Rinkose nerimas ir įtampa neslūgo

Balandis 09, 2018 11:55

Praėjusi savaitė buvo kupina ekonominių ir politinių įvykių. JAV prezidentas diktavo sentimentą politinėje arenoje, kur vyksta įtemptos derybos su Kinija dėl tarptautinės prekybos ir naujų importo mokesčių tarp šalių, o ekonominių naujienų tarpe svarbiausi buvo vadybininkų pirkimo indeksai, kurie signalizavo apie lėtėjantį augimą pagrindinėse pasaulio rinkose.

Duomenys JAV buvo kiek geresni nei Europoje, tačiau jų tendencija buvo tokia pati ir rodė nuosaikų augimo lėtėjimą. JAV pramonės sektoriaus ISM vadybininkų indeksas buvo 59.3 punktai, ženkliai mažesnis nei 60.8 praėjusį mėnesį. Naujų bedarbių paraiškos siekė 242 tūkstančius ir kilo nuo 225 tūkstančių praėjusią savaitę. Svarbiausi darbo rinkos duomenys apie ne žemės ūkio segmente sukurtas naujas darbo vietas taip pat nuvylė investuotojų lūkesčius ir buvo tik 103 tūkstančiai, mažiau nei 190 tūkstančiai ekonomistų prognozė. Nepaisant to, darbo užmokesčio augimas išliko spartus ir kovo mėnesio duomenimis metinis kilimas siekė 2.7%.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD visą praėjusią savaitę laipsniškai nuvertėjo pasipylus nuviliantiems ekonominiams duomenims iš Vokietijos ir visos Europos. Didžiausioje Senojo žemyno ekonomikoje pramonės aktyvumas, mažmeniniai pardavimai, infliacija buvo prastesni nei tikėjosi rinkos dalyviai. Bendri Europos ekonomikos duomenys taip buvo silpnesni nei laukta: pramonės sektoriaus vadybininkų indeksas buvo 56.6 punktai, nors dar praėjusį mėnesį siekė 58.6, mažmeninės prekybos metinis augimas siekė 1.8% ir buvo mažesnis nei 2.1% laukta rinkos. Po šių naujienų rinkoje prasidėjo diskusija ar tai tik laikinas efektas ar prasidedantis sistemingas augimo lėtėjimas, nes tai galimai turės ženklios įtakos Europos centrinio banko planams mažinti skatinimo programos apimtis. EUR/USD savaitės prekybą baigė nukritęs -0.4%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY pasižymėjo teigiamu prekybos pokyčiu, rinkoje tvyrant įtampai dėl prekybos karo grėsmės tarp Kinijos ir JAV. Japonijos jena tokiose situacijose užima svarbią poziciją kaip saugus aktyvas didėjant rizikai kitose ekonomikose. Kadangi JAV ekonomika nukentėtų jeigu prakybos karas įgautų pagreitį, todėl investuotojai renkasi jeną. Ekonominiai duomenys Japonijoje buvo neženkliai prastesni nei laukta: pramonės sektoriaus vadybininkų indeksas buvo 53.1 punktai, bet vis dar signalizavo ekonomikos plėtrą, Tankan indeksas taip pat mažėjo iki 24 punktų. Nepaisant to, tikėtina, kad poros tolimesnes tendencijas nustatinės politinės naujienos ir prekybos karui išliekant ženklia grėsme, tikėtina, jog poros brangimas gali būti ribotas. USD/JPY prekybą pabaigė pabrangusi +0.6%.

Nors GBP/USD pora užfiksavo nuvertėjimą, tačiau jis buvo santykinai mažas atsižvelgiant į prastus ekonominius duomenis iš Didžiosios Britanijos ir pora išsilaikė virš svarbaus 1.40 techninio lygio. Visų segmentų – pramonės, paslaugų bei statybų – vadybininkų pirkimo indeksai buvo prastesni nei laukta. Statybų segmento krito net iki 47 punktų – tai jau signalizuoja apie šios rinkos traukimąsi ir yra neigiamas ženklas. Svarbu sekti tolimesnes tendencijas, kad suprasti ar tai tik laikinas sentimento pablogėjimas ar sisteminis rinkos pasikeitimas GBP/USD prekybą užbaigė nukritusi -0.7%.

Ši savaitė prasidės tarptautinės prekybos duomenimis iš Vokietijos. Antradienį svarbių rodiklių nebus skelbiama. Trečiadienį rinkos dalyviai stebės Didžiosios Britanijos statybų sektoriaus rodiklius, kurie tampa svarbūs po blogų PMI rezultatų, bei JAV infliacijos duomenis ir FOMC susitikimo minutes. Tikimasi, kad susirinkimo pranešimas neturės ženklios įtakos rinkos lūkesčiams dėl JAV monetarinės politikos griežtinimo. Ketvirtadienį stebėsime Europos pramonės duomenis, penktadienį Kinijos tarptautinės prekybos pokyčius.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 65% investuotojų (kilo +4 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 63% investuotojų turi ilgąsias pozicijas nepakito). GBP/USD poroje 35% dalyvių tikisi kilimo (+18 procentiniai punktai). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas pigimas EUR/USD, bei USD/JPY ir brangimas GBP/USD poroje. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.