Admiral Markets Group apima šias įmones:

Admiral Markets Pty Ltd

Australijos vertybinių popierių ir investicijų komisijos (ASIC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets UK Ltd

Jungtinės Karalystės finansų priežiūros tarnybos (FCA) priežiūra
TOLIAU

Admiral Markets AS

Estijos finansinių paslaugų priežiūros institucijos (EFSA) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU

Admiral Markets Cyprus Ltd

Kipro vertybinių popierių ir biržų komisijos (CySEC) priežiūra
Svetainė prieinama tik anglų kalba
TOLIAU
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Pastaba. Jei uždarysite šį langą nepasirinkę priežiūros institucijos, vadinasi, sutinkate toliau tęsti vadovaudamiesi FCA (Jungtinė Karalystė) nuostatomis.
Priežiūros institucija fca

Akcijų rinkos pirmąjį metų ketvirtį nuvertėjo

Balandis 03, 2018 09:46

Pastaruosius kelis mėnesius akcijų rinkose pastebimas ženkliai išaugęs kintamumas ir paskutinė kovo savaitė nebuvo išimtis. JAV akcijų indeksai praėjusią savaitę visų prekybos sesijų metu rodė didesnius nei 1% pokyčius, nors nuoseklios tendencijos nedemonstravo ir rinkoje vyko konsolidacija.

Pagrindinis JAV indeksas S&P500 praėjusią savaitę pakilo +2.0% ir pasiekė 2,630 punktų lygį. Tačiau svarbiau yra tai, kad indeksas pirmąjį 2018 metų ketvirtį užfiksavo kritimą ir tai buvo pirmasis nuvertėjimas nuo pat 2015 metų trečiojo ketvirčio pabaigos arba net po devynių iš eilės sėkmingų augimų. Investuotojai tampa vis labiau atsargūs ir mažina rizikingas pozicijas augant nežinomybei JAV politinėje arenoje, kur šalies prezidentas nepaliaujamai stebina savo planais.

JAV obligacijų rinkoje kreivės plokštėjimo tendencija tęsėsi toliau ir skirtumas tarp 2 ir 10 metų obligacijų ženkliai sumažėjo iki 0.46% nuo praėjusią savaitę buvusio 0.56% lygio. Obligacijų rinka turbūt geriausiai atspindėjo investuotojų nerimą, nes 10 metų skolos popierių pajamingumas krito visą savaitę iki pat 2.74% ir signalizavo apie ženkliai augantį rinkos dalyvių poreikį ilgalaikiams saugiems aktyvams.

Žaliavų rinkoje nuotaikos buvo prastos. WTI rūšies nafta pigo -0.5% iki 65.20 JAV dolerių už barelį. JAV atsargų skaičius per savaitę išaugo 1.6 milijonais barelių ir viršijo rinkos lūkesčius, kurie buvo 0.3 milijono mažėjimas. Naftos gręžinių skaičius mažėjo iki 798 vienetų nuo 804 praėjusią savaitę. Metalų segmente nuotaikos taip pat buvo korekcinės: aliuminio kaina krito -3.1%, geležies rūdos -1.7%, tik vario augo +2.5%.

Apibendrinant sektorių rezultatus, indeksus žemyn traukė technologijų kompanijos, kurios užfiksavo didžiausią kritimą iš visų segmentų ir nuvertėjo -1.1%. Tarp teigiamų rezultatų buvo komunalinių paslaugų įmonės, kurios brango +1.6%, bei vartojimo prekių kompanijos, kurių vertė didėjo +1.5%.

Praėjusią savaitę daugiausiai dėmesio sulaukė įžymioji FANGMAN + Tesla grupė. Ilgą laiką buvosi Facebook, Amazon, Netflix bei Google, pastaruoju metu ši grupė pasipildė Apple, Microsoft ir Nvidia kompanijomis. Taip pat daugelis prie jos priskiria ir Tesla. Paskutinės savaitės rezultatai buvo ypač blogi Amazon, Nvidia bei Tesla įmonėms.

Rinkoje pasklido kalbos, kad JAV prezidentas Donald Trump skiria labai daug dėmesio Amazon ir ieško būdų kaip sulėtinti kompanijos augimą bei plėtrą įvairiuose sektoriuose, nes prezidento nuomone, internetinės prekybos lyderė ypač neigiamai veikia senesnius tinklus, prekybos centrus bei jų užimtumą. Po šių spekuliacijų Amazon akcijų kainos vienu metu buvo pasiekusios net -12% nuvertėjimą, kuris lygus net 85 milijardams JAV dolerių kapitalizacijos sumažėjimui.

Taip pat ženkliai nuvertėjo Nvidia kompanija, kurios savaitės prekybos rezultatai irgi siekė net -12% vertės sumažėjimą. Nvidia pastaraisiais metais labai sėkmingai plėtėsi dėl augančios kripto valiutų paklausos bei rinkos dalyvių noro jas kasti. Kompanija užsiima vaizdo plokščių kūrimu ir gamyba, kurios yra pagrindinis elementas kasant kripto valiutas. Kadangi pastarosios savaitės buvo ypač blogos kripto valiutų segmente, Nvidia vertė taip pat krito.

O blogiausią akcijų kainos rezultatą užfiksavo Tesla, kurios savaitės pokytis buvo pasiekęs net -18%. Kompanija pastaruoju metui išgyvena ypač didelį žiniasklaidos spaudimą dėl Kalifornijoje įvykusios avarijos, kurios metu Tesla automobilis buvo valdomas autopiloto ir atsitrenkė į skiriamąjį kelio užtvarą, o įvykio metu žuvo vairuotojas. Taip pat, įmonė atšaukė 123 tūkstančius Model S automobilių, kad būtų ištaisyti valdymo trūkumai.

Penkios per savaitę geriausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

DNR +5.4%
DDR +5.3%
AES +5.1%
COP +4.9%
ANF +4.9%

Penkios per savaitę prasčiausiai pasirodžiusios JAV įmonės, kurių skirtumo kontraktais galima prekiauti per Admiral Markets platformą:

TSLA -13.9%
MU -11.5%
ECA -7.1%
TWTR -7.0%
AMZN -6.3%


Įspėjimas apie riziką

CFD yra sudėtingi instrumentai, dėl kurių kyla didelė rizika greitai prarasti pinigus taikant finansinį svertą. 84% neprofesionaliųjų investuotojų sąskaitų prarandami pinigai prekiaujant CFD su šiuo teikėju. Turėtumėte pagalvoti, ar suprantate, kaip veikia CFD ir ar galite sau leisti prisiimti didelę riziką prarasti savo pinigus.