Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
  • Svertas iki:
    1:30 Mažmeninės prekybos klientams,
    1:500 Profesionaliems klientams
  • FSCS apsauga
  • Apsauga nuo neigiamo sąskaitos balanso
TOLIAU
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.
Pasirinkus vieną iš priežiūros institucijų / investicinių įmonių, atitinkama informacija bus rodoma visoje svetainėje. Pasirinkę kitą priežiūros instituciją / investicinę įmonę, matysite kitokią informaciją.

Yellen abejonės dėl infliacijos paskatino tolimesnę JAV dolerio korekciją

Lapkritis 27, 2017 14:56

Praėjusią savaitę investuotojai buvo linkę mažinti JAV dolerio pozicijas ir rezervinė pasaulio valiuta nukrito iki žemiausio taško per pastaruosius 2 mėnesius. Viena pagrindinių priežasčių tapo JAV centrinio banko prezidentės Janet Yellen įspėjimas, kad per greitas palūkanų kėlimas sukels sunkumų išlaikyti infliaciją 2% lygmenyje. Toks J. Yellen komentaras paskatino rinkos dalyvių abejones dėl tolimesnio palūkanų kėlimo tempo 2018 metais.

Vertinant ateities sandorių kainas, investuotojai mato net 97% tikimybę pamatyti palūkanų didinimą gruodžio mėnesio JAV centrinio banko susitikimo metu. Tačiau įvairūs šalies ekonominiai rezultatai ir banko narių komentarai gerokai sumažino rinkos dalyvių entuziazmą dėl tolimesnio palūkanų kilimo 2018 metų pirmajame ketvirtyje – per pastarąją savaitę tikimybę pamatyti vieną didinimą sumažėjo nuo 61% iki 53%.

Praėjusią savaitę JAV nebuvo skelbiama svarbių duomenų, o ketvirtadienį buvo minima Padėkos diena, tad valiutų rinkoje buvo sumažėjęs aktyvumas. Jau pastatytų namų pardavimai augo 2.0% per spalio mėnesį ir nudžiugino rinkos dalyvius, tuo tarpu pagrindinių ilgalaikių prekių gamyba augo 0.4% ir nepasiekė rinkos lūkesčių. Naujojo mokesčių įstatymo klausimu jokių reikšmingų įvykių nenutiko ir vis dar lieka neaišku ar šią savaitę Senatas jau bus pasirengęs balsuoti dėl mokesčių pakeitimų.

Pagrindinė valiutų pora EUR/USD savaitės pradžioje pigo dėl blogų politinių naujienų iš Vokietijos, kur Angela Merkel nepavyko suformuoti vyriausybės iš keturių visiškai skirtingų pažiūrų partijų. Nepaisant to, geri preliminarūs vadybininkų pirkimo duomenys iš Europos ir ūgtelėjęs Vokietijos Ifo indeksas paskatino didesnį optimizmą dėl euro savaitės pabaigoje. Gamybos sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas kilo iki 60 punktų, aukščiausio taško per šį verslo ciklą. Paskutiniais duomenimis Europoje tendencijos joje išlieka vienos šviesiausių tarp išsivysčiusių ekonomikų. EUR/USD savaitė prekybą baigė pakilęs 1.2%.

Svarbiausia Azijos pora USD/JPY taip pat judėjo veikiama silpstančio JAV dolerio ir pasiekė 111.0 palaikymo lygį. Tikėtina, kad tolimesnes poros tendencijas lems pokyčiai JAV ir naujojo mokesčių įstatymo procesas. Rinkos dalyviai atidžiai stebės svarstymus Senate, nes Respublikonų persvara tėra vos keli balsai. Japonijoje nebuvo skelbiama svarbių duomenų, tik preliminarus pramonės vadybininkų pirkimo indeksas, kuris kilo 1 punktu iki 53.8, aukščiausio taško nuo pat 2014 metų kovo. USD/JPY pora savaitės prekybos sesiją pabaigė nukritusi -0.5%.

Prekyba Didžiosios Britanijos svaru pastarąją savaitę buvo pozityvi ir pora bandė įsitvirtinti aukščiau 1.33 palaikymo lygio. Rinkos dalyviai tikėjosi pamatyti postūmį derybose dėl Brexit ir išgirsti apie Theresa May padidintą pasiūlymą Europos sąjungai, tačiau jokių kardinalių pasikeitimų neįvyko. Jeigu investuotojų sentimentas dėl JAV dolerio išliks ir toliau neigiamas, tikėtina, kad pora gali kilti aukščiau su pozityviomis naujienomis iš Anglijos. GBP/USD prekybos savaitę užbaigė pakilusi 1.0%.

Šią savaitę pradės JAV naujų namų pardavimo duomenys. Antradienį bus skelbiami Didžiosios Britanijos trečio ketvirčio ekonomikos augimo rodikliai, JAV vartotojų pasitikėjimo indeksas bei Japonijos mažmeniniai pardavimai. Trečiadienį investuotojai stebės Kinijos vadybininkų pirkimo indeksą, o ketvirtadienį JAV vartotojų išlaidas ir pajamas. Penktadienį bus laukiami Anglijos bei JAV pramonės vadybininkų indekso rezultatai.

Remiantis Admiral Markets rinkos nuotaikos duomenimis, EUR/USD poroje ilgąsias pozicijas turi 27% investuotojų (-15 procentiniai punktai lyginant su praeitos savaitės rodikliu). Pagrindinėje Azijos poroje USD/JPY 53% investuotojų turi ilgąsias pozicijas (-12 procentinių punktų). GBP/USD poroje 47% dalyvių tikisi kilimo (-19 procentinių punktų). Tokie rinkos duomenys interpretuojami, kaip prieštaringas indikatorius, todėl tikėtinas brangimas EUR/USD ir GBP/USD porose bei pigimas USD/JPY. Pozicionavimo duomenų analizę reikia derinti su fundamentinėmis projekcijomis bei technine analize.

Šaltiniai: bloomberg.com, reuters.com, Admiral Markets naujienų kalendorius, Admiral Markets MT4 Supreme Edition, invetsing.com


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 83 % neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.