Akcijų rinka koregavosi tikintis spartaus palūkanų didinimo

Vasaris 05, 2018 12:01

Pastaroji savaitė akcijų rinkose pasižymėjo dideliu kintamumu ir nustebino daugelį investuotojų. Paskelbus gerus JAV ekonominius duomenis bei augant infliacijos lūkesčiams, šalies obligacijų kainos krito, tikintis, kad šalies centrinis bankas imsis agresyviau didinti palūkanų normas ir apribos akcijų brangimo potencialą.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę prarado -3.9% ir nukrito iki 2,755 punktų. Tai buvo blogiausias rezultatas nuo Brexit rinkimų 2016 metų birželį. Baimės indeksas VIX vien per penktadienio prekybos sesiją pabrango beveik 30% ir sukėlė rimtų nemalonumų kintamumo išvestines priemones pardavinėjantiems investuotojams, nors tai buvo viena pelningiausių strategijų pastaraisiais metais, kuomet rinkos nuosekliai augo. Įdomu, kad investuotojai pardavinėjo ir akcijas ir obligacijas, todėl istoriškai priešinga koreliacija nepasiteisino ir skolos vertybiniai popieriai nesušvelnino bendro portfelio kritimo.

Makroekonominiai duomenys JAV buvo stiprūs ir atitiko rinkos lūkesčius. Itin svarbus pirmaujantis indikatorius pramonės sektoriaus vadybininkų pirkimo indeksas ISM buvo 59.1 punktai. Didesnė nei 50 punktų reikšmė rodo sektoriaus plėtrą artimiausiais mėnesiais. Esamas lygis sufleruoja apie tolimesnį ekonomikos augimą 3% lygmenyje. Taip pat buvo paskelbti darbo rinkos duomenys: sausio mėnesį šalyje buvo sukurta 200 tūkstančių darbo vietų, kuomet tikėtasi 180. Pozityviai nustebino pramonės sektorius, kuris sukūrė 18 tūkstančių. Investuotojai stebėjo darbo užmokesčio dinamiką. Valandinis atlyginimo didėjimas pasiekė 2.9% per metus, kad buvo geriausias rezultatas nuo pat 2009 metų. Tačiau svarbu pastebėti, kad dirbtų darbo valandų skaičius krito, todėl vidutinės savaitės pajamos augo tik 2.6% per metus. Rinkos dalyviai tikisi, kad augantys darbo užmokesčio kaštai teigiamai paveiks infliaciją.

Žaliavų rinkoje taip pat vyravo pesimistiškos nuotaikos. WTI rūšies naftos kaina nukrito -1.7% iki 65 JAV dolerių už barelį. Ir nors savaitės bėgyje bandė grįžti link aukštumų, tačiau neviršijo prieš tai buvusios viršūnės, kas indikuoja apie stiprius pardavėjus ir neigiamą sentimentą. Naftos gręžinių skaičius toliau augo ir pasiekė 765 vienetus. Didėjančios investicijos, tikėtina toliau didins kasdien išgaunamos naftos kiekį, kas neigiamai paveiks naftos kainą ilgesniame periode. Metalų segmente taip pat laikėsi neigiamos nuotaikos: vario kaina krito -0.8%, aliuminio -2.2%, o geležies rūdos net -4.0%.

Apibendrinant sektoriaus rezultatus, visi verslo segmentai užfiksavo nuvertėjimą ir investuotojai sistemiškai pardavinėjo rizikingas investicijas. Didžiausius kritimus parodė žaliavų įmonės, kurios krito net -6.0%, ir sveikatos apsaugos kompanijos, kurios pigo -5.0%. Mažiausią nuvertėjimą užfiksavo komunalinių paslaugų bendrovės, kurios pigo tik -2.6%.

Praėjusią savaitę rezultatus skelbė technologijų milžinė Apple. Ši daugeliui žinoma kompanija gamina įvairią kompiuterinę techniką, išmaniuosius telefonus, kuria programinę įrangą, bei teikia įvairias paslaugas, kaip muzikos klausymo internetu ar duomenų saugojimo.

Apple per paskutinį 2017 metų ketvirtį gavo 88.3 milijardus JAV dolerių pajamų, jų augimas siekė 13% per metus, ir rezultatas viršijo rinkos lūkesčius, kurie siekė 87.3 milijardus. Koreguotas pelnas akcijai buvo 3.89 JAV doleriai, o rinkos prognozė 3.78. Daugiausiai nusivylimo sukėlė mobiliųjų telefonų Iphone pardavimo rezultatai, kurie buvo 77.3 milijonai, nors rinka tikėjosi 80.2. Tai buvo pirmas kartas įmonės istorijoje, kuomet mobiliųjų telefonų pardavimai krito per šventinį sezoną.

Taip pat Apple vadovybė paskelbė prognozes ateinančiam ketvirčiui ir jos buvo ženkliai mažesnės nei rinkos dalyvių lūkesčiai. Pajamos sieks 60-62 milijardus JAV dolerių ir bendro pelno marža 38-38.5%, kuomet rinkos prognozė buvo atitinkamai 66 milijardai ir 39%. Po rezultatų paskelbimo, akcijos kaina koregavosi, tačiau netrukus pakilo ir bendras rezultatas buvo neutralus.

Tarp kitų įdomių detalių buvo įmonės planai išlaikyti neutralią pinigų ir skolos poziciją, kuri šiuo metu yra teigiama ir siekia 163 milijardus JAV dolerių. Vadovybė mano, kad dabar geras laikas didinti skolos kiekį ir optimizuoti kapitalo struktūrą, grąžinant uždirbtą pelną dividendų ir akcijų išpirkimo būdais. Prie šios tendencijos prisidės ir jau paskelbti planai sugrąžinti dalį pinigų iš užsienio rinkų į JAV pasinaudojant nauju mokesčių reformos punktu, leidžiančius susimokėti vienkartinį sumažintą repatriacijos mokestį.

Šią savaitę Admiral Markets platformoje prekiaujamos JAV įmonės skelbs ketvirčio rezultatus:

Pavadinimas

Trumpinys

Laikas

Pelno prognozė

Snap Inc.

SNAP

Vasario 6 d. po rinkos uždarymo

-0.33

Walt Disney Co.

DIS

Vasario 6 d. po rinkos uždarymo

1.61

Tesla Inc.

TSLA

Vasario 7 d. po rinkos uždarymo

-0.31

Twitter Inc.

TWTR

Vasario 8 d. prieš rinkos atidarymą

0.14

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

TWTR +6.8%
AMZN +2.0%
DD +1.9%
BA +1.7%
SNAP +1.1%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

CVX -9.6%
AA -9.1%
BABA -8.7%
INTC -7.9%
AAPL -6.4%

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.