Rinkos nuotaikas nustatinėjo politinės naujienos

Birželis 04, 2018 12:32

Praėjusią savaitę sentimentui valiutų rinkose didžiausią įtaką darė politinės naujienos iš Europos ir JAV. Itin daug dėmesio sulaukė Italijos ministrų kabineto formavimas bei JAV prezidento įgyvendinti importo tarifai metalams iš Kanados, Meksikos ir Europos. Tai paskatino trumpą JAV dolerio korekciją, tačiau penktadienį sužinojus gerus JAV darbo rinkos duomenis, investuotojai buvo nusiteikę optimistiškai pamatyti tolimesnį palūkanų normos didinimą ir JAV dolerio brangimą.

JAV ekonominiai rodikliai buvo stiprūs. Pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas ISM buvo 58.7 punktai ir augo nuo 57.3 praėjusį mėnesį bei sufleravo apie tolimesnį augimą JAV ekonomikoje. Kainų komponentas ir toliau rodė geriausią rezultatą bei buvo 79.5 punktai, kas indikuoja apie didėjantį kainų spaudimą pramonės sektoriaus prekėms. Darbo rinkos rodikliai viršijo rinkos lūkesčius. Naujai sukurtų darbo vietų skaičius gegužės mėnesį buvo 223 tūkstančiai, o bendras nedarbo lygis pasiekė 3.8% arba žemiausią tašką nuo pat 1969 metų. Šalies darbuotojų vidutinis valandinis atlyginimas augo 2.7% per metus. Svarbiausiems ekonominiams duomenims rodant gerus rezultatus, rinkos dalyviai neabejoja, kad centrinis bankas pakels palūkanų normą jau birželio mėnesio susirinkime.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD atspindėjo neigiamas tendencijas Italijos politinėje arenoje. Savaitės pradžioje šalies prezidentas atmetė valdančios koalicijos pasiūlymą, nes nebuvo priimtina finansų ministrų pozicija. Tai pasėjo trumpalaikę paniką šalies obligacijų ir akcijų rinkoje, kad gali būti skelbiami nauji rinkimai arba įsivyraus politinė krizė. Nepaisant to, populistinės partijos sugebėjo peržiūrėti ministrų sąrašą bei pakeisti jį taip, kad gautų prezidento pritarimą, todėl penktadienį visas ministrų kabinetas buvo oficialiai patvirtintas. Dabar investuotojams daugiausiai nerimo kelia koalicijos planai imtis didesnių subsidijų mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms, pensijos reformos atšaukimo ir bendros neigiamos įtakos šalies viešiesiems finansams. Ekonominiai duomenys buvo stabilūs. Pramonės vadybininkų pirkimo indeksas PMI Europoje buvo 55.5 punktai, o Vokietijoje 56.9 ir abu liko nepakitę bei signalizavo tolimesnį augimą. Labiausiai investuotojus nustebino infliacijos rodiklis, kuris Senajame žemyne rodė 1.9% metinį kainų didėjimą, nors praėjusį mėnesį jis siekė vos 1.2%. Didžiausią įtaką padarė kylanti naftos kaina. EUR/USD savaitės prekybą baigė nepakitusi.

Svarbiausioje Azijos poroje USD/JPY nuotaikos buvo įvairios. Savaitė pradžioje pora nuvertėjo iki 108.1 lygio paskelbus gerus Japonijos mažmeninių pardavimų duomenis, kurie rodė 1.6% metinį augimą, bei tvyrant nerimui dėl JAV veiksmų importo tarifų atžvelgiu. Tačiau savaitė pabaigoje investuotojai buvo linkę pirkti USD/JPY po gerų rodiklių iš JAV bei prastesnių iš Japonijos, kur pramonės vadybininkų indeksas nukrito iki 52.8 punktų. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0.1%.

Didžiosios Britanijos svaras praėjusios savaitės viduryje rado bent trumpalaikį palaikymą ties 1.32 lygiu. Nors šalyje buvo skelbiama labai nedaug naujienų, tačiau investuotojai ėmė aktyviau pirkti GBP/USD, o penktadienį sužinojus pozityvius pramonės vadybininkų pirkimo indekso rezultatus, kuris augo iki 54.4 punktų, pirkimas dar labiau suaktyvėjo. Nepaisant to, tai tik vienas pirmųjų geresnių nei laukta ekonominių duomenų per pastaruosius kelis mėnesius, todėl kalbėti apie tvarų tendencijos pasikeitimą poroje dar gerokai per anksti. GBP/USD prekybą užbaigė pakilusi 0.4%.

Ši savaitė prasidės JAV pramonės duomenimis, kurie tikimasi atspindės ir patvirtins pozityvias nuotaikas iš vadybininkų pirkimo indeksų. Antradienį investuotojai daugiausiai dėmesio skirs pasaulio vadybininkų pirkimo indeksai paslaugų sektoriuje. Trečiadienį bus laukiami JAV tarptautinės prekybos rodikliai. Ketvirtadienį sužinosime aktualų Europos augimą pirmajame ketvirtyje. Penktadienis prasidės naujienomis iš Japonijos ir šalies pirmo ketvirčio ekonomikos augimo duomenimis, vėliau dėmesys kryps į Kiniją, kur bus laukiami tarptautinės prekybos rodikliai, bei galiausiai investuotojai stebės Vokietijos bei Didžiosios Britanijos pramonės duomenis.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 60% investuotojų (krito -7 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 50% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (+1 procentiniais punktais). GBP/USD poroje 51% dalyvių tikisi kilimo (-25 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas pigimas EUR/USD, o GBP/USD ir USD/JPY porose sentimentas išlieka subalansuotas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.