Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Akcijų indeksų tendencijos išsiskyrė

Birželis 25, 2018 12:37

Praėjusią savaitę tendencijos JAV ir pasaulio akcijų indeksuose išsiskyrė. Tarp lyderių buvo Nasdaq su technologijų bendrovėmis, kuomet S&P500, Dow Jones, Vokietijos DAX ir Kinijos indeksai fiksavo nuvertėjimus. Didžiausią įtaką padarė išsilaikanti įtampa politinėje arenoje, kuomet investuotojams sunku nuspėti kokių veiksmų imsis JAV prezidentas siekdamas apginti šalies tarptautinę prekybą.

Donaldas Trumpas praėjusią savaitę paskelbė apie importo mokesčio planus europietiškiems automobiliams. Preliminariai tarifas galėtų siekti 20-25% ir pakenkti pagrindiniams Europos automobilių gamintojams Daimler, BMW bei Volkswagen. Įdomu, kad mokestis galiotų tik į JAV įvežamiems automobiliams ir nebūtų taikomas šalyje gaminamiems, todėl daugiausiai paveiktų lengvųjų sedanų kategoriją, kurie surenkami ir plukdomi iš Vokietijos. Tuo tarpu didesnio pravažumo ir visureigiai yra gaminami JAV ir jų kaina neturėtų keistis. Šios naujienos paveikė Vokietijos DAX indeksą, kurio sudėtyje yra pagrindiniai automobilių gamintojai, ir jo vertė sumažėjo -3.3%.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę krito -0.9% iki 2,750 punktų lygio. Tvyrant politinei įtampai rinkoje, ypač kuomet JAV prezidentas gali netikėtai paskelbti naujus tarifus ar kitas griežtinimo priemones, investuotojai susilaiko nuo papildomų rizikų ir indekso vertė lieka nepatikusi jau daugiau nei 6 mėnesius. Tuo tarpu neigiamos nuotaikos išsilaikė Kinijoje, kur vienas pagrindinių indeksų Shanghai Composite per savaitę nuvertėjo -4.9% ir yra žemiausiame taške nuo 2016 metų birželio. Šalyje auga nerimas kaip bus paveikta ekonomika dėl sistemingai mažinamo skolinimo augimo tempo ir naujų paskolų kūrimo.

JAV obligacijų rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų toliau neženkliai mažėjo ir pasiekė 0.35%, kas yra žemiausias taškas per šį verslo ciklą. Trumpo periodo obligacijų kainos išliko stabilios, kuomet ilgo augo, didėjant nežinomybei ir investuotojams ieškant saugių aktyvų.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo geros. WTI rūšies naftos kaina kilo visos savaitės metu tikintis gerų naujienų iš OPEC susirinkimo. Kainos pokytis siekė 7.9% ir brango iki 69.4 JAV dolerių už barelį. OPEC nusprendė didinti išgaunamo naftos kiekį 1 milijonu barelių per dieną, nors rinkos analitikai sako, kad tokio padidėjimo pasiekti nepavyks, nes daugelis šalių jau šiandien išgauna naudodamos maksimalius pajėgumus. Bendrai, naftos gavybos didinimas buvo mažesnis nei rinkos lūkesčiai, todėl kaina užfiksavo teigiamas tendencijas. JAV naftos atsargų skaičius per savaitę sumažėjo -5.9 milijonais barelių ir ženkliai aplenkė -2.1 milijonus rinkos lūkesčius, o naftos gręžinių skaičius krito 1 vienetu iki 862. Metalų segmente nuotaikos buvo taip neigiamos: vario kaina krito -2.9%, aliuminio mažėjo -1.5%, o geležies rūdos krito iki 64.5 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, dauguma užfiksavo verčių mažėjimą. Išsiskyrė tik komunalinių paslaugų bendrovės, kurios augo 1.8% bei žaliavų sektoriaus kompanijos, kurios kilo 0.8% daugiausiai kartu su naftos kaina. Neigiamus rezultatus parodė vartojimo prekių, technologijų įmonės, kurių vertė mažėjo apie -1.3%, tuo tarpu pramonės segmento krito net -3.1%, kuomet didžiosios įmonės Boeing and 3M nuvertėjo daugiau nei -4% per savaitę.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė kavos kavinių tinkas Starbucks, kuris 2018 metų pradžioje valdė ir administravo daugiau nei 28 tūkstančius kavinių. Bendrovė skelbė savo strateginius planus, kurie nuvylė aukštus investuotojų lūkesčius ir akcijos kaina per savaitę nukrito -10.3%.

Didžiausias kintamasis buvo lėtas pardavimų augimas. Lyginant su praėjusiais metais tas pačias kavines, pajamų augimas siekė tik 1.0%, kuomet investuotojai tikėjosi 2.9%. Taip pat vadovybė planuoja uždaryti 150 esamų kavinių, kurios nepateisino lūkesčių, bei sulėtinti frančizės pardavimus trečios šalies operatoriams. Taip pat bendrovė sumažino trečiojo ketvirčio pardavimo prognozes.

Tuo tarpu tarp gerų naujienų buvo įmonės planai didinti grąžinamą kapitalą investuotojams. Planuojama, kad iki 2020 dividendais ir akcijų supirkimo programa bus grąžinta 25 milijardai JAV dolerių. Taip pat, 20% bus padidinti dividendai. Artimiausia data, kuomet įmonė skelbs finansinius rezultatus yra liepos 26 diena.


Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

DNR +23.6%
HTZ +14.0%

ANF +10.2%

FOXA +8.8%

CHK +8.8%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

SBUX -10.3%
HUN -7.6%
TSLA -6.9%
CAT -6.7%
GM -6.1%


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.