Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

​Akcijų rinkos konsolidavosi nerimstant politinei įtampai

Liepa 23, 2018 12:12

Praėjusią savaitę akcijų rinkose toliau vyravo neužtikrintumas ir indeksų kintamumas buvo žemas. Investuotojai išlieka atsargūs dėl neslūgstančios politinės įtampos tarp pagrindinių pasaulio ekonomikų. JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir toliau keitė retoriką bei praėjusią savaitę Kinijai grasino muitais jau visam importui iš šios šalies, kuris siekia daugiau nei 500 milijardus JAV dolerių per metus. Nors tai išlieka tik atvira derybinė pozicija ir konkreti įgyvendinimo data dar nepaskelbta, tačiau tarptautinės organizacijos jau įspėja apie neigiamą įtaką ekonomikos augimui. Pasaulio bankas savo pranešime sakė, kad tarptautinės prekybos įtampa gali sumažinti ekonomikos augimą, kuris jau sulėtėjo Europoje ir Japonijoje.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę liko nepakitęs 2,780 punktų lygyje. Technologijų indeksas Nasdaq Comsposite taip pat savaitę užbaigė nepakitęs, nors antradienį buvo užfiksavęs naują aukščiausią tašką ties 7,860 punktų lygiu. JAV akcijų rinkos kol kas geriausiai atsilaiko iš visų rizikingų turto klasių prieš tarptautinės prekybos įtampą ir rizikas.

Kinijoje pagrindinis akcijų indeksas Shanghai Composite praėjusią savaitę liko nepakitęs, tačiau rezultatą išgelbėjo penktadienio 2.2% augimas, kuris kompensavo per visą savaitę patirtus nuostolius. Kinijos juanio vertė JAV dolerio atžvelgiu ir toliau krito bei trumpai pasiekė 6.8 lygį, kuris yra žemiausias nuo 2017 metų birželio. Duomenys Kinijoje buvo buvo nuviliantys lūkesčius, nes pramonės apimtys augo 6.0%, kuomet tikėtasi 6.8%, o visos ekonomikos augimas antrajame ketvirtyje siekė 6.7% per metus ir lėtėjo nuo 6.8%.

JAV obligacijų rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų savaitės viduryje buvo nukritęs iki 0.23%, tačiau pabaigoje išaugo iki 0.3%. Šį padidėjimą nulėmė JAV prezidento komentarai apie centrinio banko pernelyg sparčiai keliamas palūkanų normas ir tai paskatino rinkos dalyvius suabejoti ar šiais metais palūkanos bus tikrai padidintos dar 2 kartus.

Žaliavų rinkoje nuotaikos išliko negatyvios. WTI rūšies naftos kaina nukrito -3.4% iki 68.1 JAV dolerių už barelį. Vienos naujienos nulėmusios šį kritimą nebuvo, tačiau pastarosiomis savaitėmis sentimentas naftos rinkoje ženkliai pablogėjęs ir investuotojai su geromis naujienomis mažina pozicijas. Įdomu, kad praėjusios savaitės duomenimis JAV naftos produkcija pirmą kartą pasiekė 11 milijonų barelių per dieną. Metalų segmente nuotaikos taip pat buvo prastos: vario kaina krito -0.7%, aliuminio kilo 0.3%, o geležies rūdos liko kilo 2.8% iki 64.75 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, pasiskirstymas buvo ganėtinai platus. Didžiausią kilimą užfiksavo finansų įmonės ir bankai, kurių vertė augo 1.5%. Taip pat kilo pramonės bendrovės bei vartojimo prekių kompanijos, kurių vertės didėjo 0.3%. Tarp prasčiausių rezultatų buvo žaliavų kompanijos, kurių vertė mažėjo -1.0%, taip pat sveikatos apsaugos sektoriaus -0.4% bei paslaugų -0.2%.

Praėjusią savaitę daug dėmesio sulaukė Netflix, kuri skelbė antrojo ketvirčio finansinius rezultatus. Kadangi bendrovė paskutinius 3 ketvirčius rodė itin gerus rezultatus, investuotojai turėjo didelius lūkesčius. Nepaisant to, Netflix šįkart nuvylė rinkos dalyvius ir akcijos kaina po rezultatų paskelbimo buvo nukritusi net -13%, tačiau savaitę užbaigė su -8.9% sumažėjimu.

Labiausiai nuvylė naujų prenumeratorių skaičiaus augimas. Jis antrajame ketvirtyje didėjo tik 5.2 milijonais ir nuo prognozių atsiliko 1 milijonu arba lėtėjo nuo 7.4 milijono praeitame ketvirtyje. Vartotojų augimas lėtėjo tiek JAV, tiek tarptautinėse rinkose.

Iš finansinės perspektyvos duomenys buvo geri. Pajamos per ketvirtį siekė 3.91 milijardus JAV dolerių ir neženkliai atsiliko nuo 3.94 prognozės. Tuo tarpu koreguotas pelnas akcijai buvo 0.85 JAV doleriai ir viršijo rinkos 0.79 lūkesčius. Kitame ketvirtyje kompanija tikisi 3.99 milijardų pajamų ir 0.65 JAV dolerių pelno akcijai.

Rinkos analitikai mano, kad prastesnius nei laukta naujų prenumeratorių skaičius paskatino mažas naujo turinio išleidimas. Šį ketvirtį nebuvo paskelbti nauji sezonai populiariausių serialų ar itin populiarių filmų. Netflix pastaraisiais metais didina investicijas į nuosavų filmų ir serialų turinio kūrimą. Pagal kompanijos prognozes vien 2018 metais bendrovė investuos daugiau nei 12 milijardų JAV dolerių ir tikimasi, kad kompanijos pinigų srautai bus neigiami bei sieks -3-4 milijardus per 2018 metus. Šį skirtumą reikės finansuoti skolinantis.


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.