Prastesni nei tikėtasi mažmeninių pardavimų duomenys sudrebino dolerį

Rugpjūtis 16, 2016 15:29

Ganėtinai ramią vasaros prekybą praeitą savaitę sutrukdė penktadienį paskelbti prastesni nei tikėtasi JAV makroekonomikos duomenys. Per liepą neaugusios mažmeninių pardavimų apimtys (tikėtasi 0,4% augimo) skatino rinkos dalyvius abejoti, ar derėtų remtis vien tik palankiais darbo rinkos rodikliais (rugpjūčio penktą paskelbti ženkliai geresni nei prognozuota darbo rinkos duomenys) sprendžiant apie didžiausios pasaulio ekonomikos būklę ir prognozuojant palūkanų normos kėlimo perspektyvas. Prastesni nei tikėtasi mažmeninių pardavimų duomenys, tikėtina, taip pat neigiamai sąlygojo ir šalies trečiojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto augimo prognozes. EUR/USD pora buvo linkusi brangti, pigimu pasižymėjo USD/JPY ir GBP/USD poros.

Pagrindinė pora valiutų rinkoje savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0,67%. Tiek savaitės viduryje, tiek savaitės pabaigoje euras testavo 1,12 pasipriešinimo zoną, kuri buvo galutinai pramušta šiandien, antradienį, rinkos dalyviams toliau reaguojant į penktadienį paskelbtas naujienas iš JAV. Praeitą savaitę taipogi sulaukėme euro zonos trečiojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto augimo duomenų, rodžiusių 0,3% ūkio augimą ir atitikusį analitikų prognozes. Geresni buvo Vokietijos BVP augimo duomenys, rodę, jog didžiausia euro zonos ekonomika antrąjį ketvirtį augo 0,4% (tikėtasi 0,3% augimo). Penktadienį taipogi paskelbti prastesni nei tikėtasi JAV išankstiniai vartotojų pasitikėjimo indekso duomenys (90,4, tikėtasi 91,5), tačiau EUR/USD pora į šias naujienas sureagavo neženkliai.

Kaip EUR/USD porąkart testavo 1,12 pasipriešinimo zoną, taip USD/JPY praeitą savaitę keliskart krito iki 101 palaikymo lygmens. Pagrindiniu tokių judesių veiksniu ir šioje poroje galima išskirti JAV dolerį. Tiesa, kaip ir EUR/USD pora taip ir USD/JPY šiandien, antradienį pramuša reikšmingą lygmenį ir juda kito svarbaus kainos lygmens link. Iš Japonijos vakar sulaukėme ženkliai prastesnių nei tikėtasi antrojo ketvirčio BVP augimo duomenų, rodžiusių, jog šalies ūkis antrąjį ketvirtį neaugo (0,0%, kai tikėtasi 0,2% augimo). USD/JPY pora praeitą savaitę krito 0,51%.

Didžiosios Britanijos svaras sterlingų antrąją rugpjūčio savaitę pasižymėjo pigimu. Kai JAV doleris EUR/USD ir USD/JPY poroje buvo silpnėjanti valiuta, GBP/USD poros atveju doleris svaro atžvilgiu brango ir per savaitę Didžiosios Britanijos valiuta dolerio atžvilgiu atpigo 1,25%. Svaro pigimą sąlygojo kalbos apie neigiamą Brexit poveikį šalies ekonomikai, taip pat sulaukėme prastesnių nei tikėtasi gamybos sektoriaus produkcijos duomenų. Ženklus svaro pigimas buvo matomas ir EUR/GBP poroje, kuri pramušė 0,86 pasipriešinimo zoną (ši riba paskutinį kartą buvo siekta paskelbus referendumo dėl Brexit rezultatus).

Kaip minėta, šiandien, antradienį sulaukėme ženklesnių judėjimų pagrindinėse porose. Toliau reaguojama į praeitą savaitę paskelbtus prastesnius nei tikėtasi JAV ekonomikos duomenis, taip pat šiandien laukiama JAV infliacijos duomenų, kai prognozuojama, jog infliacija didžiausioje pasaulio ekonomikoje liepą išliko nepakitusi. Šiandien taip pat sulaukėme netikėtai geresnių nei prognozuota Didžiosios Britanijos infliacijos duomenų (+0,6% met./met.), sąlygojusių svaro brangimą kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu. Taip pat savaitgalį pasirodė straipsnis Sunday times leidinyje apie tai, jog Brexit gali būti atidėtas iki 2019-ųjų pabaigos.

Iš kitų makroekonominių naujienų, rytoj bus paskelbti Didžiosios Britanijos darbo rinkos duomenys, vakare sulauksime vėliausiojo JAV Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto (FOMC) posėdžio protokolo iš kurio analitikai naujų įžvalgų į JAV monetarinės politikos perspektyvas nesitiki. Antra vertus, nederėtų atmesti galimos naujienų įtakos JAV doleriui žinant, kaip ženkliai pastaruoju metu reaguojama į su šalies makroekonomikos būkle susijusius rodiklius. Ketvirtadienį sulauksime Didžiosios Britanijos mažmeninių pardavimų rodiklio, eurozonos infliacijos ir JAV Filadelfijos FED skaičiuojamo gamybos indekso duomenų, penktadienį ženklesnių naujienų, galėsiančių sąlygoti pagrindinių porų judėjimą ekonomikos rodiklių kalendoriuje nenumatyta.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 12:10 val. duomenis, 30,0% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 59,1% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 54,6% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD poros brangimas, USD/JPY poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.