​Svaras smuko žemyn

Sausis 19, 2016 10:59

Prie bendros diskusijos rinkos kintamumo klausimu praeitą savaitę ypatingai prisidėjo Didžiosios Britanijos valiuta. Kai EUR/USD ir USD/JPY per savaitę pakito atitinkamai -0,02 ir -0,43%, svaras dolerio atžvilgiu smuko 1,89%. EUR/GBP pora mušdama 0,749 pasipriešinimo zoną ištrūko iš praeitų metų antrąjį ketvirtį prasidėjusio kanalo per savaitę kildama 1,90%. GBP/USD savaitės prekybą pabaigė siekdama 1,425 palaikymo zoną, ši kaina paskutinį kartą buvo matyta 2010-aisiais.

Nors EUR/USD pora per savaitę pakito nežymiai, visgi savaitės eigoje sulaukėme aštresnių judėjimų. Be technine analize paremtos prekybos (atšokimas nuo 1,0805 palaikymo zonos ir judėjimas iki 1,0942 pasipriešinimo zonos), penktadienį sulaukėme reakcijos į paskelbtus prastesnius nei tikėtasi JAV mažmeninių pardavimų rodiklius. Mėnesiniais duomenimis, mažmeniniai pardavimai gruodį didžiausioje pasaulio ekonomikoje smuko 0,1%, tuo tarpu per visus 2015-uosius metus mažmeniniai pardavimai augo 2,1% - tai prasčiausias augimas nuo 2009-ųjų. Tikėtina, kad prasti mažmeninių pardavimų duomenys atsilieps ir bendrojo vidaus produkto augimui, kas dar labiau sąlygojo JAV dolerio silpnėjimą penktadienį. Manoma, kad mažmeniniuose pardavimuose atsispindėjo orai JAV (šiltas gruodžio mėnuo). Rinkai tai nėra nauja, kadangi darosi įprasta pirmaisiais metų mėnesiais sulaukti diskusijų apie tai, kaip JAV orai sąlygoja šalies ekonomikos augimą.

Japonijos jena praeitą savaitę ypatingais judėjimais nepasižymėjo. Panašu, kad trumpuoju laikotarpiu 116,50-116,80 palaikymo zona veikia, antra vertus, neaišku ar ilgam. Rinkoms šiek tiek saugumo pojūčio įpūtė trečiadienį paskelbti geresni nei tikėtasi Kinijos prekybos balanso duomenys, tačiau tai truko neilgam.

Kaip minėta, ypatingais judėjimais pasižymėjo Didžiosios Britanijos svaras sterlingų. Svarą smukdė tiek prasti makroekonominiai rodikliai (prie kurių prisidėjo antradienį paskelbti prastesni nei tikėtasi gamybos produkcijos duomenys), tiek kalbos apie Brexit – kaip sprendimas palikti Europos Sąjungą neigiamai atsilieptų šalies ekonomikai. Iš ketvirtadienį vykusio Monetarinės politikos komiteto posėdžio nieko naujo nesužinojome.

Nors šiandien, pirmadienį, JAV nedarbo diena, likusios savaitės dienos kupinos svarbių makroekonominių rodiklių.

Antradienį anksti ryte sulauksime Kinijos bendrojo vidaus produkto augimo duomenų (tikimasi 6,8% augimo), vėliau bus paskelbti Didžiosios Britanijos metinės infliacijos duomenys (laukiama 0,2% augimo), o perpiet sulauksime Vokietijos ZEW ekonomikos lūkesčių indikatoriaus (laukiama susitraukimo iki 9 punktų vertės).

Trečiadienį Didžiosios Britanijos svaro judėjimus, tikėtina, sąlygos darbo rinkos duomenys. Svarbūs tiek nedarbo lygis, tiek bedarbių paraiškų skaičiaus pokytis, tiek atlyginimų augimo indeksas. Taip pat sulauksime infliacijos augimo duomenų iš JAV. Tikėtina, kad vartotojų krepšelio kainos pokytis gali sąlygoti diskusijas dėl sekančio palūkanų normos kėlimo didžiausioje pasaulio ekonomikoje. Prognozuojama, kad metinė infliacija augo 0,8%.

Ketvirtadienį investuotojų dėmesys bus skirtas Europos centrinio banko spaudos konferencijai, antra vertus, jokių pokyčių monetarinėje politikoje nesitikima. Tačiau galbūt M. Draghi užsimins apie krentančias naftos kainas, rizikas iš Kinijos ir to poveikį euro zonos ūkio atsigavimo perspektyvoms.

Penktadienį sulauksime paslaugų ir gamybos sektoriaus pirkimų vadybininkų indeksų iš pagrindinių euro zonos valstybių, tačiau mažai tikėtina, kad tai sąlygos euro kainą. Prekiautojai Didžiosios Britanijos svaru sterlingų turėtų sekti mažmeninių pardavimų rodiklį, tikimasi, kad mažmeniniai pardavimai šalyje gruodį smuko 0,1%.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 11:10 val. duomenis, 34,2% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 55,8% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 41,9% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis šiais duomenimis, šią savaitę tikėtinas EUR/USD ir GBP/USD porų kilimas, USD/JPY poros kritimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme edition, fxstreet.com

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.