Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Akcijos brango nepaisant įtampos politinėje arenoje

Birželis 11, 2018 11:35

Praėjusi savaitė JAV akcijų rinkose buvo gera ir pagrindiniai indeksai kilo į kelių mėnesių aukštumas. Investuotojai nebuvo linkę mažinti rizikos nepaisant toliau tvyrančios įtampos tarptautinėje politinėje arenoje. Savaitė prasidėjo nuo Kinijos spaudos pranešimo, kad JAV pradėjus taikyti importo tarifus tarp šalių, ankstesnėse derybose pasiekti susitarimai nebus įgyvendinti. Tuo tarpu savaitės pabaigoje prasidėjo G-7 susitikimas, kuriame dalyvauja stipriausių pasaulio ekonomikų vadovai, ir jame taip pat vyravo galimo prekybos karo tema. JAV prezidentas net tik atkakliai laikosi savo nuomonės dėl griežtos prekybos politikos, bet ir nemato susitiko kaip geriausios galimybės sumažinti įtampą. Jau šeštadienio rytą prezidentas išskrido į Singapūrą, kur susitiks su Šiaurės Korėjos lyderiu, o G-7 susirinkime paliko atstovauti savo asistentą tarptautinės politikos klausimais.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę kilo 1.7% iki 2,780 punktų lygio. Tai aukščiausias taškas per paskutinius tris mėnesius, tačiau dar lieka daugiau nei 3% iki visų laikų viršūnės. Kiek kitokia situacija technologijų sektoriaus indekse Nasdaq Composite, kuris praėjusią savaitė kilo į visų laikų aukštumas ir beveik pasiekė 7,700 punktų lygį. Itin gerus rezultatus rodančios FANG akcijos turėjo didžiausią įtaką šiai tendencijai.

JAV obligacijų rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų išliko stabilus ir buvo 0.42%. Investuotojai laukia trečiadienį vyksiančio JAV centrinio banko susirinkimo, kurio metu bus paskelbtas ne tik sprendimas dėl palūkanų normų, bet ir tikimasi, kad bus užsiminta apie tolimesnius monetarinės politikos pokyčius. Tikėtina, kad agresyvus tonas neigiamai paveiktų trumpesnio periodo obligacijų kainas ir skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų pajamingumo mažėtų toliau.

Įdomu, kad kylančios palūkanų normos skatina investuotojus grįžti į JAV finansų rinką. Tai didina JAV dolerio vertę, nes investuotojai siekia alokuoti kapitalą vietinėje rinkoje. Istoriškai brangstantis JAV doleris neigiamai veikia besivystančias ekonomikas, nes mažina jų likvidumą bei blogina galimybes grąžinti užsienio valiuta paimtas paskolas. Per pastaruosius mėnesius JAV doleriui pabrangus 6%, neigiamą įtaką jau pajuto keletas besivystančios šalys. Tarp jų Argentina, kuri praėjusią savaitę gavo didžiausią 50 milijardų JAV dolerių TVF paskolą istorijoje, kad stabilizuotų šalies finansinę padėtį, vėliau Turkijos lira nepaliaujamai nuvertėja, o pastarąją savaitę prisidėjo ir Brazilija, kurios centrinis bankas du kartus bandė įsikišti į valiutų rinką stabilizuoti realo vertę. JAV centriniam bankui išlaikant monetarinės politikos griežtinimo tendenciją ir mažinant banko balansą, tikėtina, kad JAV dolerių kiekis tarptautinėje rinkoje gerokai atsiliks nuo paklausos ir tai dar labiau didins besivystančių šalių ekonomines problemas.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo įvairios. WTI rūšies naftos kainos kritimas stabilizavosi ir per savaitę sumažėjo vos -0.4% iki 65.5 JAV dolerių už barelį. OPEC susirinkimas, kuriame bus daugiausiai kalbama apie galimybes didinti išgaunamos naftos kiekius Rusijoje ir Saudo Arabijoje, vyks birželio 22 dieną. JAV naftos atsargų skaičius per savaitę padidėjo 2.1 milijonais barelių ir ženkliai nuvylė -2.0 milijonus rinkos lūkesčius, o naftos gręžinių skaičius augo 1 vienetų iki 862. Metalų segmente nuotaikos buvo geresnės: vario kaina kilo 6.8%, aliuminio augo 0.5%, o geležies rūdos neženkliai kilo iki 64.9 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, didžioji dauguma užfiksavo gerus rezultatus. Didžiausią prieaugį parodė paslaugų kompanijos, kurios kilo 2.3%, bei pramonės ir vartojimo prekių bendrovės, kurių vertė didėjo 2.0% ir 1.9%. Prasčiausią rezultatą užfiksavo komunalinių paslaugų įmonės, kurių vertė krito -2.2%

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė Apple bendrovės akcijos, kuomet penktadienį Japonijos spauda pranešė, kad tiekimo grandinės kompanijos, gaminančios komponentus Apple išmaniesiems telefonams, sulaukė 20% mažesnių užsakymų nei praėjusiais metais. Ši naujiena neigiamai paveikė akcijos kainą, kuri penktadienio prekybos sesijos metu sumažėjo -0.9%, tačiau išliko labai arti visų laikų viršūnės.

Įdomu, kad išmaniųjų telefonų rinkos spartaus augimo etapui artėjant į pabaigą ir segmentui baigiant subręsti, Apple akcijų vertė nepaliaujamai auga. Bendra išmanių telefonų rinka pirmą kartą 2017 metais traukėsi, nes buvo parduota 1.46 milijardai įrenginių arba -0.3% mažiau nei praėjusiais metais. Šiuos pokyčius rinkoje Apple aktyviai balansuoja su paskatinamais investuotojams, iš kurių vienas pagrindinių – 100 milijardų JAV dolerių nauja akcijų išpirkimo programa, kurios metu bus grąžintas kapitalas investuotojams ir bus siekiama palaikyti aukštą akcijų kainą.

Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

ANF+20.7%
JCP+19.5%

UAA+13.8%

KSS+13.7%

SNAP+12.5%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

AVP-10.6%
INTC-3.6%
MGM-3.2%
FB-2.5%
CLF-2.2%


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.