Rinkos laukimo stadijoje

Gruodis 14, 2015 14:36

Praeitą savaitę prekiautojai galėjo kiek atsikvėpti nuo makroekonominių naujienų. M. Draghi dar gruodžio trečią pranešė apie dabartinės euro zonos ekonomikos skatinimo programos pratęsimą ir papildomą depozitų centriniame banke palūkanų normos sumažinimą taip nustebinęs rinkos dalyvius, laukusius naujienų apie griežtesnes ekonomikos skatinimo priemones. Taigi, euras, pagal bendrą pastarųjų dienų tendenciją, judėjo viršun iki 1,1040 pasipriešinimo zonos, svaras vėlyvų penktadienio vakarą siekė 1,5239 dolerių zoną, o USD/JPY ištrūko iš lapkričio pradžioje prasidėjusio konsolidacijos kanalo, kurio pasipriešinimo zona buvo ties 123,65, o palaikymo lygį buvo galima brėžti ties 122,30 kainos zona. Doleris silpnėjo pagrindinėse porose.

EUR/USD porą sąlygojusių makroekonominių rodiklių praeitą savaitę buvo paskelbta palyginus nedaug. Tik penktadienį sulaukėme JAV gamintojų kainos indekso geresnio nei tikėtasi augimo (+0,3%mėn./mėn.), mažmeninių pardavimų apimtys taip pat stiebėsi teigiama linkme: bendrasis mažmeninių pardavimų apimčių rodiklis augo 0,2%, o mažmeniniai pardavimai (išskyrus automobilių pardavimus) praeitą mėnesį augo daugiau nei tikėtasi, 0,4%, kai laukta 0,3% augimo. EUR/USD savaitės prekybą pabaigė rodydama teigiamą 1,04% grąžą.

GBP/USD taipogi buvo linkusi kilti. Nors antradienį paskelbti prastesni nei tikėtasi gamybos produkcijos duomenys (smuko 0,4% praeitą mėnesį lyginant su ankstesniuoju), svaras sugebėjo atsigauti JAV dolerio atžvilgiu ir pabaigti savaitės prekybą rodydamas 0,79% kilimą. Kaip dauguma ir tikėjosi, iš ketvirtadienį vykusio Monetarinės politikos komiteto posėdžio ypatingų naujienų apie Didžiosios Britanijos ekonomiką nesužinojome.

Kaip minėta įžangoje, USD/JPY ištrūko iš kelias savaites trukusio konsolidacijos kanalo. Pora savaitės prekybą pabaigė pakritusi 1,88%. Iš Japonijos sulaukėme geresnių nei tikėtasi galutinių III ketv. BVP augimo duomenų (+0,3%), trečiadienį buvo paskelbti geresni nei tikėtasi gamybos įrengimų užsakymų duomenys (+10,%), tačiau penktadienį paskelbtas BSI gamybos indeksas rinkos analitikus nustebino neigiamai, rodydamas 3,8 reikšmę kai laukta kilimo iki 12,1.

Ši savaitė ypatinga visoms finansų rinkoms. Mat trečiadienį sulauksime sprendimo dėl didžiausios ekonomikos pasaulyje monetarinės politikos ateities, kas sąlygos ir labiausiai prekiaujamą pasaulyje valiutą, JAV dolerį. Trečiadienį 21 val. bus paskelbtas sprendimas dėl palūkanų normos JAV. Nors dauguma rinkos dalyvių tikisi, kad palūkanų norma bus keliama iki 0,5%, visgi tikėtinas didesnis JAV dolerio kintamumas, kai diskutuojama, kiek šis sprendimas jau įskaičiuotas į JAV dolerio kursą. Taigi, valiutos reakcija gali būti dvejopa. Kadangi pats palūkanų normos kėlimas, kaip daugelis teigia, jau įskaičiuotas į valiutos kursą, tikėtina, kad dėmesys bus kreipiamas į patį Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto komunikavimą apie tai, kada ir kokie sekantys veiksmai gali būti atlikti ekonomikos augimui pristabdyti.

Iš kitų naujienų, prekiautojams Didžiosios Britanijos svaru vertėtų atkreipti dėmesį į antradienį skelbiamus infliacijos duomenis. Tikimasi, kad mėnesinė infliacija susitraukė -0,1%, tuo tarpu prognozuojama, kad metinė infliacija augo 0,1%. Tą pačią dieną sulauksime Vokietijos ZEW ekonomikos lūkesčių indekso, JAV infliacijos duomenų (laukiama, 0,4% metinės infliacijos augimo).

Trečiadienį dėmesys bus kreipiamas į Vokietijos paslaugų ir pramonės pirkimų vadybininkų indeksų rezultatus, taip pat sulauksime Didžiosios Britanijos darbo rinkos duomenų: nedarbo lygio, bedarbių paraiškų skaičiaus ir vidutinio atlyginimo rodiklių. Tą pačią dieną bus paskelbtas ir JAV Federalinės atvirosios rinkos operacijų komiteto sprendimas palūkanų normos kėlimo klausimu.

Ketvirtadienį sulauksime Vokietijos IFO verslo klimato indekso, kiek vėliau – mažmeninių pardavimų Didžiojoje Britanijoje, o penktadienį apie palūkanų normos kėlimą spręs Japonijos centrinis bankas (rinkos analitikai jokių pokyčių Japonijos monetarinėje politikoje nesitiki).

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 14:15 val. duomenis, 31,4% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 63,2% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 46,5% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas tolesnis EUR/USD, GBP/USD porų kilimas, USD/JPY poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 supreme edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.