Rinkoje išsilaikant niūrioms nuotaikoms JAV doleris brango

Gegužė 20, 2019 11:45

Pastarąją savaitę valiutų rinkoje buvo jaučiamas didelis neapibrėžtumas ir nežinomybė. Pagrindinė to priežastis ženkliai išaugusi įtampa JAV ir Kinijos derybose dėl tarptautinės prekybos susitarimo. Prieš daugiau nei savaitę JAV padidino importo muitus prekėms iš Kinijos, kas paskatino atsaką iš antros pagal dydį pasaulio ekonomikos. Pirmadienį buvo viešai paskelbta, kad nuo birželio 1 dienos Kinija kelia muitus iki 25% prekėms iš JAV, kurių metinė apyvarta siekia 60 milijardų JAV dolerių. Šalių sprendimas didinti mokesčius ir spaudimą derybose nuvylė rinkos ir investuotojų lūkesčius, kas paskatino saugių aktyvų brangimą, tame tarpe ir JAV dolerio, kuris nuosekliai brango visos praėjusios savaitės metu.

Ekonominiai duomenys JAV sufleravo apie nuosaikų augimo lėtėjimą, nors ir atitiko rinkos lūkesčius. Daugiausiai dėmesio sulaukė mažmeninio vartojimo apimčių pokytis, kuris per metus užfiksavo 3.1% augimą. Pramonės produkcija per metus augo 0.9% ir kilimas gerokai sulėtėjo nuo paskutiniais metais vyravusio 3-4% lygio. Nekilnojamo turto rinkoje buvo skelbiami naujai pradedamų statyti namų duomenys, kurių metinis pokytis buvo neigiamas ir tai buvo jau 7 besitraukiantis mėnesis iš eilės, kas sufleruoja, kad rinkoje išlieka gan niūrios nuotaikos ir aktyvumas neatsigauna. Naujų bedarbių paraiškų skaičius praėjusią savaitę sumažėjo iki 212 tūkstančių ir nerodė prastėjančios tendencijos darbo rinkoje.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD pasižymėjo nuosekliu silpnėjimu ir visos savaitės metu nuvertėjo. Nors duomenys Europoje išliko prasti, tačiau tokia stipri poros tendencija labiau sietina su bendrai mažėjančiu rizikos apetitu finansų rinkoje. Duomenys Senajame žemyne rodė tolimesnę stagnacija Europos ekonomikoje. Pramonės produkcijos apimtys kovo mėnesį susitraukė -0.6% per metus. ZEW ekonomikos indeksas sugrįžo į neigiamą zoną ir Vokietijoje buvo -2.1, o Europoje -1.6 punktai. Preliminariais duomenimis, Vokietijos ekonomika pirmame ketvirtyje augo tik 0.6%, o Europos 1.2% per metus. Infliacija Senajame žemyne neženkliai kilo iki 1.7% per metus. Bendrai duomenys sufleruoja, kad pramonės sektorius pagrindinėse ekonomikose susiduria su sunkumais ir fiksuoja apimčių kritimus, kas ilgesnėje perspektyvoje bus matoma ir BVP rodikliuose. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritusi -0.7%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY savaitės pradžioje ženkliai krito, kuomet buvo paskelbta, kad Kinija didina importo tarifus, tačiau likusias dienas nuosaikiai kilo ir atgavo prarastas pozicijas. Šalyje nebuvo skelbiama daug ekonominių duomenų, tačiau tarp svarbiausių buvo Japonijoje išduotų paskolų pokytis, kuris siekė 2.4%, bei rinkoje esančių pinigų kiekis, kuris taip pat augo 2.6%. Abu rodikliai rodo, kad šalyje nuosaikiai didėja likvidumas, kas palengvina sąlygas pasiekti ekonomikos augimo tikslus. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0.1%.

Didžiosios Britanijos svaras praėjusią savaitę užfiksavo vieną prasčiausių rezultatų tarp visų išsivysčiusių šalių valiutų. Nors ekonominių duomenų buvo labai nedaug, bet prastas nuotaikas nulėmė naujienos iš politinės arenos. Buvo paskelbta, kad derybos tarp konservatorių ir leiboristų partijos dėl Brexit susitarimo buvo nesėkmingos ir nutrūko. Taip pat savaitės pabaigoje pasklido žinia, kad birželio mėnesį tikėtinas premjerės Theresos May atsistatydinimas iš užimamo posto. Tokios prastos žinios ir aklavietėje išliekantis Brexit paskatino investuotojus pardavinėti svarą, kuris nuvertėjo iki žemiausio taško per paskutinius 4 mėnesius. GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -2.2%.

Ši savaitė prasidės naujienomis iš Japonijos, kur bus skelbiamas šalies ekonomikos pirmo ketvirčio rezultatas. Antradienis bus ganėtinai ramus ir suplanuoti tik JAV nekilnojamo turto duomenys. Trečiadienis prasidės Japonijos tarptautinės prekybos rodikliais, vėliau dėmesys nukryps į Anglijos infliacijos duomenis. Ketvirtadienį bus skelbiami preliminarūs pramonės vadybininkų pirkimo indeksai. Penktadienį bus laukiami Anglijos mažmeninės prekybos rodikliai ir JAV pramonės užsakymų pokyčiai.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi73% investuotojų (kilo +33 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 60% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (krito -12procentinių punktų). GBP/USD poroje 91% dalyvių tikisi kilimo (kilo +20procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas EUR/USD, GBP/USD bei USD/JPY porų pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com


Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų gegužės 20 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.