​Rinkos konsolidavosi

Lapkritis 16, 2015 15:50

Antrąją lapkričio savaitę pagrindinės valiutų poros buvo linkusios konsoliduotis po lapkričio šeštąją paskelbtų geresnių nei tikėtasi JAV darbo rinkos duomenų. Iš JAV ir euro zonos svarbesnių naujienų sulaukėme tik penktadienį, kai buvo paskelbti preliminarūs Vokietijos III ketv. bendrojo vidaus produkto augimo duomenys (kaip prognozuota, 0,3% augimas per ketv.), kiek vėliau sulaukėme prastesnių nei tikėtasi JAV mažmeninių pardavimų ir gamintojų kainų indekso duomenų. Antra vertus, nors paskelbus naujienas doleris buvo linkęs pigti, populiariausia valiuta greitai surado pirkėjų rinkos dalyviams tikintis, kad visgi palūkanų normos didžiausioje pasaulio ekonomikoje jau bus keliamos sekantį mėnesį. Po pusantros valandos sulaukėme geresnių nei tikėtasi vartotojų pasitikėjimo indekso rezultatų, tačiau į šios naujienos nebuvo sureikšmintos pagrindinei aplinkai rinkoje nesikeičiant.

Panašu, kad 1,07 palaikymo zona EUR/USD porai yra reikšminga. Nors buvo bandyta minėtą psichologinį palaikymo lygmenį mušti antradienį, euras visgi atšoko ir vėlyvų ketvirtadienio vakarą stiebėsi iki 1,0830 kainos lygmens. Antra vertus, pora prekybos savaitę pabaigė pakitusi neženkliai- +0,07%.

Įdomesnių naujienų sulaukėme iš svaro pusės. Nors artimiausiu metu nesitikima palūkanų normos kėlimo Didžiojoje Britanijoje, šalies valiuta buvo linkusi brangti tiek dolerio, tiek euro bei kitų valiutų atžvilgiu. Išskirtinė diena GBP/USD porai buvo trečiadienis, kai sulaukėme pagrindinių darbo rinkos indikatorių. Nors vidutinio atlyginimo indeksas augo prasčiau nei tikėtasi, o bedarbių paraiškų skaičius taip pat didėjo, nedarbo lygis netikėtai smuko iki 5,3%. Bendras pozicionavimas korekcijai ir minėtos naujienos GBP/USD porai leido savaitės prekybą pabaigti rodant teigiamą 1,20% pokytį.

Nors iš Japonijos sulaukėme geresnių nei tikėtasi gamybos įrengimų užsakymų rezultatų ir kiek nuvylusių einamosios sąskaitos duomenų, vargu, ar šias naujienas galėjome įžvelgti ilgesnio laikotarpio USD/JPY poros judėjimuose. Pora konsolidavosi piešdama krentantį konsolidacijos kanalą aiškiai matomą valandiniame grafike. Per savaitę USD/JPY nukrito 0,54%

Šią savaitę sulauksime reikšmingesnių makroekonominių duomenų. Pirmadienį paskelbti prastesni nei tikėtasi Japonijos BVP augimo duomenys lengvai atsispindėjo USD/JPY poroje. 12-ą valandą paskelbti euro zonos infliacijos duomenys nenustebino. Kiek vėliau M. Draghi sakys kalbą Madride vyksiančios konferencijos plenarinėje sesijoje, kai užuominos apie galimus ekonomikos stimuliavimo pokyčius gali atkreipti žurnalistų dėmesį.

Antradienį sulauksime infliacijos duomenų iš Didžiosios Britanijos ir JAV. Be abejo tai svarbus makroekonominis indikatorius ypač šioje aplinkoje, kai kalbama apie galimą monetarinės politikos griežtinimą abejose valstybėse. Antra vertus, kaip minėta, dauguma rinkos dalyvių nesitiki palūkanų normos kėlimo Didžiojoje Britanijoje artimiausiais mėnesiais, tačiau sprendimo kelti palūkanų normas laukiama iš JAV Federalinės rezervų sistemos jau gruodžio viduryje. Taip pat sulauksime Vokietijos ZEW ekonomikos lūkesčių indekso.

Trečiadienį vakare bus paskelbtas Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto vėliausiojo posėdžio protokolas, kuriame rinkos dalyviai stengsis įžiūrėti daugiau užuominų apie pinigų politikos perspektyvas artimiausiu metu. Federalinių fondų ateities kontraktai rodo 70% tikimybę, kad palūkanų normos bus keliamos gruodį, o Reuters apklausa rodo, kad 15 iš 17-os apklaustų dilerių tikisi palūkanų normos kėlimo paskutinį šių metų mėnesį.

Ketvirtadienį dėmesys gali būti kreipiamas į Japonijos centrinio banko spaudos konferenciją, vėliau sulauksime Didžiosios Britanijos mažmeninių pardavimų rezultatų.

Penktadienį be M. Draghi kalbos kitų ypatingų naujienų sulaukti neturėtume.

Rinkos dalyvių pozicionavimą gali sąlygoti savaitgalio įvykiai Prancūzijoje. Tai gali pasireikšti per saugesnių aktyvų brangimą, kalbos dėl pabėgėlių problemos gali aštrėti labiau.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition antradienio 13:40 val. duomenis, 37,8% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 55,7% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 45,7% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys dažniausiai interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius (angl. contrarian indicator), todėl vadovaujantis šiais duomenimis, galime tikėtis EUR/USD poros brangimo, USD/JPY poros pigimo. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 supreme edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.