Akcijų rinkoje ir toliau išsilaiko vasariškas ramumas

Rugpjūtis 06, 2018 13:01

Praėjusią savaitę pagrindiniai akcijų indeksai išliko neženkliai pakitę investuotojams bandant įvertinti naujus ekonominius duomenis ir augančią politinę įtampą tarp pagrindinių pasaulio ekonomikų. JAV prezidentas Donaldas Trumpas kalbėjo, kad nauji importo muitai prekėms iš Kinijos bus taikomi ne 10% tarifu, o galimai net 25%. Tuo tarpu Kinija penktadienį paskelbė atsaką, kuriuo planuoja apmokestinti papildomas 60 milijardų JAV dolerių metinės vertės prekes iš JAV, tarp kurių yra žemės ūkio produktai, chemikalai, lėktuvai ir automobiliai.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 pakilo 0.8% iki 2,835 punktų lygio ir lieka vos 1.0% iki visų laikų viršūnės. Kitas svarbus JAV akcijų indeksas Nasdaq Composite savaitę pabaigė pakilęs 1.0%. Abiem didelę įtaką turėjo Apple kompanijos akcijų brangimas po finansinių rezultatų skelbimo, nes bendrovė sudaro didžiausią dalį S&P500 indekse bei turi net 4.3% viso jo svorio.

Kinijoje pagrindinis akcijų indeksas Shanghai Composite sugrąžino niūrias emocijas ir per savaitę nuvertėjo -4.6%. Tuo tarpu Kinijos juanis ir toliau prarado pozicijas prieš JAV dolerį ir vienu metu buvo nukritęs -1.2%. Tai jau aštunta savaitė iš eilės, kuomet Kinijos valiuta nuvertėja ir tai ilgiausias periodas valiutos istorijoje. Mažėjanti šalies valiutos vertė signalizuoja apie pasitraukiantį kapitalą iš Kinijos ir lėtėjančias ekonomikos augimo apimtis. Tikėtina, kad šalies valdžia imsis daugiau priemonių sulėtinti valiutų ir akcijų rinkose besivystančioms tendencijoms – praėjusią savaitę buvo paskelbta, kad komerciniams bankams ir toliau mažinamas kapitalizacijos rodiklis, kas leidžia didinti skolinimą šalies gyventojams bei verslui.

JAV obligacijų rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų išliko stabilus ir siekė 0.29%. Įdomu, kad po JAV centrinio banko spaudos konferencijos, trumpalaikės obligacijos nepradėjo nuvertėti tikintis didesnių palūkanų normų artimiausiu metu. Tai, kad palūkanų pokyčiams jautriausi instrumentai, kaip 2 metų šalies skolos vertybiniai popieriai, išlieka stabilūs sufleruoja apie rinkos dalyvių abejones dėl tolimesnio tvaraus palūkanų didinimo.

Žaliavų rinkoje taip pat mažėjo kainų kintamumas ir vyravo vasariškas ramumas. WTI rūšies naftos kaina nukrito -0.5% iki 68.6 JAV dolerių už barelį. Ženklesnių naujienų naftos rinkoje nebuvo skelbiama ir investuotojai išliko ramūs. Metalų segmente nuotaikos buvo įvairios: vario kaina krito -1.6%, aliuminio nuvertėjo -1.6%, o geležies rūdos pakilo net +5% iki 68.0 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, didžioji dauguma verslo segmentų fiksavo augimą ir traukėsi tik žaliavų bei pramonės bendrovės. Geriausiai pasirodė vartojimo prekių kompanijos, kurios kilo net 2.7% ir visą šį kilimą vedė Apple pasiekusi 1 trilijono JAV dolerių kapitalizaciją. Taip pat gerai pasirodė sveikatos apsaugos ir komunalinių paslaugų bendrovės, kurių vertė atitinkamai kilo 1.6% ir 0.7%. Tarp kainos kritimus parodžiusių segmentų buvo žaliavų įmonės ir pramonės kompanijos, kurios atitinkamai nuvertėjo -0.5% ir -0.6%. Pramonės įmonėms didelę įtaką turėjo aštrėjančios derybos su Kinija, nes daug jų produkcijos yra eksportuojama.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė Fitbit. Ši bendrovė specializuojasi gaminant išmanius laikrodžius ir apyrankes, kurie skirti sekti fizinį aktyvumą, žingsnių skaičių, miego kokybę bei kitus parametrus. Pasaulyje augant poreikiui sveikai gyventi ir daugiau sportuoti, ši kompanija sulaukė didelės sėkmės, tačiau ji palengva blėsta, nes bendrovė nepristato naujų išskirtinių produktų, kurie grąžintų ją į lyderės gretas.

Ši tendencija yra matoma ir finansuose. Antrąjį ketvirtį Fitbit gavo 299 milijonus JAV dolerių pajamų ir viršijo rinkos analitikų 285 milijonus lūkesčius. Nepaisant to pajamos mažėjo -15% palyginus su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus. Koreguotas nuostolis akcijai siekė -0.22 JAV dolerius ir buvo kiek geresnis nei -0.24 laukti rinkos dalyvių. Bendrovės vadovai taip pat pateikė prognozę ateinančiam ketvirčiui ir tikisi 370-390 milijonų pajamų arba -3% kritimo palyginus su tuo pačiu periodu prieš metus, o koreguotas nuostolis akcijai tikimasi sumažės iki 0.

Įdomu, kad Fitbit išplatinus įmonės akcijas 2015 metų vasarą jų kaina pašoko iki 50 JAV dolerių ir įmonės vertė siekė net 10 milijardų JAV dolerių nepaisant nuostolingos veiklos. Tačiau vėliau įmonei nepateisinus augimo lūkesčių iš investuotojų, akcijų kaina laipsniškai nuvertėjo. Pastaruosius kelis metus įmonių akcijų kaina laikosi virš 5 JAV dolerių lygio ir kompanijai yra tiesiog būtina pristatyti naujus produktus, kad susigrąžinti turėtą sėkmę.

Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.