​Svaras pigo, kitos pagrindinės valiutų poros konsolidavosi

Liepa 04, 2016 16:04

Rinkos dalyviams spėliojant dėl Didžiosios Britanijos ateities, pagrindinės valiutų poros konsolidavosi. Prie politinės situacijos neapibrėžtumo (kas taps naujuoju Didžiosios Britanijos premjeru, ar ir jei taip, kada, bus pradėtas įgyvendinti 50-as Lisabonos sutarties straipsnis) prisideda ir klausimai dėl šalies ekonomikos ateities. Didžiosios Britanijos centrinio banko vadovas M. Carney praeitą savaitę priminė, jog šalies ūkiui egzistuoja recesijos grėsmė, o papildomas ekonomikos stimuliavimo paketas gali būti reikalingas jau šią vasarą. Kai galimas pinigų pasiūlos padidėjimas sąlygojo Didžiosios Britanijos svaro sterlingų pigimą, akcijų rinka naujienas apie galimą papildomą ekonomikos stimuliavimo bangą sutiko teigiamai. Stambiųjų Didžiosios Britanijos įmonių akcijų indeksas FTSE100 praeitą savaitę su kaupu kompensavo Brexit referendumo nuostolius, įkandin judėjo JAV SP500 akcijų indeksas. Tuo tarpu Vokietijos DAX 30 akcijų indeksui kilti sekėsi sunkiau. ECB vadovas M. Draghi perspėjo, jog Brexit eurozonos augimui gali kainuoti 0,5% per kiekvienus sekančius trejus metus. Antra vertus, euras buvo linkęs brangti.

Praeitą savaitę pakilusi 0,44% EUR/USD siekė 1,1170 pasipriešinimo zoną, kuri sutapo su penktadienio, birželio 24-osios atšokimo aukštuma. Valiutų poros judėjimą labiau sąlygojo naujienos iš Didžiosios Britanijos ir bendras investicinių portfelių perbalansavimas antrajam ketvirčiui pasibaigus. Antradienį paskelbti geresni nei tikėtasi I ketv. JAV bendrojo vidaus produkto duomenys (+1,1%) valiutos kursą sąlygojo minimaliai, rinkos dalyvių nenustebino ir ketvirtadienį paskelbti geresni nei tikėtasi euro zonos infliacijos duomenys (+0,1% met./met.) ir geresnis nei tikėtasi penktadienį paskelbtas JAV gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indeksas.

Didžiosios Britanijos svaras sterlingų pirmadienį tęsė pigimą kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu, tačiau GBP/USD taip ir nepasiekė 1,31 psichologinio palaikymo lygmens, o EUR/GBP neįstengė savaitės prekybos pabaigti aukščiau nei 0,84 pasipriešinimo lygmens. Svaro kursą labiausiai sąlygojo ketvirtadienio M. Carney spaudos konferencija, kurios metu užsiminta apie galimą poreikį papildomam ekonomikos skatinimui, į ketvirtadienio BVP duomenis ir penktadienį paskelbtus geresnius nei tikėtasi gamybos sektoriaus pralenkiančius indikatorius ypatingas dėmesys nebuvo kreipiamas. GBP/USD savaitės prekybą pabaigė pakritusi 2,55%.

USD/JPY buvo linkusi konsoliduotis. Panašiai kaip ir EUR/USD, ši pora siekė penktadienio, birželio 24-osios atšokimo lygmenį. Ir toliau kalbama apie per mažą Japonijoje vykdomos ūkio augimo skatinimo programos (Abenomics) poveikį ekonomikai, prie diskusijų prisidedant trečiadienį paskelbtiems mažmeninių pardavimų augimo rodikliams (-1,9%, laukta -0,9% met./met.). USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakitusi +0,28%.

Šią savaitę kalbos apie Brexit nesibaigia. Antra vertus, tikėtina, kad rinkos dalyvių dėmesys kryps į duomenis iš JAV, kurių sulauksime antroje savaitės pusėje. Trečiadienį bus paskelbtas paskutiniojo, birželio viduryje įvykusio Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto (FOMC) posėdžio protokolas. Jame bus ieškoma komentarų apie gegužės mėnesį suprastėjusios darbo rinkos rodiklius, bus stengiama įžvelgti, kaip FOMC nariai vertino globalias rizikas šalies ekonomikai. Birželio mėnesio darbo rinkos duomenų sulauksime penktadienį.

Rinkos dalyvių dėmesys bus kreipiamas ir į antradienį Didžiosios Britanijos centrinio banko (BOE) skelbiamą finansinio stabilumo ataskaitą, kai kuriems analitikams prognozuojant, jog centrinio banko vadovas gali užsiminti apie konkretesnes ekonomikos skatinimo priemones, kurių BOE gali imtis jau šią vasarą.

Iš kitų naujienų, antradienį sulauksime Didžiosios Britanijos paslaugų sektoriaus pirkimų vadybininkų indekso duomenų (antra vertus, abejojama, kad šis indikatorius pilnai atspindės Brexit riziką šalies ekonomikos augimui), Japonijos jenos judėjimus gali sąlygoti ketvirtadienį vyksianti Japonijos centrinio banko vadovo H. Kuroda kalba, tą pačią dieną taip pat sulauksime JAV ADP darbo rinkos rodiklio, kuris gali pateikti užuominą į penktadienį skelbiamus mėnesinius darbo rinkos rodiklius. Penktadienį, be minėtų naujienų iš JAV, sulauksime Japonijos einamosios sąskaitos duomenų.

Taip pat atkreiptinas dėmesys, jog šiandien, pirmadienį, JAV rinkos nedirbs.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 14:20 val. duomenis, 28,9% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 54,3% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 54,4% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD poros brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.