Akcijų rinka konsolidavosi nepaisant pozityvių ekonominių rodiklių

Rugpjūtis 13, 2018 14:32

Praėjusią savaitę pasaulio akcijų indeksai konsolidavosi tvyrant politinei įtampai ir nežinomybei kaip tarptautinės prekybos pokyčiai ilgesniame laikotarpyje paveiks ekonomikos augimą pagrindinėse šalyse. Savaitės viduryje JAV paskelbė apie konkrečius planus naujiems importo tarifams iš Kinijos. Jau nuo rugpjūčio 23 dienos planuojamas 25% importo tarifas 279 prekėms, kurių metinė prekybos vertė siekia 16 milijardų JAV dolerių. Vis daugiau tarptautinių bendrovių nerimauja, kad nauji mokesčiai padidins kainas vartotojams ir sumažins jų paklausią.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 nukrito -0.2% iki 2,830 punktų lygio. Savaitės pradžioje indeksas kilo, tačiau investuotojų optimizmo pasiekti naują visų laikų viršūnę neužteko. Panašios nuotaikos praėjusią savaitę išsilaikė visuose svarbiausiuose šalies indeksuose, tačiau ilgesnėje perspektyvoje geriausią rezultatą rodo technologijų akcijos ir Nasdaq Composite indeksas, kuris nuosekliai pasiekia kyla į naujas aukštumas, tuo tarpu pramonės įmonių Dow Jones išlieka nepakitęs visus 2018 metus ir iki visų laikų viršūnės dar trūksta 5% kilimo. Tam nemažai įtakos turi ir tarptautinės prekybos įtampa, kuri gali paveikti pramonės įmonių pelnus dėl padidėjusių mokesčių ir sumažėjusios paklausos užsienio šalyse.

Kinijos pagrindinis akcijų indeksas Shanghai Composite pagaliau leido atsikvėpti pasaulio investuotojams ir per savaitę pakilo 2.0% nuo žemiausio taško nuo pat 2016 metų pradžios. Vienas pagrindinių katalizatorių paskatinusių optimizmą buvo šalies valdžios pranešimas, kad didelis dėmesys vėl bus skiriamas ekonomikos augimo tempui ir skolų mažinimo programa galima bus pristabdyta. Tai taip pat turėjo teigiamos įtakos Kinijos juaniui, kurio nuvertėjimas stabilizavosi. Šią savaitę Kinijoje bus skelbiami svarbus ekonominiai duomenys, kurie tikėtina turės didesnės įtakos šalies rinkos tendencijoms ateinančiomis savaitėmis.

JAV obligacijų rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų sumažėjo ir pasiekė 0.25%. Įdomu, kad penktadienį paskelbus gerus infliacijos duomenis JAV ir sparčiausią kainų augimą nuo pat 2012 metų, trumpalaikių obligacijų pajamingumas nukrito nuo 2.65% iki 2.61%. Dažniausiai kylant infliacijai, investuotojai tikisi pamatyti griežtėjantį centrinio banko toną ir kylančias palūkanas, kas turėtų didinti obligacijų pajamingumą, ypač trumpalaikių. Rinkoje spekuliuojama, kad obligacijų pajamingumo mažėjimui didelę įtaką turi nuvertėjančios besivystančios rinkos, kuomet daugelis investuotojų iš jų grąžina kapitalą ir perka saugias obligacijas, kas itin didina jų paklausą ir mažina pajamingumą.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo įvairios, tačiau pokyčiai nebuvo dideli. WTI rūšies naftos kaina nukrito -1.0% iki 67.7 JAV dolerių už barelį. Ženklesnių naujienų apie naftos tiekimo pasikeitimus nebuvo ir kainos kritimui didžiausią įtaką turėjo brangstantis JAV doleris, kuris turi atvirkštinę koreliaciją su žaliavų kainomis. Metalų segmente geriausiai pasirodė aliuminis, kurio kaina kilo 3.2%, vario kaina krito -0.3%, o geležies rūdos liko nepakitusi ties 68.0 JAV doleriais už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, daugelyje nuotaikos buvo prastos. Tik paslaugų ir technologijų sektoriai užfiksavo augimą, kuris siekė atitinkamai 0.7% ir 0.4%. Tuo tarpu blogiausius rezultatus parodė pramonės, žaliavų ir vartojimo prekių bendrovės, kurių pokyčiai atitinkamai buvo -1.2%, -1.3% bei -1.8%.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė socialinė platforma Snap, kuomet bendrovė paskelbė finansinius ketvirčio rezultatus. Snap yra viena naujausių socialinių platformų, kuri leidžia vartotojams per mobilaus telefono programėlę dalintis nuotraukomis ir filmukais, kurie išnyksta po nustatyto laiko.

Bendrovės finansiniai rezultatai gerėjo ir viršijo rinkos lūkesčius. Pajamos per ketvirtį buvo 262 milijonai JAV dolerių ir augo 44% per metus. Koreguotas nuostolis akcijai siekė 0.14 JAV dolerių ir viršijo rinkos 0.17 prognozes. Pajamos per vartotoją pakilo 34% iki 1.4 JAV dolerio.

Tarp neigiamų naujienų buvo kasdienių vartotojų sumažėjimas, kuris krito nuo 191 milijono iki 188. Tai daugiausiai nulėmė mobilios programėlės atnaujinimas ir vizualūs pasikeitimai. Taip pat Snap patiria augančią konkurenciją iš Facebook ir Instagram, kurie taip pat turi tokias pačias nuotraukų dalinimosi galimybes ir jų kasdienių vartotojų skaičius yra dvigubai didesnis nei Snap, kas galimai paveiks reklamos pirkėjų sprendimus ilgesniame laikotarpyje.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.