Rinkoje vyravo prekybos karo nuotaikos

Birželis 11, 2018 11:33

Praėjusią savaitę ekonominių duomenų nebuvo skelbiama itin daug, tad rinkos sentimentą ir toliau valdė politinės naujienos. Šį kartą investuotojai daugiausiai dėmesio skyrė JAV prezidentui Donaldui Trumpui ir jo agresyviai tarptautinės prekybos politikai. Būtent aplink šią temą sukosi penktadienį prasidėjęs G-7 susirinkimas, kuriame dalyvauja pagrindinių pasaulio šalių vadovai. Dauguma jų buvo itin nepatenkinti dėl naujų importo tarifų ir žadėjo atsaką JAV artimiausiu metu. Tokios nuotaikos rinkoje paskatino investuotojus fiksuoti JAV dolerio pelnus po paskutinius kelis mėnesius vykusio brangimo.

JAV ekonominiai rodikliai išliko stiprūs. Paslaugų sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas ISM buvo 58.6 punktai ir išliko pastarųjų metų aukštumose. Bendri šalies verslo lūkesčiai išlieka labai geri ir sufleruoja apie tolimesnį spartų ekonomikos augimą tikėtina ir trečiajame 2018 metų ketvirtyje. JAV tarptautinės prekybos duomenys gegužės mėnesį išliko stabilūs ir prekybos deficitas siekė 46 milijardus JAV dolerių. Praėjusią savaitę nebuvo paskelbta jokių itin neigiamai nustebinusių ekonominių duomenų, todėl rinkos dalyvių lūkesčiai pamatyti palūkanų normos didinimą šios savaitės susirinkimo metu išlieka itin aušti.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD nuosekliai brango, nors duomenys ir politinės naujienos iš Europos nebuvo pozityvios ir nebuvo pagrindinis katalizatorius euro brangimui. Tarp daugiausiai lūkesčius sukėlusių pranešimų buvo Europos centrinio banko ekonomisto Peterio Praeto spaudos konferencija, kurios metu jis sakė, kad banko nariai yra pasirengė svarstyti kiekybinio skatinimo programos tolimesnius žingsnius jau šią savaitę Rygoje vyksiančiame susirinkime. Ekonomisto kalba paskatino investuotojų lūkesčius išgirsti tikslesnes datas, kuriomis bus mažinama ir baigiama ši programa. Ekonominiai duomenys Senajame žemyne buvo įvairūs. Vokietijos pramonės užsakymų skaičius per mėnesį krito -2.5%, o eksportas traukėsi -0.3%, kas paskatino neigiamas nuotaikas, kad didžiausios Europos ekonomikos augimas lėtėja kartu su mažesniu eksportu. Tarp pozityvesnių pranešimų buvo vadybininkų pirkimo indeksai paslaugų sektoriuje, kurie liko nepakitę ir sufleravo apie tolimesni nuosaikų augimą žemyne. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 1.0%.

Svarbiausioje Azijos poroje USD/JPY nuotaikos buvo įvairios, tačiau savaitės pradžioje vyravusios pozityvios nuotaikos buvo numalšintos ties 200-dienų slankiuoju vidurkiu, kas indikuoja apie poroje vis didesnę galią įgaunančius pardavėjus. Ekonominiai duomenys Japonijoje buvo gan prasti: namų ūkių vartojimas sumažėjo -1.6% per metus, vidutinis atlygis augo tik 0.8%, nors rinka tikėjosi 1.4%. Taip pat buvo paskelbti faktiniai pirmojo ketvirčio ekonomikos duomenys, kurie rodė -0.6% susitraukimą per metus. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė nukritusi -0.1%.

Didžiosios Britanijos svaras mėgavosi JAV dolerio silpnėjimu ir GBP/USD pora brango. Nepaisant vyravusio gero sentimento, penktadienį Europos sąjunga paskelbė atmetanti Britanijos pasiūlymą dėl sienos su Šiaurės Airija, kas toliau apsunkina ir ilgina derybas dėl pasitraukimo. Šalyje buvo skelbiama daug ekonominių duomenų, tačiau investuotojus savaitės pradžioje labiausiai pradžiugino vadybininkų pirkimo indeksai, kurie augo ir rodė bent trumpalaikį optimizmo atsigavimą tarp šalies ekonomikos duomenų pastaraisiais mėnesiais. GBP/USD prekybą užbaigė pakilusi 0.5%.

Ši savaitė prasidės kredito rinkos duomenimis iš Kinijos, vėliau dėmesys kryps į Britaniją, kurioje bus skelbiami pramonės ir statybų sektorių pokyčiai. Antradienį rinkos dalyviai taip pat stebės Anglijos darbo rinkos rodiklius bei atlyginimų pokyčius, Vokietijoje bus skelbiamas ZEW ekonominis indeksas, o JAV infliacijos rodikliai. Trečiadienį tikėtina sulaukti didesnio rinkos kintamumo dėl JAV centrinio banko palūkanų sprendimo ir Europos centrinio banko susirinkimo, kuris tęsis 2 dienas. Ketvirtadienį bus skelbiami mažmeninės prekybos duomenys pagrindinėse rinkose: Kinijoje, Didžiosios Britanijos bei JAV. Penktadienis bus ramesnė diena bei bus skelbiami JAV pramonės rodikliai.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 57% investuotojų (krito -3 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 59% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+9 procentiniais punktais). GBP/USD poroje 55% dalyvių tikisi kilimo (+4 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas pigimas visose trijose EUR/USD, GBP/USD ir USD/JPY porose. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.