Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

Politiniai įvykiai diktavo rinkos tendencijas

Gruodis 04, 2017 13:29

Praėjusią savaitę daugiausiai dėmesio sulaikė naujienos iš politinės arenos JAV ir Vokietijoje. Rinkos dalyvių ypač laukiamas naujas mokesčių įstatymas penktadienį buvo patvirtintas Senate. Artimiausiomis savaitėmis Atstovų rūmų ir Senato versijos turės būti suvienodintos ir projektas pateiktas svarstymui Kongrese. Taip pat į žiniasklaidos dėmesio centrą grįžo buvusio JAV nacionalinio saugumo patarėjo Michael Flynn istorija dėl galimų Donaldo Trumpo komandos ryšių su Rusija. M. Flynn penktadienį prisipažino, kad praeito tyrimo metu melavo, kas rinkose sukėlė ženklų rizikos mažinimą.

Makroekonominiai duomenys didžiausioje pasaulio ekonomikoje buvo stiprūs. JAV vartotojų pasitikėjimo rodiklis kilo iki 129.5 punktų – aukščiausio taško nuo pat 2000 metų. Preliminariais duomenimis šalies vartotojų išlaidos augo 2.3% trečiajame ketvirtyje ir signalizavo apie teigiamas tendencijas svarbiausiame šalies ekonomikos segmente. Pramonės vadybininkų pirkimo indeksas ISM buvo 58.2 punktai ir išliko verslo ciklo aukštumose, rodantis apie tolimesnę sparčia plėtrą gamybos segmente ateinančiais mėnesiais.

Prekyba pagrindine valiutų pora EUR/USD vyko gan siaurame ruože tarp 1.180 ir 1.195 lygių. Daug dėmesio sulaukė politinės naujienos iš Vokietijos, kur kanclerė Angela Merkel susiduria su sunkumais suformuoti vyriausybę po rinkimų. Investuotojai aktyviai seka šį procesą, nes jis turės ženklios įtakos pagrindinei Europos ekonomikai ir žemyno valiutai. Tuo tarpu ekonominiai duomenys buvo geri. Europos pramonės vadybininkų indeksas augo iki 60.1 punktų, didžiausią įtaką turėjo ypač stiprūs rodikliai iš Vokietijos, kur indekso vertė buvo net 62.5. Preliminarūs žemyno lapkričio mėnesio infliacijos duomenys buvo 1.5%. Pasitikėjimo indeksas kilo iki 114.6 punktų, o nedarbo lygis krito 1 procentiniu punktu iki 8.8%. EUR/USD savaitė prekybą baigė nukritęs -0.3%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY buvo linkusi brangti augant rinkos dalyvių rizikos apetitui ir tikėjimui, kad naujasis JAV mokesčių įstatymas bus patvirtintas. Tikėtina, kad tolimesnes valiutų poros tendencijas lems politiniai įvykiai JAV bei Šiaurės Korėjos veiksmai. Japonijoje buvo skelbiami infliacijos duomenys, metinis kainų augimas siekė 0.2%, ilgalaikės investicijos augo 4.2% per metus, o pramonės vadybininkų indeksas buvo 53.6 punktai. USD/JPY pora savaitės prekybos sesiją pabaigė pakilusi 0.6%.

Didžiosios Britanijos svaras toliau buvo vedinas teigiamų sentimentų. Prasiveržęs pro pasipriešinimą ties 1.33, GPB/USD kilo iki pat 1.35 lygio. Rinkos dalyviai spekuliuoja sėkminga šalies derybų su Europos sąjunga eiga. Kalbama, kad pavyko susitarti dėl pasitraukimo sumos, kurią Anglija sumokės Europai išsiskyrimo metu. Kitu svarbiu klausimu lieka pasienis su Airija, kuriuo diskusijos vis dar tęsiasi. GBP/USD prekybos savaitę užbaigė pakilusi 1.0%.

Šią savaitę pradės duomenys iš Kinijos, kur pirmadienio vakare bus skelbiami Caixin paslaugų sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas. Antradienį šie duomenys bus skelbiami Europoje, Britanijoje bei JAV. Taip pat investuotojai stebės mažmeninės prekybos ir pramonės gamybos rodiklius Europoje. Ketvirtadienį bus skelbiami ekonomikos augimo duomenys Japonijoje bei prekybos rodikliai Kinijoje. Penktadienio rytą investuotojai stebės Anglijos pramonės rodiklius, o vakare JAV darbo rinkos duomenis, kurie pasižymi ypač dideliu kintamumu, todėl investuotojams svarbu būti atsargiems.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 54% investuotojų (+27 procentiniai punktai lyginant su praeitos savaitės rodikliu). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 42% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-9 procentinių punktų). GBP/USD poroje 39% dalyvių tikisi kilimo (-8 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas USD/JPY ir GBP/USD porose bei pigimas EUR/USD. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.