Admiral Markets apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Įstaigos „Financial Conduct Authority“ (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.

Rami savaitė rinkose atnešė JAV dolerio korekciją

Lapkritis 13, 2017 14:13

Praėjusi savaitė nepasižymėjo įtemptu ekonominių naujienų kalendoriumi, o svarbių naujienų nebuvo skelbiama. Investuotojai sekė naujojo JAV mokesčių įstatymo judėjimą politinėje arenoje, nors didžiausi iššūkiai dar laukia priešaky, kuomet Senato finansų komitetas ateinančiomis savaitėmis imsis teikti pataisas prieš svarstymą Senate ir tai tikėtina turės ženklios įtakos JAV dolerio vertei. Rinkos dalyviai viliasi pamatyti mokesčių plano patvirtinimą ir jo teigiamą įtaką šalies ekonomikai, todėl atidėjimai ar kiti politiniai nesutarimai gali turėti neigiamos įtakos JAV doleriui.

Skelbiami ekonominiai duomenys JAV nebuvo itin svarbūs, tačiau nuvylė investuotojus. Mičigano vartotojų sentimentas ir lūkesčiai buvo mažesni nei tikėjosi rinka, manoma dėl baimės, jog palūkanų norma šalyje toliau augs. Bedarbių paraiškų skaičius neženkliai išaugo iki 229 tūkstančių, tačiau išliko istorinėse žemumose ir leidžia tikėtis darbo užmokesčio augimo ateinančiais mėnesiais. Kinijoje buvo paskelbti prekybos duomenys, kurie pradžiugino importo augimu, tačiau eksporto plėtra nuvylė ir siekė 6.9%. Nepaisant to, investuotojai neišsigando bei nesiėmė mažinti rizikos ir dauguma akcijų rinkų išliko visų laikų viršūnėse.

Kaip ir praėjusią savaitę, prekyba EUR/USD pora vyko siaurame rėžyje tarp 1.160 ir 1.165. Pirmomis dienomis valiutų pora išlaikė neigiamas nuotaikas ir bandė prasiveržti pro palaikymo lygį ties 1.16 bei buvo trumpam pasiekusi 1.155. Nepaisant to, geri ekonominiai duomenys Europoje padidino investuotojų rizikos apetitą ir pora savaitės pabaigoje kilo iki 1.166. Euro zonos mažmeninės prekybos apimtys per metus augo 3.7% ir ženkliai viršijo 2.7% lūkesčius. Gamintojų kainų indeksas taip pat pozityviai nuteikė investuotojus, nes augo 2.9% per metus ir signalizavo apie galimą infliacijos augimą, jeigu gamintojai perkels didėjančių kainų įtaką vartotojams. EUR/USD savaitė prekybą baigė pakilęs 0.5%.

Praėjusią savaitę USD/JPY tęsė kovą su meškomis ties 114.0 pasipriešinimo lygiu. Pirmadienį valiutų pora buvo pakilusi iki 114.5, tačiau labai trumpam ir likusią savaitės dalį nuosekliai nuvertėjo iki 113.5 lygio. Pasigirdus spekuliacijoms, kad JAV mokesčių planas gali sulaukti pasipriešinimo svarstant Senate, JAV dolerio kilimas prarado inerciją ir investuotojai laukia detalesnės informacijos, kaip įstatymui seksis toliau. Japonijoje svarbių naujienų nebuvo skelbiama ir pora savaitės prekybos sesiją pabaigė nukritusi -0.5%.

Didžiosios Britanijos svaras taip pat brango prieš JAV dolerį, ypač penktadienį paskelbus šalies pramonės produkcijos 2.5% metinį augimą. Derybos su Europos sąjunga taip pat nepateikė staigmenų, netgi suteikė optimizmo, kuomet Europos vadovaujantis derybininkas Michel Barnier sakė, kad buvo pasiektas realus progresas ties Anglijos pasitraukimo kaštais, Europos sąjungos piliečių teisėmis šalyje bei siena su Airija. GBP/USD prekybos savaitę užbaigė pakilusi 0.9%.

Šią savaitę ekonominėmis naujienomis pradės Kinija, kuri pirmadienį paskelbs pramonės sektoriaus apimčių pokyčius, mažmeninių pardavimų ir ilgalaikių investicijų duomenis. Antradienį bus skelbiami Europos ir Japonijos ekonomikos augimo duomenys trečiajame ketvirtyje. Taip pat investuotojai stebės Europos rugsėjo mėnesio pramonės sektoriaus gamybos pokyčius bei Didžiosios Britanijos infliaciją. Trečiadienį dėmesys nukryps į JAV, kur bus laukiami infliacijos ir mažmeninės prekybos duomenys. Ketvirtadienį Europoje bus stebimas kainų augimo tempas, o penktadienį JAV nekilnojamo turto duomenys.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 49% investuotojų (-3 procentiniai punktai lyginant su praeitos savaitės rodikliais). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 34% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-14 procentiniai punktai). GBP/USD poroje vėl įsivyravo pusiausvyra, nes ir buliai ir meškos turi po 50% pozicijų. Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD bei USD/JPY porose, o GBP/USD nuotaikos taps aiškesnės savaitės bėgyje skelbiant ekonominius rodiklius. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.