​Svaras smuko, paskutinę šių metų savaitė ypatingų naujienų neturėtume sulaukti

Gruodis 27, 2016 14:10

Priešpaskutinė 2016-ųjų savaitė valiutų rinkoje buvo kiek ramesnė. EUR/USD svyravo konsolidacijos kanale neišsprūsdama iš 150 punktų svyravimo rėžių, USD/JPY taip pat konsolidavosi; ženklesniais judėjimais pasižymėjo Didžiosios Britanijos svaras sterlingų – iš Europos Sąjungos pasitraukti nusprendusios valstybės valiuta buvo linkusi pigti.

EUR/USD savaitės prekybą pabaigė pakitusi vos 0,01%. Iš JAV praeitą savaitę sulaukėme geresnių nei tikėtasi III ketv. galutinių BVP augimo duomenų (+3,5%), geresnių nei laukta ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų duomenų. Antra vertus, dolerio judėjimą trumpam neigiamai sąlygojo prastesni nei tikėtasi asmeninių išlaidų duomenys, šių naujienų įtaka matyti gruodžio 22-os dienos 17 valandos žvakės spyglyje.

Kaip minėta, GBP/USD pora buvo linkusi pigti (-1,67%). Nors praeitą savaitę sulaukėme geresnių nei tikėtasi galutinių III ketv. BVP augimo duomenų (+0,6%), rinkos dalyvius neigiamai nuteikė diskusijos apie galimas ne itin optimistiškas Didžiosios Britanijos ekonomikos augimo perspektyvas 2017-ais, taip pat diskutuota, jog pasitraukimas iš Europos Sąjungos gali nebūti toks lengvas, mat derybos dėl tarptautinės prekybos sutarčių su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis gali tapti sudėtingesnės.

USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pasikoregavusi 0,49%. Iš antradienį įvykusio Japonijos centrinio banko posėdžio sužinojome apie kiek pagerintas BVP augimo prognozes (+2,5%), H. Kuroda teigė, jog pastarieji USD/JPY judėjimai labiau sąlygojami JAV dolerio brangimo, o ne Japonijos jenos pigimo. Apie jokius naujus monetarinės politikos pokyčius nesužinojome.

Paskutinę šių metų savaitę makroekonominių naujienų kalendorius ganėtinai ramus, kas leistų manyti, jog valiutų kursai neturėtų pasižymėti ypatingais svyravimais. Antra vertus, mažesnės tarpšventinio laikotarpio apyvartos gali privesti prie didesnio valiutų porų kintamumo. Šiandienos, antradienio, prekyba prasidėjo naujienomis iš Japonijos – pagrindiniai infliacijos rodikliai traukėsi (daugiau nei tikėtasi), taip pat diskutuojama apie Italijos vyriausybės sprendimą gelbėti pagrindinius šalies bankus, pagalbos suma sieks 20 mlrd. eurų.

Iš kitų svarbesnių naujienų, šiandien 17 val. bus paskelbti JAV vartotojų pasitikėjimo indekso duomenys, rytoj ryte sulauksime mažmeninių pardavimų Japonijoje duomenų, o 17 val. – duomenų iš JAV nekilnojamojo turto sektoriaus. Likusią savaitės dalį ypatingų naujienų kalendoriuje nenumatyta.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 13:00 val. duomenis, 48,1% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 40,5% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 49,7% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas USD/JPY poros brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.