Admiral Markets apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Įstaigos „Financial Conduct Authority“ (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją matysite kitokią informaciją.

​Teigiamos darbo rinkos naujienos prekiautojams doleriu ilgalaikio įspūdžio nepaliko

Rugpjūtis 14, 2017 13:05

Nors pirmąjį rugpjūčio penktadienį buvo paskelbti ypatingai geri JAV dolerio buliams atsigauti leidę darbo rinkos duomenys, visgi praeitą savaitę didžiausios pasaulio ekonomikos valiuta buvo linkusi pigti. Antradienį doleriui atšokti padėjo geresni nei tikėtasi JOLTS naujų darbo vietų (angl. job openings) skaičiaus duomenys, atsidūrę visų laikų aukštumose, o penktadienį JAV valiuta populiariausioje poroje kompensavo visą savaitės kilimą reaguodama į prastesnius nei tikėtasi infliacijos duomenis. Kalbant apie kitus makroekonominius rodiklius, naujienų kalendorius nebuvo itin įtemptas.

EUR/USD pora praeitą savaitę valandiniame grafike formavo dubens figūrą, tęsdama rugpjūčio pradžioje prasidėjusį atšokimą nuo 1,1880 pasipriešinimo zonos. Ženkliausias judėjimas buvo stebimas antradienį, kuomet sulaukėme JOLTS naujų darbo vietų skaičiaus duomenų, rodžiusių, jog paskutinę birželio mėnesio dieną didžiausioje pasaulio ekonomikoje buvo 6,2 mln. (+461 tūkst. lyginant su geguže) naujų darbo vietų. Tai yra pats didžiausias skaičius nuo 2000-ųjų gruodžio, kuomet Darbo rinkos statistikos biuras pradėjo skelbti šiuos duomenis. Kitos svarbios naujienos buvo penktadienį paskelbti JAV infliacijos duomenys. Vartotojų kainų indeksas (VKI) per liepą pakilo 0,1%, kas atitiko 1,7% metinį augimą. Toks pats augimo tempas buvo ir VKI, skaičiuojamo neįtraukiant maisto ir energetikos produktų kainų pokyčių. Abiejų indeksų mėnesinio augimo tempai neatitiko analitikų prognozių. EUR/USD savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0,42%.

USD/JPY buvo linkusi pigti. Į penktadienio naujienas antra pagal populiarumą valiutų pora reagavo neženkliai, taip palikdama prekiautojus svarstyti, ar pasiekta 109 jenų už JAV dolerį palaikymo zona veiks kaip stipresnis galimos atspirties taškas. Atkreiptinas dėmesys, jog USD/JPY pora be ženklesnio atšokimo krenta jau penktą savaitę iš eilės. Kaip vieną iš jenos brangimo veiksnių galima išskirti politinės įtampos aštrėjimą tarp Šiaurės Korėjos ir JAV, mat tokiais atvejais jena yra linkusi brangti kaip saugesnis aktyvas. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė atpigusi 1,34%.

Nors buvo stebimas bendras dolerio pigimas, visgi GBP/USD poroje svaras buvo linkęs pigti labiau. Ši pora tęsė rugpjūčio 3-ią dieną prasidėjusį pigimą (kurį sąlygojo naujienos, jog tik 2 iš 8 Didžiosios Britanijos centrinio banko Monetarinės politikos komiteto narių balsavo už palūkanų normos kėlimą) ir GBP/USD praeitą savaitę atsimušinėjo nuo 1,2950 palaikymo lygio, antroje savaitės pusėje judėdama 50-70-ies punktų konsolidacijos kanale. Per savaitę minėta pora atpigo 0,22%, o ketvirtadienį paskelbtos prognozes atitikusios gamybos produkcijos naujienos nesukėlė ženklesnių svyravimų. Tolesnis svaro pigimas buvo matomas ir EUR/GBP poroje, kurioje penktadienį euras kilo iki 2016-ųjų spalio aukštumų ir savaitės prekybą pabaigė kainuodamas šiek tiek mažiau nei 0,9 svaro už eurą neatidėliotinų sandorių rinkoje. EUR/GBP per savaitė pabrango 0,60%.

Šią savaitę ekonomikos rodiklių kalendorius bus kiek labiau įtemptas. Šiandien paskelbti preliminarūs Japonijos II ketv. BVP augimo duomenys, rytoj rinkos dalyviai lauks preliminarių BVP augimo duomenų iš Vokietijos. Taip pat priešpiet bus paskelbtos Didžiosios Britanijos infliacijos naujienos (prognozuojamas 2,7% metinis augimas), o popiet – JAV mėnesinių mažmeninių pardavimų apimtys.

Trečiadienį rinkos dalyviai lauks euro zonos BVP augimo duomenų ir Didžiosios Britanijos darbo rinkos rodiklių: nedarbo lygio, vidutinio atlyginimo indekso, darbo vietų skaičiaus pokyčio. Vakarop bus paskelbtas liepos pabaigoje vykusio JAV Federalinio atvirosios rinkos operacijų komiteto posėdžio protokolas. Minėtame posėdyje apie pokyčius monetarinėje politikoje nebuvo paskelbta, visgi netikėtos naujienos galėtų sąlygoti ženklesnius JAV dolerio kainos pokyčius vyraujant vasaros prekybos nuotaikoms.

Ketvirtadienį bus paskelbti patikslinti euro zonos infliacijos duomenys ir mažmeninių pardavimų Didžiojoje Britanijoje duomenys. Penktadienį svarbesnių makroekonominių naujienų, galinčių sąlygoti populiariausių valiutų porų svyravimus, nenumatyta.

Pagal Admiral Markets MetaTrader4 Supreme Edition šiandienos 10:35 val. duomenis, 32% prekiautojų EUR/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 42% prekiautojų USD/JPY pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje, 59% prekiautojų GBP/USD pora turi ilgąsias pozicijas šioje poroje. Tokie rinkos nuotaikos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl, remiantis jais, šią savaitę tikėtinas EUR/USD ir USD/JPY porų brangimas, GBP/USD poros pigimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, forexlive.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, fxstreet.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo tiekėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.