Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

​Svarui geresni verslo lūkesčių indikatoriai atsitiesti nepadėjo

Spalis 10, 2016 16:48Praeitą savaitę pagrindinis rinkos dalyvių dėmesys krypo į Didžiosios Britanijos svaro sterlingų judėjimus. Smukimu savaitės prekybą pradėjusi iš ES nusprendusios pasitraukti šalies valiuta savaitės judėjimo kulminaciją pasiekė penktadienį, kuomet rytinės prekybos metu svaras čiuožė žemyn daugiau nei 6 procentus. Vėliau Didžiosios Britanijos valiuta atšoko kiek daugiau nei pusę kritimo. Tuo tarpu analitikai liko svarstyti, ar toks staigus smukimas kone mažiausio likvidumo valandomis buvo skatinamas vien tik techninių aplinkybių (galbūt tai įvyko dėl žmogiškos klaidos), ar kartu ir fundamentinių – kuo toliau, tuo labiau kalbama apie „kietąjį Brexit" (angl. hard Brexit), kurio metu šalis gali prarasti daugumą tarptautinės prekybos susitarimų, kas reikštų prastas sąlygas verslui. Kitose valiutose taip pat sulaukėme ženklesnių judėjimų.

EUR/USD praeitos savaitės prekybą pabaigė pakritusi 0,69%. Nors pirmoje savaitės pusėje Europos centrinio banko darbuotojų pateikti komentarai apie galimą poreikį mažinti ECB superkamų aktyvų kiekį skatino populiariausią valiutų porą brangti iki 1,1235 pasipriešinimo zonos, visgi kursas neišsilaikė virš minėto lygmens ir pasileido kristi žemyn. Tolimesnį smukimą žemiau dviejų mėnesių palaikymo lygmens pristabdė naujienos iš JAV. Penktadienį paskelbta, jog rugsėjį nedarbo lygis smuko iki 5,0%, tuo tarpu ne žemės ūkio sektoriuje sukurta 156 tūkst. naujų darbo vietų (laukta 170 tūkst.), vidutinis valandinis atlyginimas augo 0,2%. Iš JAV svarbesnių naujienų sulaukėme ir pirmadienį bei trečiadienį – paslaugų ir gamybos sektorių pirkimų vadybininkų indeksai augo daugiau nei tikėtasi, tai buvo vieni veiksnių, skatinusių JAV dolerio brangimą pirmoje savaitės pusėje.

USD/JPY praeitą savaitę pasižymėjo kilimu. Be minėtų naujienų iš JAV sulaukėme daugiau diskusijų apie naujosios Japonijos centrinio banko vykdomos politikos veiksmingumą, jena pigo tikintis, jog centriniam bankui teks imtis papildomų veiksmų ekonomikos augimui skatinti. Šios diskusijos sutapo su paskutinę rugsėjo savaitę prasidėjusiu atšokimu nuo ilgalaikio laikotarpio 100 jenų už dolerį palaikymo zonos. USD/JPY per savaitę brango 1,54%.

GBP/USD pora per savaitę smuko 4,04%. Be diskusijų dėl kietojo Brexit sulaukėme geresnių nei tikėtasi pirkimų vadybininkų indeksų duomenų tiek iš gamybos, tiek iš paslaugų ir nekilnojamo turto statybos sektorių. Antra vertus, į šiuos duomenis svaras ypatingai nesureagavo. Penktadienį taip pat buvo paskelbti gamybos produkcijos duomenys, kurie augo 0,2% (tikėtasi 0,4% augimo). Šias naujienas Didžiosios Britanijos valiuta pasitiko kritimu.

Šiandien, pirmadienį, ir toliau diskutuojama apie Didžiosios Britanijos išstojimo procesą iš Europos Sąjungos. Be abejo Didžiosios Britanijos verslų atstovai siekia kuo švelnesnio pasitraukimo iš ES, tuo tarpu būta daug kitų valstybių politikų pasisakymų už sunkias derybas. Bet kokios kalbos apie kietą Brexit neigiamai sąlygoja šalies valiutos kainą. Šiandien taip pat tikėtini aštresni pagrindinių valiutų porų judėjimai, mat volatilumas gali būti padidėjęs dėl nedarbo dienos Japonijoje ir JAV.

Iš svarbesnių makroekonominių naujienų, rytoj sulauksime Vokietijos ZEW ekonomikos lūkesčių indekso, trečiadienį bus paskelbtas rugsėjo 20-21-ą vykusio Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio protokolas, kuriame rinkos dalyviai stengsis įžvelgti papildomų užuominų apie galimą palūkanų normos kėlimą šiemet. Penktadienis turėtų būti svarbesnė diena valiutų rinkai, mat 15:30 val. bus paskelbti JAV mažmeninių pardavimų duomenys, gamintojų kainų indeksas. Vakare 20:30 J. Yellen kalbės konferencijoje tema „Makroekonominiai tyrimai pokriziniu laikotarpiu". Nors iš pranešimo ypatingų įžvalgų į monetarinės politikos perspektyvas nesitikima, visgi galima tikėtis klausimų, susijusių su tikėtinu sprendimu kelti palūkanų normas šiemet.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition 15:45 val. duomenis, 71,2% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 41,9% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 62,7% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas EUR/USD ir GBP/USD porų pigimas, USD/JPY poros brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com.


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.