Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

Tikintis palūkanų normų sumažinimo JAV doleris nuvertėjo

Birželis 10, 2019 09:10

Pastarąją savaitę tendencijos valiutų rinkoje gan stipriai keitėsi. JAV centrinio banko nariams viešai užsimenant, kad šalies palūkanų normų sumažinimas yra labai tikėtinas, ypač kuomet dabar jaučiama neigiama prekybos karo įtaka ir lėtėjantis ekonomikos augimas, tai paskatino rinkos dalyvius sumažinti turimas JAV dolerio pozicijas ir pasaulio rezervinės valiutos indeksas atsitraukė nuo 2 metų aukštumų ir nukrito iki 200 dienų slankiojo vidurkio.

Politinėje arenoje JAV prezidentas ir toliau išlaikė aštrią poziciją ir savaitės viduryje savo Twitter paskyroje rašė, kad gali imtis tolimesnio tarifų didinimo, pakeliant importo mokesčius prekėms iš Kinijos, kurių metinė prekybos apimtis sudaro 300 milijardus JAV dolerių. Nors tai kol kas lieka D. Trumpo pamąstymais, tačiau svarbu pastebėti, kad nuo gegužės 10 dienos nebuvo surengtas nei vienas oficialus susitikimas tarp Kinijos ir JAV diplomatų, kas simbolizuoja santykių atšalimą ir sulėtėjusias derybas.

Duomenys JAV ekonomikoje buvo įvairūs. Pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas ISM toliau mažėjo ir nukrito nuo 52.8 iki 52.1 punkto, kas vis dar rodo augimą ateinančiais mėnesiais, tačiau tikėtina lėčiausią nuo 2016 metų. Naujų darbo vietų šalyje buvo sukurta tik 75 tūkstančiai ir tai gerokai atsiliko nuo 175 tūkstančių rinkos prognozės. Vidutinis valandinis darbo užmokestis augo 3.1% per metus ir kilimas paskutiniais mėnesiais nuosekliai lėtėja. Bendrai didžiausios pasaulio ekonomikos rodikliai išlieka geriausi tarp išsivysčiusių šalių, tačiau rodo augimo mažėjimą, kas verčia centrinio banko narius pradėti kalbėti apie galimą palūkanų normų sumažinimą, ypač kuomet šalies prezidentas nuolatos spaudžia ir viešai komentuoja jų sprendimus ir bendrą situaciją.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD ženkliai brango, pagrinde atspindėdama JAV dolerio tendencijas, ir pasiekė aukščiausią tašką nuo 2019 metų kovo. Tuo tarpu duomenys Europoje išliko ir toliau prasti. Pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas nesikeitė ir tiek Europoje, tiek Vokietijoje išliko žemiau 50 punktų ir siekė atitinkamai 47.7 ir 44.3 punktus, sufleruodamas apie prastus verslo atstovų lūkesčius. Preliminari gegužės mėnesio žemyno infliacija nukrito nuo 1.7% iki 1.2% per metus. Taip pat Europos centrinis bankas rengė susirinkimą dėl monetarinės politikos, kurtis šįkart vyko Vilniuje. Jo metu palūkanos nebuvo pakeltos ir Mario Draghi sakė, kad jos nebus didinamos bent iki 2020 metų antros pusės. Taip pat buvo pateiktos sumažintos prognozės 2019 metams: augimas nuo 1.2% iki 1.1%, o infliacija nuo 1.3% iki 1.2%. Nepaisant to, banko nariai nepraranda optimizmo ir tikisi neženklaus rodiklių pagerėjimo 2020 metais. EUR/USD savaitės prekybą baigė pakilusi 1.5%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY praėjusią savaitę nepasižymėjo dideliu kintamumu ir svyravo apie 108 punktų lygį arba 4 mėnesių žemumas. Ekonominiai duomenys ženkliai nesikeitė: pramonės vadybininkų pirkimo indeksas buvo 49.8 punktai ir išliko stabilus, o verslo investicijos augo 6.1% per metus. Nors lūkesčiai verslo rinkoje ganėtinai prasti, tačiau įdomu, kad tai kol kas ženkliai neveikia faktinių duomenų ir vadovai yra linkę palaikyti investicijas į verslą. USD/JPY savaitės prekybą pabaigė pakilusi 0.1%.

Svaro segmente taip pat buvo jaučiamos nuotaikos iš JAV dolerio rinkos. GBP/USD pora nuosaikiai brango ir pasiekė aukščiausią tašką per paskutinį mėnesį. Nepaisant pozityvaus sentimento, gerų naujienų iš Anglijos buvo nedaug. Politinėje arenoje pokyčių nebuvo ir nežinomybė dėl Brexit išliko. Tarp ekonominių rodiklių svarbiausias buvo pramonės vadybininkų pirkimo indeksas, kuris nustebino investuotojus, nes nukrito nuo 53.1 iki 49.4 punktų ir pasiekė neigiamą zoną. GBP/USD prekybą pabaigė pakilusi 0.8%.

Ši savaitė prasidės tarptautinės prekybos duomenimis iš Kinijos ir Japonijos ekonomikos augimo rezultatais pirmame 2019 metų ketvirtyje. Vėliau bus skelbiami Anglijos ekonomikos ir pramonės produkcijos pokyčiai. Antradienį bus stebimi naujų paskolų duomenys Kinijoje, kurie suteiks perspektyvą, kaip keitėsi likvidumas šalyje. Trečiadienį kalbės Mario Draghi ir bus skelbiami JAV infliacijos rodikliai. Ketvirtadienį sužinosime Europos pramonės duomenis, o penktadienį bus paviešinti Kinijos pramonės, mažmeninės prekybos ir investicijų rodikliai bei JAV mažmeninės prekybos duomenys.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi25% investuotojų (krito -24 procentiniais punktais lyginant su praėjusios savaitės duomenimis). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY80% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (krito -11procentinių punktų). GBP/USD poroje 70% dalyvių tikisi kilimo (krito -9 procentiniais punktais). Tokie rinkos duomenys interpretuojami kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas GBP/USD bei USD/JPY pigimas ir EUR/USD brangimas. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, investing.com

Rinkos nuotaikos įrankis padeda pamatyti santykį kitų prekiautojų turimų ilgų ir trumpų pozicijų

Šaltinis: Rinkos nuotaikos 2019 metų birželio 10 d., Admiral Markets Rinkos nuotaikos - Pagrindinės valiutų poros ir auksas

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.

Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.