Akcijų rinkos pirmą ketvirtį užbaigė ramiai

Balandis 01, 2019 11:54

Praėjusią savaitę akcijų rinkose buvo ramu ir pagrindiniai indeksai konsolidavosi baigiantis pirmam 2019 metų ketvirčiui. Svarbių ekonominių ar politinių naujienų skelbiama nebuvo, todėl investuotojai skaičiavo ketvirčio rezultatus, kurie buvo išties labai geri.

Vertinant iš pasaulio akcijų perspektyvos, tai buvo geriausias pirmas ketvirtis nuo pat 2012 metų. Jeigu skaičiuoti tik JAV akcijų rinkas, tuomet tokie geri rezultatai buvo 2009 metais. O S&P500 indekso tai buvo geriausias pasirodymas nuo 1998 metų ir per šį pirmą ketvirtį jis pakilo net 12.9%.

Tarp pagrindinių JAV indeksų, labiausiai brango Dow pakilęs 1.7%, o mažiausiai Nasdaq Composite 1.1%. Pagrindinis indeksas S&P500 kilo 1.2% iki 2,830 punktų ir visos savaitės prekyba sukosi aplink 2,800 pasipriešinimo lygį, kuris paskutinį pusmetį lieka neįveiktas. Bendrai akcijų rinkos per šį ketvirtį ženkliai pabrango, tačiau šios tendencijų nepalaikė nei ekonominiai duomenys, nei šalies obligacijų rinka, todėl investuotojai turėtų įvertinti ilgų pozicijų išaugusią riziką.

Pagrindinis Kinijos akcijų indeksas Shanghai Composite per savaitę neženkliai pasikeitė ir nupigo -0.4%. Bendrai per pirmą ketvirtį, indeksas užfiksavo vieną geriausių rezultatų tarp didžiųjų ekonomikų, kuomet pakilo net 24%. Tarp ekonominių duomenų buvo paskelbti pramonės sektoriaus vadybininkų indeksas, kurio vertė pakilo nuo 49.2 iki 50.5 punktų. Šis indekso kilimas rodo šiek tiek gerėjantį sentimentą tarp verslo dalyvių pramonės segmente.

JAV skolos rinkoje skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų išliko stabilus ties 0.14% lygiu. Nepaisant to, bendra obligacijų pajamingumo kreivė ir toliau judėjo į apačią, kas rodo augantį investuotojų poreikį saugiems aktyvams.

Praėjusią savaitę apsivertusi pajamingumo kreivė tarp 3 mėnesių ir 10 metų JAV obligacijų išliko neigiama ir tik penktadienį vėl tapo teigiama. Tai turbūt labiausiai šiuo metu rinkoje diskutuojama tema, nes per paskutinius 50 metų, obligacijų pajamingumo skirtumui tapus neigiamu, jis teisingai prognozuodavo ateinančias ekonomines krizes.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo ganėtinai ramios. WTI rūšies nafta kilo 2.0% iki 60.2 JAV dolerių už barelį. Metalų rinkoje vario kaina augo 3.4%, aliuminio kilo 1.3%, o geležies rūdos neženkliai didėjo nuo 84 iki 86 JAV dolerių už toną.

Apibendrinant sektorių rezultatus, geriausiai pasirodė pramonės sektorius, kurio vertė padidėjo 2.6%. Paslaugų ir vartojimo prekių įmonės taip pat kilo, atitinkamai 1.8% ir 1.6%. Tarp prasčiausių rezultatų buvo komunalinių paslaugų įmonės, kurios nuvertėjo -0.3%, ir technologijų sektorius, kurio vertė didėjo 0.1%.

Praėjusią savaitę itin daug dėmesio sulaukė technologijų sektoriaus bendrovės Lyft viešasis akcijų platinimas. Jo metu įmonė rinkai pasiūlė 32.5 milijonus savo akcijų ir jas pardavė už 72 JAV dolerius už vienetą. Su tokia akcijos kaina, bendra įmonės vertė yra net 24 milijardai JAV dolerių. Įdomu, kad per pirmą prekybos sesiją, akcijų kaina buvo pakilusi 20% iki 88 JAV dolerių, o paskui nuvertėjo ir pirmą prekybos dieną pabaigė ties 78.3 JAV doleriais.

Rinkoje buvo daug diskutuojama, dėl Lyft finansinių rezultatų, kurie nesuteikia pagrindo įmonės vertei būti tokiai didelei. Per 2018 metus, Lyft patyrė -1.0 milijardo JAV dolerių nuostolius, kurie išaugo nuo -700 milijonų 2017 metais. Nors įmonės apimčių augimas yra itin spartus ir bendrovė augo apie 70% per 2018 metus, tačiau didesnės operacijų apimtys nesuteikė galimybių optimizuoti kaštus ir didinti pelningumą. Rinkos analitikai skaičiuoja, kad jeigu kaštai liktų nepakitę, o įmonė tęstų tokį spartų augimą, pelningumas taptų teigiamas tik 2021 metais. Kiti rinkos dalyviai rinkdamiesi konservatyvesnes prielaidas, sako, kad įmonė bus nepelninga dar mažiausiai 5 metus.

Taip pat įdomu, kad Lyft yra vienas pavežėjimų rinkos lyderių, tačiau yra susitelkęs daugiausiai JAV ir šioje šalyje užima tik apie 30% rinkos dalį. Likusi didžioji dalis yra Uber, kuris taip pat yra paskelbęs, kad rengia dokumentus viešajam akcijų platinimui ir tikimasi, kad per kelis artimiausius mėnesiui rinkoje bus prekiaujama ir Uber akcijomis. Spekuliuojama, kad Uber įmonės vertė platinimo metu sieks apie 120 milijardų JAV dolerių, nors bendrovė taip pat kasmet generuoja nuostolius.

Šaltinis: Rinkos barometras 2019 metų balandžio 1 d., Admiral Markets Rinkos barometras - Svarbiausi dienos pokyčiai

Atsakomybės atsisakymas: pateikti duomenys apima papildomą informaciją apie visas analizes, skaičiavimus, prognozes ar kitus panašius vertinimus ar informaciją (toliau – „Analizė"), skelbiamą Admiral Markets" svetainėje. Prieš priimdami kokius nors investicinius sprendimus, atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:

  1. Tai yra rinkodaros pranešimas. Ši Analizė skelbiama tik informaciniais tikslais ir jokiais atvejais neturėtų būti aiškinama kaip patarimas ar rekomendacija dėl investavimo. Jis nebuvo parengtas remiantis teisiniais reikalavimais, kuriais siekiama užtikrinti investicinio tyrimo nepriklausomumą, o prieš išplatinant investicinį tyrimą nebuvo taikomi jokie su prekyba susiję draudimai.
  2. Sprendimą dėl investavimo priima kiekvienas klientas pats, o „Admiral Markets" nebus laikoma atsakinga už jokius nuostolius ar žalą, atsiradusią dėl tokio sprendimo, nepriklausomai nuo to, ar jis buvo pagrįstas šia Analize, ar ne.
  3. Analizę rengia nepriklausomas analitikas (profesionalus prekiautojas ir analitikas Jens Klatt, toliau – „Autorius"), remdamasis asmeniniu Autoriaus vertinimu.
  4. Siekdama užtikrinti savo klientų interesų apsaugą ir išlaikyti Analizės objektyvumą „Admiral Markets" sukūrė atitinkamas vidaus procedūras interesų konfliktų prevencijai ir valdymui.
  5. Nors siekiant užtikrinti visų Analizės šaltinių patikimumą ir visos informacijos pateikimą laiku, kuo įmanoma suprantamiau, tiksliau ir išsamiau, yra dedamos visos įmanomos pastangos, „Admiral Markets" negarantuoja Analizėje pateikiamos informacijos tikslumo ar išsamumo. Pateikti duomenys, kurie yra susiję su ankstesne veikla, nėra patikimas būsimų rezultatų rodiklis.
  6. Analizės turinys neturėtų būti aiškinamas kaip išreikštas ar numanomas „Admiral Markets" pažadas, garantija ar implikacija, kad taikydamas Analizėje nurodytas strategijas klientas gaus pelno, o su tuo susiję kliento nuostoliai gali būti arba bus nedideli.
  7. Bet kokie Pranešime pateikti su finansiniais instrumentais susiję ankstesni ar pagal pavyzdį sukurti veiklos rezultatai neturėtų būti laikomi aiškiai išreikštu ar numanomu „Admiral Markets" pažadu, garantija ar implikacija dėl būsimų rezultatų. Finansinio instrumento vertė gali padidėti ir sumažėti, o turto vertės išlaikymas nėra garantuotas.
  8. Į Analizę įtrauktoms projekcijoms, atsižvelgiant į Pranešimo temą, gali būti taikomi papildomi mokesčiai, rinkliavos ar kiti mokėjimai. „Admiral Markets" teikiamų paslaugų kainoraštis yra viešai prieinamas „Admiral Markets" svetainėje.
  9. Svertiniai instrumentai (įskaitant sandorius dėl kainų skirtumo) yra spekuliacinio pobūdžio instrumentai, dėl kurių gali būti patiriami nuostoliai ar gaunamas pelnas. Prieš pradėdami prekiauti turėtumėte įsitikinti, kad suprantate visą susijusią riziką.
Avatar-Admirals
Admirals Sprendimas „viskas viename“ – mokant, investuojant ir tvarkant savo pinigus

„Admirals“ – tai ne tik brokeris, bet ir finansų centras, siūlantis platų finansinių produktų ir paslaugų asortimentą. Mūsų dėka asmeninius finansus galite tvarkyti naudodamiesi „viskas viename“ sprendimu – investuojant, mokant ir tvarkant savo pinigus.