Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Akcijų rinkos kyla į naujas aukštumas

Sausis 29, 2018 16:07

Finansų rinkose karaliauja optimizmas – pasaulio indeksai šturmuoja naujas visų laikų aukštumas ir net 98% pasaulio akcijų kainų yra aukščiau 50 ir 200 dienų slankiųjų vidurkių. Tai ypač gerai parodo rinkoje vyraujančio sentimento stiprumą, kuomet didžioji dauguma akcijų nuosekliai brangsta.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 pabrango 2.2% iki 2,865 punktų. Tai jau ketvirta savaitė iš eilės, kuomet indeksas užbaigia prekybą įsitvirtinęs naujoje viršūnėje. Tokios geros metų pradžios S&P500 indeksas nebuvo turėjęs nuo pat 1987 metų. Šie metai pasižymi ne tik gerais rezultatais pirmaisiais mėnesiais, bet yra žinomi ir dėl Juodojo pirmadienio, kuomet spalio 19 dieną Dow Jones indeksas per vieną dieną prarado beveik 22% vertės. Investuotojai žiūrėdami į stačiai kylančius akcijų indeksus vis dažniau prisimena ir praeityje juos sekusius kritimus.

Makroekonominiai duomenys JAV neženkliai nuvylė investuotojus, bet rodė augimą ir nepaskatino investuotojų išsiparduoti rizikingų instrumentų. Ilgalaikių prekių užsakymai augo 2.9% palyginus su praeitu ketvirčiu, tačiau eliminuojant karinės pramonės ir lėktuvų užsakymus, jų skaičius mažėjo -0.3%. Taip pat daug dėmesio sulaukė JAV paskutinio 2017 metų ketvirčio ekonomikos augimo rezultatas, kuris siekė 2.6%, nors rinkos dalyviai tikėjosi išvysti bent 3.0%. Didžiausią neigiamą įtaką turėjo augęs prekių importas ir tai kelia didelę įtampą tarp realių rinkos duomenų ir JAV prezidento Donaldo Trumpo retorikos mažinti prekybos deficitą. Šią savaitę rinkos gali pademonstruoti didesnį vertės kintamumą nei įprastai dėl svarbių darbo rinkos ir vadybininkų pirkimo indeksų duomenų ketvirtadienį bei penktadienį.

Žaliavų rinkoje vyravo įvairios nuotaikos: naftos kaina po trumpos korekcijos toliau brango, o metalų kainos buvo linkusios kristi, bet savaitės pabaigoje atsigavo. WTI rūšies nafta pakilo iki 66.2 JAV dolerių už barelį, aukščiausio taško nuo pat 2014 metų gruodžio. Didėjant naftos kainai, auga ir investicijos į naujus gręžinius – pastarąją savaitę jų skaičius padidėjo 12 vienetų iki 759, o JAV naftos produkcija pasiekė naujas aukštumas tieks 9.88 milijonus barelių per dieną. Metalų segmente nuotaikos buvo nuosaikesnės. Vario kaina buvo pasikoregavusi iki 1 mėnesio žemumų, tačiau savaitės pabaigoje atsigavo ir liko nepakitusi, aliuminio kilo 1.6%, o geležies rūdos krito -0.5%.

Apibendrinant sektorių rezultatus, geriausią rezultatą parodė sveikatos apsaugos kompanijos, kurios brango +3.8%. Taip pat ženkliai kilo paslaugų, technologijų ir žaliavų įmonės. Neigiamą rezultatą užfiksavo tik vartojimo prekių segmentas, bet tai pagrindine nutiko dėl prasto Apple pasirodymo, kurio kaina per savaitę sumažėjo -3.9%.

Praėjusią savaitę rezultatus skelbė viena žymiausių JAV pramonės įmonių Caterpillar. Ši kompanija kuria, projektuoja bei gamina įvairią sunkiasvorę techniką statyboms, kalnakasybai, taip pat variklius ir kitą mechaninę įrangą naftos gavybai.

Caterpillar per paskutinį 2017 metų ketvirtį gavo 12.9 milijardus JAV dolerių pajamų ir ženkliai viršijo rinkos lūkesčius, kurie siekė 12.0 milijardus. Koreguotas pelnas akcijai buvo 2.16 JAV dolerius, o rinkos prognozė 1.79. Po finansinių rezultatų paskelbimo, akcijos kaina buvo pašokusi net 4%.

Kompanija pastaraisiais metais demonstruoja ypač gerą pasirodymą, kuomet pasaulio ekonomika augo visose pagrindinėse rinkose, o tai skatino žaliavų kainų didėjimą bei naujas investicijas šiame segmente. Taip pat didelę įtaką rezultatams turėjo stipri Kinijos plėtra, ypač statybų ir infrastruktūros segmentuose. Tokių pačių gerų tendencijų tikimasi ir 2018 metais – Caterpillar vadovų komanda paskelbė pelno prognozę 8.25 – 9.25 JAV dolerių per akciją rėžyje. Tai viršijo rinkos dalyvių lūkesčius.

Caterpillar akcijos pasirodymas pastaraisiais metais buvo vienas geriausių tarp indekso įmonių. Šios kompanijos akcijų kaina pakilo 80% per paskutinius 12 mėnesių ir ilgalaikiai akcininkai gavo kiek daugiau nei 4% dividendų. Dėl spartaus kainos didėjimo, dividendų pajamingumas ženkliai sumažėjo ir dabar siekia tik 1.9%.

Šią savaitę Admiral Markets platformoje prekiaujamos JAV įmonės skelbs ketvirčio rezultatus:

Pavadinimas

Trumpinys

Laikas

Pelno prognozė

McDonald's Corp.

MCD

Sausio 30 d. prieš rinkos atidarymą

1.59

Pfizer Inc.

PFE

Sausio 30 d. prieš rinkos atidarymą

0.56

AT&T Inc.

T

Sausio 31 d. po rinkos uždarymo

0.65

Microsoft Corp.

MSFT

Sausio 31 d. po rinkos uždarymo

0.86

Boeing Co.

BA

Sausio 31 d. prieš rinkos atidarymą

2.90

Facebook Inc.

FB

Sausio 31 d. po rinkos uždarymo

1.94

Amazon.com Inc.

AMZN

Vasario 1 d. po rinkos uždarymo

1.84

Alibaba Group Holding Ltd.

BABA

Vasario 1 d. prieš rinkos atidarymą

1.66

Apple Inc.

AAPL

Vasario 1 d. po rinkos uždarymo

3.78

Alphabet Inc.

GOOG

Vasario 1 d. po rinkos uždarymo

10.00

Merck & Co Inc.

MRK

Vasario 2 d. prieš rinkos atidarymą

0.94

Chevron Corp.

CVX

Vasario 2 d. prieš rinkos atidarymą

1.27

Exxon Mobil Corp.

XOM

Vasario 2 d. prieš rinkos atidarymą

1.03

Penkios per savaitę labiausiai brangusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

NFLX +24.6%
INTC +11.8%
BABA +11.5%
AMZN +8.3%
PFE +5.6%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

AAPL -3.9%
PG -3.7%
SNAP -3.4%
TSLA -2.1%
CAT -2.0%


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.