Akcijų rinkos atsargiai brango

Liepa 16, 2018 11:34

Praėjusią savaitę investuotojų apetitas rizikingiems aktyvams ženkliai sumažėjo, tačiau akcijų rinkos vis dar demonstravo nedidelį augimą. Daugiausiai abejonių kėlė JAV prezidento planai didinti prekybos karo su Kiniją mąstą, apmokestinant papildomus 200 milijardų JAV dolerių metinės vertės prekių. Tiksli data, kada sprendimas galėtų įsigalioti liko nežinoma.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę kilo 1.5% iki 2,780 punktų lygio. Tuo tarpu technologijų indeksas Nasdaq Comsposite augo 1.8% iki 7,826 punktų ir pasiekė naują visų laikų aukštumą. Regis investuotojai nėra linkę atsisakyti akcijų rizikos, kol politinės įtampos įtaka nėra matoma ekonominiuose rodikliuose ir jie išsilaiko stiprūs.

Kinijoje pagrindinis akcijų indeksas Shanghai Composite praėjusią savaitę investuotojai leido šiek tiek atsikvėpti ir užfiksavo 3.1% brangimą. Daug lūkesčių dedama į pirmadienį skelbiamus šalies ekonomikos ir pagrindinių segmentų augimo duomenis. Nepaisant to Kinijos juanio vertė toliau krito JAV dolerio atžvelgiu ir savaitės pokytis siekė -0.7% bei poros vertė svyravo žemiausiame taške 1 metų laikotarpyje.

JAV obligacijų rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų tęsė kritimą ir pasiekė 0.25%. Tai yra mažiausias skirtumas per 11 paskutinių metų. Investuotojai aktyviai seka šį skaičių, nes istoriškai jam tapus neigiamu, po 6-12 mėnesių prasideda ekonominė recesija. Įdomiausia tendencija yra pastebima 10 metų obligacijų rinkoje, kurių kainos nuosekliai auga ir sufleruoja apie augantį investuotojų poreikį saugiems aktyvams, nors bendras rinkoje tvyrantis sentimentas yra pozityvus, akcijų indeksai brangsta, ekonominiai duomenys yra geri, infliacijos rodikliai didėja.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo negatyvios. WTI rūšies naftos kaina ženkliai -4.4% koregavosi iki 70.5 JAV dolerių už barelį. Trečiadienį buvo užfiksuotas daugiau nei -7% kainos kritimas, kuris buvo didžiausias nuo pat 2016 metų. Vienos priežasties šiai korekcijai nebuvo ir rinkos dalyviai tai sieja su augančia įtampa politinėje arenoje, Kinijos ekonomikos augimo lėtėjimu, kurie galimai sukeltų naftos paklausos mažėjimą. Metalų segmente nuotaikos taip pat buvo prastos: vario kaina krito -1.3%, aliuminio mažėjo -2.3%, o geležies rūdos liko nepakitusi ties 63.0 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, didžioji dauguma užfiksavo teigiamus rezultatus. Didžiausią kilimą parodė pramonės įmonės, kurių pokytis siekė +1.9%, nepaisant intensyvėjančio prekybos karo grėsmės. Taip ženkliai augo technologijų sektorius bei paslaugų bendrovės, kurių pokyčiai atitinkamai buvo 1.8% ir 1.7%. Tarp blogiausiai pasirodžiusių buvo komunalinių paslaugų įmonės, kurios krito -1.0%.

Praėjusį penktadienį buvo skelbiami didžiausio JAV banko JPMorgan finansiniai antro ketvirčio rezultatai. Bendrovė viršijo rinkos lūkesčius daugumoje kategorijų, tačiau tai neapsaugojo nuo akcijų vertės sumažėjimo penktadienio sesijos metu.

Antrajame ketvirtyje banko pajamos siekė 28.4 milijardus JAV dolerių ir viršijo rinkos 27.3 lūkesčius. Grynasis pelnas pakoregavus vienkartines išlaidas buvo 2.29 JAV doleriai akcijai ir pozityviai nustebino rinkos prognozes, kurios siekė 2.22. Pelno augimas siekė net 26% lyginant su praeitų metų rezultatais.

Pagrindinės to priežastys buvo didesnės palūkanų normos už suteiktas paskolas ir augančios pajamos iš investicinės bankininkystės, kurioje JPMorgan yra pirmaujantis bankas pasaulyje pagal gautus mokesčius už paslaugas. Vidutinė grynoji palūkanų norma, tai yra skirtumas tarp gaunamų palūkanų už suteiktas paskolas ir mokamų už gautus depozitus, buvo 2.46% ir augo nuo 2.31% nuo tuo pačiu metu praėjusiais metais. Šis skaičius indikuoja, kad bankas sėkmingai didina palūkanų normas klientams atspindėdamas centrinio banko keliamas palūkanas, tačiau kartu ir geba surinkti kapitalą iš depozitų ženkliai nedidinant jiems mokamų palūkanų. Tokia situacija augina pelno maržą mažmeninės ir verslo bankininkystės segmentuose.

Taip pat svarbus kintamasis bankų veikloje atidėjiniai blogoms paskoloms, kurie gali sufleruoti apie rinkoje blogėjančią situaciją ir galimybes grąžinti paskolas. Tačiau banko pateiktais duomenimis, atidėjiniai išliko nepakitę nuo praėjusių metų ir banko vadovybė nemato ryškių pokyčių šiame segmente artimiausiu metu.


Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

MGM +6.8%
AMZN +6.0%

MU +5.9%

ORCL +5.7%

ATVI +5.6%


Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

LB -13.6%
HTZ -13.3%

AVP -11.6%

CYH -7.7%

GPS -6.0%



Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.