Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Akcijų rinkos konsolidavosi laukiant svarbių ekonominių rodiklių

Gegužė 28, 2018 11:41

Praėjusi savaitė akcijų rinkose buvo itin rami ir pagrindiniai JAV indeksai svyravo kelių procentų ruože. Apie konservatyvias investuotojų nuotaikas sufleruoja ir paskelbtas tarptautinės prekybos susitarimas tarp JAV ir Kinijos, kuris neturėjo ženklios pozityvios įtakos akcijų vertėms. Jame Kinija įsipareigojo mažinti esamą 375 milijardų JAV dolerių prekybos deficitą, tačiau konkretus skaičius bei laikotarpis nebuvo nustatytas, kas didina abejones, kad prie šio klausimo dar bus grįžta ateityje.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę kilo 0.3% iki 2,720 punktų lygio. Nors indeksas išsilaiko virš 200 dienų slankiojo vidurkio, bet sentimentas rinkoje ganėtinai trapus. Geros naujienos turi ribotą teigiamą efektą, o investuotojai vis labiau seka ekonominių tendencijų pokyčius ir pagal tai keičia rizikos kiekį savo portfeliuose. Šios savaitės pabaigoje sulauksime JAV pramonės vadybininkų pirkimo ISM indekso bei darbo rinkos duomenų, kurie yra itin svarbios dedamosios investuotojų nujienų kalendoriuose.

JAV obligacijų rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų nukrito iki 0.45% lygio ir grįžo prie žemiausio taško šiame monetarinės politikos griežtinimo cikle. Praėjusį trečiadienį buvo skelbiamos JAV centrinio banko susirinkimo minutės, kuriose buvo minima, kad nariai nėra linkę didinti palūkanų kėlimo tempo, kas neigiamai paveikė šalies obligacijų pajamingumus. Po šio pranešimo JAV 10 metų skolos pajamingumas nukrito nuo 3.07% iki 2.93%, nes investuotojai mažino lūkesčius dėl didesnių palūkanų ir spartesnio kėlimo greičio. Nepaisant to, ilgalaikė monetarinės politikos griežtinimo tendencija išlieka stipri ir tai toliau turėtų ženkliai veikti obligacijų rinką ir jų kainas.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo neigiamos. WTI rūšies naftos kaina krito -5.5% iki 67.4 JAV dolerių už barelį. Tendencijos pasikeitimui daug įtakos turėjo naujienos iš OPEC, kuris pranešė, kad Saudo Arabija ir Rusija, daugiausiai naftos išgaunančios šalys, yra pasiruošusios didinti gavybą 1 milijonu barelių per dieną jau 2018 metų antroje pusėje. Detalesnė informacija turėtų būti paskelbta OPEC susirinkimo metu birželio mėnesį. JAV naftos atsargų skaičius per savaitę didėjo 5.8 milijonais barelių ir ženkliai viršijo -1.6 milijonus rinkos lūkesčius, o naftos gręžinių skaičius irgi augo 15 vienetų iki 859. Metalų segmente nuotaikos buvo įvairios: vario kaina kilo 0.2%, aliuminio krito -0.5%, o geležies rūdos neženkliai mažėjo iki 65 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, dauguma užfiksavo nedideliu pokyčius, tačiau išsiskyrė žaliavų segmentas. Dėl ženklaus naftos kainos mažėjimo ir tendencijos pasikeitimo, investuotojai buvo nustebinti ir mažino turimas bei sektoriaus vertė mažėjo -4.8%. Geriausiai pasirodė komunalinių paslaugų įmonės, kurios brango 2.1%, taip pat technologijų 1.0% bei paslaugų 0.7%.

Praėjusią savaitę didelį akcijos kainos kintamumą užfiksavo Transocean kompanija (trumpinys RIG), kurios kaina per savaitę sumažėjo daugiau nei 10%. Ši bendrovė užsiima naftos gręžinių įrengimu itin giliai po vandeniu esančiuose telkiniuose. Tokie gręžiniai gali būti įrengti net 4 kilometrų gylyje. Natūralu, kad šie darbai yra labai brangūs ir naftos gavybos kompanijos renkasi juos tik kuomet naftos kainos yra aukštos ir tikimasi kad jie bus pelningi nepaisant jų kaštų.

Dėl šios priežasties Transocean akcijos kaina yra itin kintanti, nes augant naftos kainai, poreikis šiems darbams ima augti neproporcingai, o kuomet naftos kaina nukreta, užsakymų praktiškai nelieka. Dar 2013 metais, kuomet naftos kaina buvo apie 100 JAV dolerių už barelį, bendrovė gaudavo apie 9 milijardus pajamų, tačiau pastaraisiais metais jos siekė vos 3 milijardus. Kadangi bendrovė turi daug laivų ir įrangos, fiksuoti kaštai itin dideli ir ciklo žemumose veikla kurį laiką būna nuostolinga.

Šis cikliškumas suteikia daug galimybių investuotojams, kurie turi užtikrintą nuomonę apie naftos kainos tendenciją. Palyginimui akcijos kainos pokyčiai per paskutinius 12 mėnesių, kuomet naftos kaina kilo: Transocean vertė išaugo 33%, kuomet diversifikuotos ExxonMobil nukrito -1% nevertinant dividendų.

Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

MU +14.9%
NFLX +8.4%
CHK +5.9%
INFY +5.5%

DAL +5.5%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

BBY -12.5%
JCP -11.9%
GPS -10.8%
ESV -10.3%
RIG -10.1%


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.