Kad Jūsų patirtis naršant mūsų svetainėje būtų pati geriausia, mes naudojame slapukus. Toliau naršydami šioje svetainėje duodate sutikimą dėl slapukų naudojimo. Daugiau informacijos bei tai, kaip galite pakeisti savo nuostatas, rasite mūsų Privatumo politikoje.
Daugiau informacijos Sutinku
79% proc. mažmeninių sąskaitų prarandami pinigai, prekiaujant CFD su šiuo teikėju. CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 79% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus. expand_more

Akcijų rinkos laukė naujienų dėl prekybos karo

Liepa 01, 2019 08:11

Praėjusią savaitę akcijų rinkose nuotaikos buvo ganėtinai nuosaikios ir indeksų vertės keitėsi nežymiai. Po centrinių bankų komentarų ir pasiekus naujas visų laikų aukštumas, investuotojai neskubėjo didinti pozicijų, kol nesužinojo tolimesnės prekybos karo tarp JAV ir Kinijos eigos.

Tarp politinių įvykių svarbiausias buvo didžiųjų ekonomikų ir tarptautinių organizacijų vadovų susitikimas G20, kuris vyko Osakoje, Japonijoje. Itin daug dėmesio pritraukė JAV ir Kinijos prezidentų susitikimas, nes paskutinis akis į akį pokalbis vyko prieš pusmetį Argentinoje, kuomet abu paskelbė apie laikinas prekybos karo paliaubas. Investuotojai tikėjosi išgirsti gerų naujienų, ką susitikimo politikai pateisino, nes prezidentai sutarė dėl laikinos taikos ir pratęsti derybas dėl prekybos sąlygų tarp šalių.

Pagrindiniai JAV indeksai neženkliai koregavosi nuo visų laikų aukštumų. Prasčiausiai pasirodė Dow 30 indeksas, kuris nuvertėjo -0.45%, o Nasdaq Composite prarado-0.3%.Populiariausias S&P500 krito -0.3% iki 2,942 punktų. Jeigu politikai pradėtų demonstruoti progresą bandant susitarti dėl prekybos sąlygų, tikėtina, kad akcijų rinkos vedinos didesnio optimizmo užfiksuotų naujas visų laikų aukštumas, tačiau svarbu pastebėti, kad faktiniai ekonominiai duomenys vis dar rodo gan neigiamas tendencijas ir nuosekliai prastėja.

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite nukrito -0.8%. Svarbių ekonominių rodiklių Kinijoje nebuvo skelbiama.

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų sumažėjo nuo 0.29% iki 0.24%. Pagrindinio instrumento, 10 metų trukmės JAV obligacijų, pajamingumas nukrito iki 2.00% ir buvo tiespaskutinių 2 metų žemumas. Trumpalaikių 3 mėnesių šalies obligacijų pajamingumas neženkliai mažėjo iki 2.10%. Ši tendencija išlaiko spaudimą JAV centrinio banko nariams karpyti palūkanų normas. Įdomu, kad augantis saugių instrumentų poreikis tarp investuotojų pastūmėjo obligacijų, kaip saugios turto klasės, kainas ženkliai aukštyn ir šiuo metu pasaulio rinkoje yra net 13 trilijonų JAV dolerių vertės skolos, kuri generuoja neigiamą grąžą. Šis skaičius sugrįžo į visų laikų aukštumas, kuomet rinkos dalyviai pradėjo aktyviai diskutuoti apie neigiamas pasaulio ekonomikos tendencijas.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo įvairios. WTI rūšies nafta pakilo 1.3% iki 58.2 JAV dolerių už barelį. Ženklus kilimas buvo užfiksuotas, kuomet JAV naftos atsargų skaičius nepasiekė rinkos lūkesčių ir buvo žemiausias nuo 2016 metų.Metalų rinkoje vario kaina per savaitę kilo 0.6%, aliuminio augo 2.5%, o geležies rūdos kainos išsilaikė apie 110 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, nuotaikos buvo įvairios. Geriausiai pasirodė finansų ir pramonės įmonės, kurių vertė didėjo atitinkamai 0.8% ir 0.6%. Santykinai prasčiausiai sveikatos apsaugos ir komunalinių paslaugų bendrovės, kurių kainos krito -0.8% ir -1.5%.

Praėjusią savaitę finansinius ketvirčio rezultatus skelbė JAV siuntinių transportavimo bendrovė FedEx. Įmonės pavadinimas yra sutrumpinimas nuo anksčiau naudoto Federal Express. Bendrovė tapo plačiai žinoma kuomet viena pirmųjų pasiūlė siuntinio pristatymo per naktį paslaugą bei galimybę jį sekti jo kelionės metu. Bendrovė kiekvieną mėnesį vidutiniškai sulaukia 55 milijonų unikalių klientų, o per dieną pristato 15 milijonų siuntinių. Pristatymo grandinėje dalyvauja daugiau nei 650 lėktuvų, 180 tūkstančių sunkvežimių ir kitų krovininių transporto priemonių.

FedEx per ketvirtį gavo 17.8 milijardus JAV dolerių pajamų ir atitiko rinkos prognozes. Pajamos augo 2.9% lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus. Koreguotas pelnas akcijai siekė 5.01 JAV dolerius ir viršijo 4.81investuotojų lūkesčius. Taip įmonės vadovybė atnaujino finansines prognozes 2019 metams. Dėl augančios įtampos tarptautinės prekybos rinkoje, transportavimo apimtys mažėja ir kenkia FedEx pelningumui, todėl vadovai jau trečią kartą sumažino pelno akcijai prognozę, tikėdamiesi vienaženklio procentinio sumažėjimo lyginant su praėjusiais metais. Tai geras indikatorius, jog aštrėjantis prekybos karas tarp JAV ir Kinijos kenkia verslams, jų pelningumui ir blogina pasaulio ekonomikos ateities tendencijas.

Po rezultatų paskelbimo, FedEx akcijų kaina nukrito apie -3% iki 156 JAV dolerių. Per paskutinius 12 mėnesių akcijų kaina yra nukritusi apie -27% ir svyruoja žemumose, kurios paskutinį kartą buvo užfiksuotos 2016 metų viduryje. Bendrovė moka dividendus, kurių pajamingumas šiuo metu siekia apie 1.6%.

Svarbiausi dienos pokyčiai  Pamatykite, kurie instrumentai labiausiai kito. Ši informacija suteiks daug patrauklių prekybos galimybių

Šaltinis: Rinkos barometras 2019 metų liepos 1 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" interneto svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (Jitan Solanki), remdamasis savo asmeniniu vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.