komponentai užfiksavo mažėjimą, tame tarpe naujų užsakymų, darbuotojų bei kainų. Indeksas vis dar išlieka plėtros zonoje, tačiau sufleruoja apie gerokai lėtesnes augimo apimtis nei 2018 metais. Taip pat daug dėmesio sulaukė šalies ekonomikos plėtros tempas, kuris paskutiniame ketvirtyje siekė 2.6% ir šiek tiek viršijo rinkos prognozes, bet tai nepaskatino optimizmo, nes dėmesys nukrypo į pirmo ketvirčio lūkesčius, kurie signalizuoja apie ženklų lėtėjimą. Rinkos dalyviai išlieka konservatyvūs ir tikisi vos 1% metinio augimo dėl prastesnių nei laukta atsargų duomenų, vartojimo rodiklių ir nekilnojamo turto. Pasirašytų namų pardavimo sandorių skaičius per metus sumažėjo -2.3% ir tai buvo jau tryliktas mėnesis iš eilės, kuomet metiniai pardavimai fiksuoja mažėjimą. Naujų bedarbių paraiškų skaičius praėjusią savaitę neženkliai augo nuo 216 iki 225 tūkstančių.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD savaitės pradžioje brango, kuomet buvo paskelbta apie pratęsta paliaubas tarp JAV ir Kinijos, kas lėmė rizikingų aktyvų paklausos augimą. Tačiau vėliau nuvertėjo, nes ekonominiai duomenys nerodė optimizmo ir investuotojai sugrįžo prie saugių instrumentų. Tarp ekonominių duomenų Europoje buvo pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas, kuris nukrito nuo 50.5 iki 49.3 punktų ir pradėjo signalizuoti apie galimą ekonomikos traukimąsi. Vokietijos indeksas krito dar labiau ir siekė 47.6, o Italijos 47.7 punktus. Preliminari infliacija Senajame žemyne siekė 1.5% per metus ir rodė stabilizacijos ženklus, nes praeitą mėnesį buvo 1.4%. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 0.3%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY rodė brangimo tendencijas bei savaitės antroje pusėje pora kilo iki 112.0 lygio. Ekonominiai duomenys Japonijoje nebuvo pozityvūs. Pramonės sektoriaus vadybininkų indeksas buvo 48.9 punktai ir sufleravo apie artėjantį apimčių lėtėjimą. Mažmeninių pardavimų augimas siekė vos 0.6% per metus. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 1.1%.

Didžiosios Britanijos svaras savaitės viduryje brango iki 1.330, nors nebuvo ženklų, kad judama links susitarimo dėl pasitraukimo iš Europos sąjungos. Anglijos premjerė Theresa May sakė, kad tikėtina bus rengiamas balsavimas Parlamente dėl derybų termino pratęsimo. Iki kovo 12 dienos, T. May turi pateikti balsavimui pakoreguotą susitarimą dėl pasitraukimo. Jeigu susitarimui nebus pritarta, tuomet vyks balsavimas dėl termino pratęsimo, kuris tikėtina įvyks ateinančiomis dienomis po paskutinio pasitraukimo projekto svarstymo. Ekonominių naujienų nebuvo daug: pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas buvo 52.0 punktai ir atitiko rinkos lūkesčius. GBP/USD prekybą užbaigė pakilusi 1.2%.

Ši savaitė ramiai ir pirmadienį svarbių naujienų nesuplanuota. Antradienį bus laukiami paslaugų sektoriaus vadybininkų pirkimo rezultatai didžiausiose ekonomikose bei Europos mažmeninės prekybos augimas. Trečiadienį svarbių naujienų nebus, o ketvirtadienį bus stebimas Europos ekonomikos augimas ir žemyno centrinio banko sprendimas dėl palūkanų normų ir ateities prognozių. Penktadienis prasidės Japonijos ekonomikos augimo rodikliais, o vėliau investuotojai stebės JAV darbo rinkos rodiklius, kurie gali ženkliai padidinti rinkos kintamumą.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi61% investuotojų (krito -1 procentiniu punktu lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY19% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-16procentinių punktų). GBP/USD poroje 44% dalyvių tikisi kilimo (+10 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD pigimas ir GBP/USD bei USD/JPY brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų kovo 4 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus bei informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Tai yra rinkai skirtas pranešimas. Šis turinys skelbiamas tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinamas kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo. Jis nebuvo parengtas remiantis teisiniais reikalavimais, kuriais siekiama užtikrinti investicinio tyrimo nepriklausomumą, o prieš išplatinant investicinį tyrimą nebuvo taikomi jokie su prekyba susiję draudimai.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o Admiral Markets Group AS investicinės įmonės (Admiral Markets) nebus laikomos atsakingos už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šiuo turiniu, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (toliau – „Autorius"), remdamasis asmeniniu Autoriaus vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą Admiral Markets sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų turinio šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, buvo dedamos visos įmanomos pastangos, Admiral Markets negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo.
  6. Bet kokie ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti su finansiniais instrumentais susiję veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu Admiral Markets pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų veiklos rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  7. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti, turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.